Mark Cavendish heeft woensdag een sprinterseditie van Milaan-Turijn gewonnen. Na een nagenoeg vlakke koers van 197 kilometer was de kopman van Quick-Step-Alpha Vinyl in finishplaats Rivoli de snelste in de massasprint. Cavendish was sneller dan Nacer Bouhanni en Alexander Kristoff.
Na diverse mislukte aanvalspogingen hadden Daniel Viegas (EOLO-Kometa), Martin Marcellusi (Bardiani-CSF-Faizanè) en Juan Diego Alba (Drone Hopper-Androni Giocattoli) meer geluk. Zij geraakten weg en kleurden het grootste deel van de koers. Daarachter waren het Quick-Step-Alpha Vinyl, Intermarché-Wanty-Gobert, Arkéa-Samsic en Team DSM die de achtervolging leidden.

foto: Cor Vos
Hergroepering
De sprintersploegen hielden het gat lange tijd op ruim twee minuten en brachten in het laatste wedstrijduur dat verschil terug tot onder de halve minuut. Op een kleine twintig kilometer van de meet nam de nervositeit in het peloton wat toe, waardoor het tempo nog verder de hoogte in ging en de vluchters gegrepen werden.
EF Education-EasyPost-renners Alberto Bettiol en Ben Healy probeerden vervolgens het peloton te verrassen met een duo-aanval. Healy bleef het langst voorop en op het hoogtepunt had hij zeventien seconden voorsprong, maar de sprintersploegen lieten hem niet nog verder uitlopen. Vier kilometer voor de meet werd de Ierse hardrijder in de kraag gevat.
Cavendish dankt Mørkøv
De laatste drie kilometer gingen over brede wegen, maar wel waren er diverse rotondes die het peloton op een lint trokken. Onder meer TotalEnergies en Quick-Step-Alpha Vinyl lieten zich goed van voren zien, terwijl ook Arkéa-Samsic in de laatste kilometer naar voren kwam.
De trein van Nacer Bouhanni kwam echter de vroeg op kop. Het was vervolgens Michael Mørkøv die de sprint aantrok voor Mark Cavendish. De Brit werd uitstekend afgezet, waarna hij met overmacht naar de zege sprintte. Hij hield Nacer Bouhanni en Alexander Kristoff vakkundig af. Peter Sagan eindigde als vijfde.
Voor Cavendish is het zijn 159ste profoverwinning uit zijn carrière. Daarmee is hij André Greipel, met wie hij tot voor kort het all time record van 158 profzeges deelde, definitief voorbij.
31 Reacties
Wederom wat een lead out van morkov! Deze overwinning hebben ze wel even nodig na het slechte nieuws van vanmorgen. Go quick step. Cavendish uiteraard ook goed gedaan had deze ook wel weer even nodig denk ik. Ook duidelijk zichtbaar aan zijn reactie na afloop
Hij hield ook goed de deur dicht nadat Cav hem voorbij gegaan was. Al vond Bouhanni dat wellicht minder leuk.
Deur dicht? Bleef gewoon rechtdoor meesprinten?
Dubbeldikke bijdrage van Morkov inderdaad op deze manier. Echte spitsengoal van Cav, hoefde alleen maar op de goeie plaats te staan en in te tikken.
Inderdaad, dat bedoel ik ook wanneer ik zeg dat hij de deur dichthield.
Bouhanni moest er omheen, en door het kleinste gaatje. Misschien is het net daardoor dat hij op de meet nipt tekort komt.
Heel slim gedaan dus van Morkov.
Als je een fietslengte nipt noemt. :-)
Cav rijdt op een maatje 48
Sterke lead out van Morkov! Ook kristoff vond ik zeer goed. Moest zich zelf naar voor loodsen.
Netjes! Nummer 13 toch al, zo slecht is het dan allemaal wel niet…
Kwa aantallen valt het allemaal best mee inderdaad. Denk als je kijkt kwa grote van de koersen die gewonnen zijn dat het tot nu tegenvalt. Al zijn Kuurne Brussel kuurne en deze Milaan Turijn zeker mooie wedstrijden om te winnen. En die zege in Parijs Nice van Fabio is ook een mooie. Maar in tirreno en strade viel het allemaal misschien wat tegen. Maar nog genoeg kansen en als alaphilippe hersteld zal hij er denk ik wel staan in de Waalse klassiekers. Denk dat het in de Vlaamse dit jaar van 1man moet gaan komen en dat is asgreen. Maar dat is niet de minste natuurlijk
Een genuanceerde QS-supporter! Fijn dat het bestaat.
