Lefevere hoort niets van Bennett: “Hij toont weinig respect voor mij”
Patrick Lefevere heeft zich opnieuw stevig uitgelaten over Sam Bennett. De Ierse sprinter moest door knieklachten de Tour de France missen, al betwijfelt de ploegmanager van Deceuninck-Quick-Step dat. Inmiddels heeft Lefevere al meer dan een week niets gehoord van Bennett. “Hij toont weinig respect voor mij”, vindt Lefevere.
“Ik heb hem een Whatsapp-bericht gestuurd vorig weekend en toen antwoordde hij: I’m on my bike. Dus ik dacht dat hij me daarna wel zou bellen, maar ik heb hem niet meer gehoord”, vertelt de ploegbaas aan de Belgische pers. “Ja sorry, ik ben de baas hé, hij moet naar mij bellen, ik niet naar hem. Hij wordt betaald tot 31 december en ik houd me correct aan het contract, maar je moet wel met twee zijn om een contract te vervullen.”
Dat vindt Lefevere respectloos van de Ier, die vorig jaar nog de groene trui wist te veroveren. Wanneer Bennett weer in actie komt, is nog niet bekend. “Het is te hopen voor hem dat hij nog koersen rijdt. Als hij dat niet doet, moet ik hem ook niet meer betalen natuurlijk”, stelt Lefevere. “Hopelijk koerst hij nog wat voor ons, anders zal het geld kosten.”
BORA-hansgrohe
Zelf gaat de manager van Deceuninck-Quick-Step nu geen contact opnemen met zijn sprinter, die na dit seizoen vertrekt naar zijn oude ploeg BORA-hansgrohe. “Ik denk niet dat hij nu nog op zijn fiets zit en er intussen al een keer niet is afgestapt om te kunnen bellen. Na de training kon hij naar mij bellen en zelf eens uitleggen wat er aan de hand was.”
Dat Bennett terugkeert naar de Duitse formatie, vindt Lefevere nog ‘het ergste van al’. “Dat zegt veel over Sam. Na nauwelijks veertien maanden tekent hij alweer bij die ploeg omdat hij er wat meer geld kan verdienen. In februari van dit jaar heeft hij al beslist om daar te tekenen, ook al mag dat officieel niet volgens de regels. Sorry, daar heb ik weinig respect voor, voor zo’n praktijken”, stelt hij.

Sam Bennett – foto: Cor Vos
De 'grote baas, CEO ome Pat' appt zijn werknemer.... goh wat chique. Man, kerel pak die telefoon en spreek met elkaar..
Effe profiteren van DQS die zijn afkoopsom voorschiet en hun trein en dan heel snel voor enkele euro's meer bij het kamp teken waar je je 'niet gewaardeerd' voelde. Zonder trein is hij geen topper. En ik heb Selig en co. ook geen bijzondere dingen zien doen de laatste tijd.
Verder natuurlijk heerlijke click-bait. Heeft Remco hem al gebeld omdat hij volgend jaar niet naar de Tour mag?
Deze figuur schildert intussen een renner publiek af als mentaal zwak, een slappeling en een leugenaar.
Chic.
Bennett spreekt idd niet in de media (maar blijkbaar ook niet prive), maar hij moet toch wel iets serieus mispeuterd hebben om Levere zo boos te maken op zijn eigen ploeg.
Lefevere zijn manier van spreken is natuurlijk recht voor de raap ( en soms zelf arrogant), maar als je tussen de lijnen leest, krijg je vaak wel goeie dingen te horen.
Kan me wel inbeelden dat je je ploeg op hem baseert, je dan vervolgens vage info geeft over je blessure, de teamorders (rusten ipv trainen) niet opvolgt en dan blijkbaar bijna onmogelijk te contacteren bent (vliegtuigen gemist/overboekt, niet bellen etc) je als baas toch niet content bent.
En het Bora verhaal helpt dan natuurlijk ook niet, eerst in 'vechtscheiding' uit elkaar en vervolgens poeslief terugkeren.
Maar zoals altijd gaat de waarheid wel iets meer in het midden liggen
Ha ha, natuurlijk mag dat wel.
De slavernij is inmiddels afgeschaft.
Nare man die Lefevere (En zie in de comments dat ie echt niet fout kan doen bij sommigen). Ik zou ook geen contact opnemen met mijn manager als die mij zo afgebrand heeft in de media, dan zou ik lekker mijn salaris pakken en als ze mij dan in een koers zouden inzetten, lekker afstappen in de neutralisatie.
Ik wil best geloven dat de feiten die Lefevre presenteert grotendeels kloppen (al geloof ik ook dat hij ze behoorlijk in zijn voordeel kleurt) maar uit die feiten blijkt al dat hij zijn zorgplicht als werkgever totaal niet serieus neemt, en de privacy van zijn werknemers ook niet.
Wat mij betreft is dat een zwaarder vergrijp dan je onterecht ziek melden, en als ik de reactie van Lefevre zie kan ik de ziekmelding nog begrijpen ook. Je zou voor minder al faalangst krijgen.