Mackenzie Coupland slaat toe met rit- en eindzege in Vuelta a Extremadura
Mackenzie Coupland heeft nog maar eens haar visitekaartje afgegeven. De amper 20-jarige renster van Liv Jayco AlUla sloeg zondag een dubbelslag in de Vuelta a Extremadura. De Australisch kampioene won niet alleen de slotrit, maar schreef ook het eindklassement op haar naam.
Wat voor etappe stond er op het programma? Het venijn zat hem in de staart, want de slotetappe was op maat van de klimmers. De rensters kregen onderweg vier beklimmingen voor de wielen geschoven, met de Alto de la Deseperá (5,8 km à 7,4%) als voornaamste scherprechter. De top van deze klim, lag op goed twintig kilometer van de finish in Jaraíz de la Vera.
Hoe verliepen de openingsuren? Redelijk chaotisch, met dank aan een kopgroep van twaalf rensters, met leidster Zoe Bäckstedt als meest opvallende naam. Deze groep was echter geen lang leven beschoren. Dit was voor Nikola Noskova het sein om er vanonder te muizen. De Tsjechische van Cofidis kreeg op een gegeven moment het gezelschap van een Nederlandse: Eva van Agt van FDJ United-SUEZ.

Van Agt en Noskova in de aanval – foto: Fotopersburo Cor Vos
Was er nog spektakel op de slotklim? De twee vluchters leken een vogel voor de spreekwoordelijke kat, maar Noskova kende zeer goede benen en hield knap stand op de Alto de la Deseperá. Ze wist haar karretje aan te haken bij Lauren Dickson, Talia Appleton en Mackenzie Coupland, die waren weggereden uit het peloton. Deze vier rensters kwamen met voorsprong boven en begonnen gelijktijdig aan de afdaling.
Wat gebeurde er in de finale? Na een tactisch steekspel sloegen Dickson en Coupland de handen ineen. Dit tweetal reed weg bij Noskova en Appleton en mocht het gaan uitmaken voor de ritzege. In een bijzonder vreemde sprint – die pas in de laatste 25 meter op gang kwam – trok de 20-jarige Coupland aan het langste eind. Ze sloeg twee vliegen in één klap, want ze mag zich ook de eindwinnares noemen.
🏆 Mackenzie Coupland gana en Jaraíz de la Vera… y se lleva la Vuelta.
La australiana conquista la Etapa 3 y la clasificación general de la Vuelta Ciclista a Extremadura Femenina 2026.#EstamosDeVuelta pic.twitter.com/tNgHvAvXA8
— Vuelta Extremadura 2026 (@vuelta_ex) March 8, 2026
Vuelta a Extremadura Femenina (2.1)
Etappe 3: Jerte → Jaraíz de la Vera (139.4 km)
| Rank | Renner | Tijd |
|---|---|---|
| 1 | 03:46:42 | |
| 2 | " | |
| 3 | + 11 | |
| 4 | + 21 | |
| 5 | + 01:40 | |
| 6 | " | |
| 7 | " | |
| 8 | " | |
| 9 | " | |
| 10 | " |
Vuelta a Extremadura Femenina (2.1)
Etappe 3: Jerte → Jaraíz de la Vera (139.4 km)
| Rank | Renner | Tijd | |
|---|---|---|---|
| 1 | - | 07:28:37 | |
| 2 | - | + 52 | |
| 3 | - | " | |
| 4 | - | + 01:17 | |
| 5 | - | + 01:44 | |
| 6 | - | + 02:23 | |
| 7 | - | + 02:42 | |
| 8 | - | + 03:03 | |
| 9 | - | + 03:06 | |
| 10 | - | + 03:08 |
Reacties zijn gesloten.