Lorena Wiebes vindt nauwelijks woorden om Lotte Kopecky te bedanken na zege in Milaan-San Remo
foto: Cor Vos
zaterdag 22 maart 2025 om 14:42 Volg in Google

Lorena Wiebes vindt nauwelijks woorden om Lotte Kopecky te bedanken na zege in Milaan-San Remo

Lorena Wiebes was zich er na afloop van Milaan-San Remo Donne zeer van bewust dat een groot deel van haar overwinning op conto kwam van ploeggenote Lotte Kopecky, die in de laatste kilometer eigenhandig het gat op Elisa Longo Borghini dichtreed waardoor Wiebes aan sprinten toe kon komen. In het flashinterview vindt de kersverse winnares dan ook nauwelijks woorden om haar dankbaarheid richting Kopecky te uiten.

“Ik moest het wel afmaken”, aldus Wiebes. “Wat Lotte in de finale heeft gedaan, daar zijn nauwelijks woorden voor. Toen Longo Borghini wegreed, maakte ik me helemaal geen zorgen. Tuurlijk was het een goede aanval, maar ik weet hoe verschrikkelijk sterk Lotte is.”

Nadat Longo Borghini was teruggepakt, moest Wiebes ‘alleen’ nog de sprint zien te winnen van Marianne Vos. Daar slaagde de Nederlandse renster van SD Worx-Protime – ondanks een slimmigheidje van Vos – met verve in. “Ze reed een enorm sterke sprint, maar ik voelde me zo goed vandaag. Overal zat ik goed bij. Ik voelde me goed op de Cipressa en kwam bij de eerste vijf de Poggio over. Toen wist ik al: ik ga voor de zege rijden.”

Voor Wiebes is de zege in Milaan-San Remo alweer haar 98ste profzege. Hoe hoog ze deze inschaalt? “Echt heel erg hoog, deze wilde ik graag hebben. Ik heb dit parcours meerdere keren verkend en wilde vandaag echt niets aan het toeval overlaten.”


Wielerflits Magazine is jouw Tour Femmes-gids!


De Zomergids 2026 van Wielerflits Magazine is maar liefst 220 pagina's dik en staat barstensvol mooie wielerverhalen. En het is niet voor niets De Meest Complete Tour de France Femmes Gids. In onze Zomergids lees je alles over de Tour de France Femmes en de Tour voor mannen, van etappes tot favorieten en indrukwekkende achtergronden over de teams en de bergen. Je leest over Nienke Vinke, unieke fotografie uit het vrouwenpeloton, Jonas Vingegaard, de knechten van Tadej Pogačar, Mathieu van der Poel, Raymond Poulidor en nog veel meer!

Voor de zomervakantie
3 Reacties
22-03-2025 15:58
SD is echt een ploeg waar de vrouwen niets voor elkaar overhebben... Of nee wacht ?
    23-03-2025 01:47
    Lotte en Lorena hebben bij SDW altijd voorbeeldig samengewerkt. Lotte die de sprint voor Lorena aantrekt, of Lorena die Lotte voor laat gaan voor bonificatieseconden en eindklassement. Alleen tijdens EK op de weg was er lichte onenigheid, maar daar reden ze natuurlijk voor verschillende ploegen.
22-03-2025 15:01
Zou deze maand al de 100 profoverwinningen kunnen halen, met Brugge-De Panne en Gent-Wevelgem in het vooruitzicht.

Reacties zijn gesloten.