Mathieu van der Poel en Puck Pieterse maken rentree in slotweekend Wereldbeker
De KNWU heeft de selecties onthuld voor de Wereldbekers veldrijden van komend weekend. Mathieu van der Poel, die mede door een ribblessure enkele weken niet in actie kwam, tekent present in zowel Maasmechelen als Hoogerheide. Ook Puck Pieterse, afwezig in Benidorm door een verkoudheid, is er weer bij.
Van der Poel kwam voor het laatst in actie op 29 december, toen hij de Wereldbeker Besançon op zijn naam schreef. In de week ervoor had hij ook de eerste vier crossen van zijn seizoen gewonnen, maar in Loenhout (27 december) was hij wel ten val gekomen. MVDP botste op een paaltje en liep zo een ribblessure op. Hij schrapte daarop de volgende crossen in de kerstperiode. Daarna had hij sowieso al een crossloze periode gepland, waardoor de wereldkampioen in Maasmechelen pas zijn rentree maakt.
Naast Van der Poel zitten onder meer Lars van der Haar, Joris Nieuwenhuis en Pim Ronhaar in de mannenselecties voor Maasmechelen en Hoogerheide. Deze wedstrijden zijn op zichzelf belangrijke wedstrijden, maar vormen voor veel crossers ook de laatste voorbereiding op het WK in Liévin (31 januari-2 februari).
Terugkeer Pieterse
Bij de vrouwen keert Puck Pieterse terug. De renster van Fenix-Deceuninck kroonde zich onlangs tot Nederlands kampioen veldrijden, maar moest daarna verstek geven voor de Wereldbeker Benidorm. Inmiddels is ze voldoende hersteld van haar verkoudheid. Ze start zowel in Maasmechelen als Hoogerheide. Fem van Empel en Wereldbeker-leidster Lucinda Brand zijn ook van de partij in beide crossen.
Netherlands - UCI Cyclo-cross World Cup - Maasmechelen 2025
Netherlands - UCI Cyclo-cross World Cup - Maasmechelen 2025
Netherlands - UCI Cyclo-cross World Cup - Hoogerheide U19 2025
Netherlands - UCI Cyclo-cross World Cup - Hoogerheide U19 2025
Netherlands - UCI Cyclo-cross World Cup - Hoogerheide U23 2025
Netherlands - UCI Cyclo-cross World Cup - Hoogerheide 2025
De Zomergids 2026 van Wielerflits Magazine is maar liefst 220 pagina's dik en staat barstensvol mooie wielerverhalen. Een van de verhalen gaat over de band tussen Mathieu van der Poel en zijn opa Raymond Poulidor. Wat zijn hun gelijkenissen? Welke invloed heeft Poulidor gehad op de wielrenner en de mens Mathieu? En hoe wordt in Frankrijk aangekeken tegen MVDP? In de Zomergids lees je verder alles over de Tour de France en de Tour Femmes, Jonas Vingegaard over de knechten van Tadej Pogačar, Lucien Van Impe, Nienke Vinke en nog veel meer!