Mathieu van der Poel landt met vertraging op andere Franse luchthaven
Mathieu van der Poel besloot vandaag met een privéjet naar Frankrijk af te reizen voor de Wereldbeker Besançon. De wereldkampioen is inmiddels geland in Frankrijk, maar niet op de geplande luchthaven van Besançon-La Vèze Aerodrome. Volgens Het Laatste Nieuws kan de dichte mist de oorzaak zijn.
De privéjet van Mathieu van der Poel was op weg naar Besançon, maar maakte in laatste instantie een grote lus, om koers te zetten richting de luchthaven van Dole-Jura. Daar landde de 29-jarige renner omstreeks 10u05 veilig en wel op Franse bodem.
Bij de Belgische formatie Alpecin-Deceuninck hielden ze rekening met een dergelijke vertraging. De eerste optie was om te landen in Besançon zelf, aankomen in Dole-Jura was het alternatief.
De luchthaven van Besançon is slechts tien kilometer verwijderd van het crossparcours op de site van Malcombe. Dole-Jura ligt ongeveer zestig kilometer verder. Van der Poel staat nu dus nog voor een langere autorit.
Waar de meeste crossers met de auto naar Besançon reizen, doet Van der Poel dit dus op zijn geheel eigen manier. Het is een zestal uur rijden van Antwerpen, de Vlaamse grootstad waar hij woont, naar Besançon. Verder zijn er geen grote luchthavens in de buurt, waardoor Van der Poel de luxueuze keuze maakte om de trip met de privéjet af te werken
RIDE: het ideale cadeau voor de feestdagen!
De gloednieuwe RIDE Magazine Wintergids 2025 zit met 156 pagina's bomvol mooie wielerverhalen om van te genieten in de koude winter. In het blad lees je interviews met Lorena Wiebes, Tibor Del Grosso, Oscar Onley, Ide Schelling en Wilco Kelderman. Het gaat over de veldritwinter, alles over Alpe d'Huez, het nieuwste materiaal en jouw fietsplannen voor 2026.
Een ideaal cadeau om weg te geven voor de feestdagen, toch? Bestel nu deze RIDE voor jezelf of voor een echte fietsfanaat.
Dank voor dit bericht, ik maakte me al zorgen. Zouden jullie een nieuwe update kunnen plaatsen als hij z’n hotel bereikt heeft?
*sidenote: wel een enorme tijdswinst die hij zo boekt met die jet