Probeerde Cav daar zijn ploegmaten te wurgen?
Heeft Wilco het overleefd?
Oldskool podium zeg. Wayback wednesday.
Vreemd toch de parcourswijzigingen in deze wedstrijd. Zelfde naam, totaal andere koersen.
Vooral raar omdat het op deze manier toch geen graadmeter is voor Milaan-San Remo (ook al had Ewan hier Van Aert geklopt in een massaspurt, dan had je daar niets kunnen uit afleiden)
Waar zouden we zijn, zonder de trein? Morkov wint weer, Cavendish mag de bloemen hebben. Ik mag toch hopen dat Patlef af en toe wat bonussen naar Morkov schuift, die kerel is werkelijk zijn gewicht in goud waard.
Hoe-is-t-mogelijk.
Deze gast bloeit op van directe concurrentie. Ik hoop dat Jakobsen beseft dat hij de interne strijd eigenlijk altijd gewonnen heeft….
Overigens heeft Merckx (de echte) het ‘ all-time’ record aan overwinningen.
Als ik op PCS kijk (waar Eddy als ‘Mr. 525’ overigens op 283 staat), moet Cav er nog 4 winnen om over Van Looy naar de 2de plek te springen. Lijkt haalbaar.
Weet overigens niet hoe accuraat dat lijstje is.
Binnenkort vinden ze wel iets dat ze er bij Eddy in één klap 188 vanaf kunne trekken en zijn naam in geen enkel blad meer voorkomt, dit is 2022.
Opaaaa, vertel eens over die 7-jarige oorlog in Frankrijk tussen 1999 en 2005.
#geefcobolandisenrasmussendietruienterug!
Nu nog een letter verzinnen die deze campagne van kracht voorziet
Dat moeten dan uiteraard twéé letters zijn @RV…. Met witte kalk op t zwarte asfalt!
Wanneer won Cavendish voor het laatst zonder Morkov? In dat B-rondje in Turkije?
Crazy dat zo’n Morkov zelf amper 5 overwinningen heeft behaald, waaronder drie Deense titels, en dan toch die ene Vuelta-rit (beetje zoals Keisse met z’n Giro-rit)
Hij won dit jaar in Oman en vorig jaar in de Munsterland zonder Morkov.
@adelaar
Top! Die overwinningen sla ik meteen hoger aan.
ow?! ik begon al te twijfelen na magere startje en wat onzichtbaar
maar daar is ie weer he
the Manx Missile!!
@Simon_dl QSA staat er om bekend dat ze sterk zijn in de breedte en dat iedereen van het team kan winnen. Dit valt dit jaar wel tegen. Ze zijn volledig afhankelijk van hun sprinters (9) en Evenepoel (3). Maar ja als je alleen kijkt naar het aantal doen ze het goed. 2 WT overwinningen is voor een ploeg als QSA trouwens zeker niet prima te noemen.
Correct, maar de vele ziektes staan wel in de weg om in de breedte te winnen. Bagioli, Alaphilippe, Asgreen, Stybar, Lampaert, … Ze hebben het allemaal al zitten gehad. En daar zitten er toch enkele bij die anders misschien wel al eens hadden gewonnen.
@Steven_E ik denk dat de concurrentie in de kleinere wedstrijden dit jaar een stuk sterker is dan de afgelopen jaren. Dit heeft alles te maken met de jacht op UCI punten. Oa de overige Belgische ploegen moeten het echt van de niet-WT wedstrijden hebben om punten te scoren. Dit geldt natuurlijk ook voor Arkea. Denk maar aan Hofstetter en De Lie. In de kleine Belgische koersen heeft QSA alleen met Jakobsen een overwinning behaald. In de overigens Belgische koersen zijn ze er niet aan te pas gekomen
Vóór of tegen Cav. maar het blijft een fenomenale come back na 3 jaar achteruit fietsen… beetje a la Freddy Maertens maar dan beter en langer…