Lennert Van Eetvelt hersteld van Strade-val, Arnaud De Lie vindt goed gevoel terug
Lotto-Intermarché gaat met een stevige portie ambitie van start in Tirreno-Adriatico. Klassementskopman Lennert Van Eetvelt is er op het nippertje bij, in de vlakkere ritten kijkt de ploeg dan weer naar Arnaud De Lie.
Klimmer Van Eetvelt had van de Strade Bianche een doel gemaakt, na een goede UAE Tour. Maar de Vlaams-Brabander kwam stevig ten val en stapte daardoor noodgedwongen na honderd kilometer uit koers. Hij werkte zondagnamiddag evenwel zijn training af en zat met een goed gevoel op de fiets, waardoor gezamenlijk werd besloten dat hij start zoals voorzien in de Italiaanse rittenkoers.
Voor die andere leider, Arnaud De Lie, was de aanloop ook niet best. “Na de Omloop Het Nieuwsblad had ik een goed gevoel, Kuurne-Brussel-Kuurne was een ander verhaal”, laat hij via zijn ploeg optekenen. “Ik dacht dat ik de benen had, we hadden ook een plan, maar het ging gewoon niet. In elk geval: het goede gevoel is er. Ik heb zes dagen in België in een stralend lenteweertje verder getraind en nu is het een kwestie van verder te bouwen richting de GP Denain, Gent-Wevelgem en de Ronde van Vlaanderen.”
De Lie heeft ambities in de twee vlakkere ritten, met zijn vaste pionnen zoals Liam Slock, Cédric Beullens, Jenno Berckmoes en Huub Artz rondom zich. “Deze week is een uitgelezen gelegenheid om onze sprinttrein richting de klassiekers nog verder warm te draaien en het team te finetunen”, gaat de Waal verder.
“Er liggen een aantal kansen. De slotrit naar San Benedetto del Tronto, uiteraard. En wie weet, etappe twee. Tirreno bevat een aantal ritten van meer dan 200 kilometer. Dat is perfect om beter en beter te worden. En als we de kans krijgen om voor de overwinning te gaan, zullen we die uiteraard niet laten schieten.” In Milaan-San Remo komt De Lie, zoals eerder gemeld, niet aan het vertrek.