Mathieu van der Poel en Puck Pieterse maken rentree in slotweekend Wereldbeker
foto: Cor Vos
maandag 20 januari 2025 om 17:13

Mathieu van der Poel en Puck Pieterse maken rentree in slotweekend Wereldbeker

De KNWU heeft de selecties onthuld voor de Wereldbekers veldrijden van komend weekend. Mathieu van der Poel, die mede door een ribblessure enkele weken niet in actie kwam, tekent present in zowel Maasmechelen als Hoogerheide. Ook Puck Pieterse, afwezig in Benidorm door een verkoudheid, is er weer bij.

Van der Poel kwam voor het laatst in actie op 29 december, toen hij de Wereldbeker Besançon op zijn naam schreef. In de week ervoor had hij ook de eerste vier crossen van zijn seizoen gewonnen, maar in Loenhout (27 december) was hij wel ten val gekomen. MVDP botste op een paaltje en liep zo een ribblessure op. Hij schrapte daarop de volgende crossen in de kerstperiode. Daarna had hij sowieso al een crossloze periode gepland, waardoor de wereldkampioen in Maasmechelen pas zijn rentree maakt.

Naast Van der Poel zitten onder meer Lars van der Haar, Joris Nieuwenhuis en Pim Ronhaar in de mannenselecties voor Maasmechelen en Hoogerheide. Deze wedstrijden zijn op zichzelf belangrijke wedstrijden, maar vormen voor veel crossers ook de laatste voorbereiding op het WK in Liévin (31 januari-2 februari).

Terugkeer Pieterse
Bij de vrouwen keert Puck Pieterse terug. De renster van Fenix-Deceuninck kroonde zich onlangs tot Nederlands kampioen veldrijden, maar moest daarna verstek geven voor de Wereldbeker Benidorm. Inmiddels is ze voldoende hersteld van haar verkoudheid. Ze start zowel in Maasmechelen als Hoogerheide. Fem van Empel en Wereldbeker-leidster Lucinda Brand zijn ook van de partij in beide crossen.


Heb jij RIDE Magazine al besteld?

Mathieu van der Poel siert de cover van de RIDE Magazine Najaarsgids 2025! Het najaar is de ideale periode om te gaan gravelen, dus als wereldkampioen gravel van Leuven is hij de ideale persoon om uit te lichten. In de Najaarsgids lees je verhalen over het WK Gravel in Zuid-Limburg, maar ook interviews met Pauline Ferrand-Prévot, Jonathan Milan, Quinn Simmons en Pascal Eenkhoorn en veel meer!
RIDE Magazine