Marianne Vos valt nog naast podium in Parijs-Roubaix: “Ontzettend teleurgesteld”
Marianne Vos reed zaterdag een uitstekende Parijs-Roubaix bij de vrouwen, maar voor de kopvrouw van Visma | Lease a Bike zat winnen er niet in. In de sprint van een kopgroep van zes kwam ze te vroeg op kop, waarna ze stilviel en nog naast het podium viel: ze werd vierde. “Het is wel shit als je er niet echt aan te pas komt”, baalt Vos in gesprek met de NOS.
Vos zag de overwinning op de wielerbaan van Roubaix gaan naar wereldkampioene Lotte Kopecky. Naast haar mochten ook Elisa Balsamo (tweede) en Pfeiffer Georgi (derde) nog het podium op. De Britse kampioene wist met een late jump Vos nog van het podium te houden in Noord-Frankrijk. “Uiteindelijk word je gewoon geklopt, zeker als je voor de overwinning de baan opdraait is het wel shit“, reageert Vos.
“Ik had gewoon niet genoeg snelheid”, zegt de 36-jarige Brabantse zichtbaar balend. “Kopecky kwam heel hard buitenom en ik viel stil… Ik denk dat we met de ploeg de hele dag goed van voren uit de problemen bleven. Het was mooi om zo te kunnen koersen. Maar ik ben ontzettend teleurgesteld. Volgend jaar weer een kans, maar dan moet je weer 365 dagen wachten. Dat is wel jammer.”
Wielerflits Magazine is jouw Tour Femmes-gids!
De Zomergids 2026 van Wielerflits Magazine is maar liefst 220 pagina's dik en staat barstensvol mooie wielerverhalen. En het is niet voor niets De Meest Complete Tour de France Femmes Gids. In onze Zomergids lees je alles over de Tour de France Femmes en de Tour voor mannen, van etappes tot favorieten en indrukwekkende achtergronden over de teams en de bergen. Je leest over Nienke Vinke, unieke fotografie uit het vrouwenpeloton, Jonas Vingegaard, de knechten van Tadej Pogačar, Mathieu van der Poel, Raymond Poulidor en nog veel meer!
Ergens ook jammer voor de koers dat Vos niet eens vol doorbeukt na één van de vele aanvallen van Kopecky. Met wat meeval breekt het dan, en rij je met twee naar de piste..
Verder sta ik wel versteld van de tegenstrijdige reacties. Hier is het: "ze reed heel de koers perfect" (lees: in het wiel van Kopecky blijven) maar heel dom in de finale (lees: 10km aan 200W ronddraaien met 5 rensters). In het ander is het "spijtig dat de wieltjeszuiger wint"?
Bij de sprint had ze eerst ff bij B. in het wiel moeten gaan zitten.
Haar jump was geloof ik te vroeg ...
Msn stond ze ook tandje te klein....
Kortom: verlamd door stress. (te erg willen)
Of is Vos v type 'laat mij maar gaan'?
Zolang het oortje nog op zijn plek zit kun je dan nog steeds ingrijpen.