Lance Armstrong: “Tadej Pogacar weet wat het Tour-record is”
foto: fotopersburo Cor Vos
maandag 13 juli 2026 om 10:57 Volg in Google

Lance Armstrong: “Tadej Pogacar weet wat het Tour-record is”

Als Tadej Pogacar zich binnen twee weken in het geel mag hullen in Parijs, dan wordt hij officieel mederecordhouder van de Tour de France. Maar Lance Armstrong is het daar niet helemaal mee eens.

Tussen 1999 en 2005 stond de Amerikaan zelf zeven keer op het hoogste schavotje op de Champs-Elysées, maar die overwinningen werden hem eind 2012 weer afgenomen vanwege dopinggebruik. Dat gebruik gaf Armstrong in 2013 ook toe. Sindsdien hebben die edities van de meest prestigieuze rittenkoers ter wereld geen winnaar meer.

Armstrong heeft daar zo zijn mening over. “Binnenkort gaat Pogacar zijn vijfde Tour de France winnen. En dan gaan we overal moeten lezen dat hij het ‘all time’ record heeft geëvenaard en in dat select clubje (met Jacques Anquetil, Eddy Merckx, Bernard Hinault en Miguel Indurain, red.) komt. Maar ‘guess what’? Dat geloof hij zelf niet eens. Helemaal niet. Hij weet wat het record is”, zegt hij in zijn podcast The Move.

“Hij zal nog langer bezig zijn. Ik hoop trouwens dat hij daarin slaagt. Ik ben ook een atleet. Die speelt het spel. Alle records kunnen sneuvelen en dit mag ook gebroken worden”, besluit Armstrong.

Pre-order onze nieuwe Najaarsgids
63 Reacties
13-07-2026 11:31
Natuurlijk is het recordaantal 7 Tourzeges.
Ik neem die dsq pas serieus wanneer bij Ullrich, Riis, Pantani, Indurain en vooral Virenque de prestaties ook worden geschrapt.
Tot die tijd is Armstrong voor mij de ultieme recordhouder.
    13-07-2026 11:57
    Natuurlijk is het recordaantal 7 Tourzeges.
    Iedereen aan de top speelt vals, pogi ook, alleen is dat nog niet bewezen. Dus pogi houdt zich dan ook bezig met de 7 tourzeges. Bovendien zou armstrong er minder dan 5 moeten hebben als je er al wat schrapt, net zoals de rest van de recordhouders.
    13-07-2026 12:22
    @ Attenoje nee. Verdiep je even wat meer in de hele zaak Armstrong en je ziet dat het over veel meer gaat dan alleen het gebruik van doping. Het gaat om het onder druk zetten van ploeggenoten om ook te gebruiken, het laten verdoezelen van positieve tests, omkoping van de UCI, en mogelijk zelf het laten vervuilen van bloedzakken van tegenstanders. Deze man ging over lijken en niet alleen het gebruik van doping om zelf beter te presteren.
    13-07-2026 12:31
    Van iedereen die bewezen doping heeft gebruikt moeten de overwinningen worden afgepakt, in ieder geval voor de periode waar het gebruik van toepassing is. En al helemaal van Armstrong, die niet alleen doping gebruikte maar op een criminele manier de medeplichtigheid van anderen afdwong. Dat ze bepaalde overwinningen van bijv. Pantani niet hebben afgepakt betekent voor mij niet dat die van Armstrong tot die tijd moeten blijven staan.
13-07-2026 11:30
De rede waarom ik de 7 zegens van Armstrong niet tel is niet zozeer het doping gebruik van Armstrong zelf, maar het hele netwerk er omheen. Het systematisch aanvallen van mensen,. Het druk zetten van andere om ook doping te gebruiken.
    13-07-2026 13:49
    Beide. Doping alleen is al genoeg reden. Ál zijn wedstrijden zijn gereden met gebruik van doping. Allemaal.
    Dat de hele bedrijfsvoering van zijn 'atleet-schap' en team met alles en iedereen daaromheen daar ook op gericht was (inclusief het kopen en afdwingen van hulp en wegkijken) maakt het erger (ook over het oordeel dat je over organisatoren, collega renners en -ploegen, bonden, controlerende instanties, UCI en, zeker niet in de laatste plaats, pers en fans kunt hebben).
    Maar de doping laat zijn overwinningen 'vervallen'. Vijf is het record.
    13-07-2026 18:55
    Er zijn maar 2 soorten Tour winnaars geweest in het verleden, renners die ooit met doping betrapt zijn en renners die het wel gebruiken maar niet betrapt zijn.
    En de huidige superman heeft Mauro Gianetti als baas, die heeft aan alles wat er aan doping gespeeld heeft meegedaan, als renner en ploegleider

    Dus zeil niet zo over Lance en ook niet over zijn gedrag, Hinault was ook een nare potentaat en eigenlijk vind ik Pogi ook naar koersen richting renners die hij niet mag zoals tegen Jorgenson.
13-07-2026 11:54
Ik heb totaal geen moeite om te erkennen dat Lance Armstrong een topatleet was die uitermate goed was om zich op elk vlak optimaal voor te bereiden voor zijn grote doelen. En dat is natuurlijk iets dat elke topsporter probeert te doen. En helaas was het in die tijd noodzakelijk om doping te gebruiken anders was je gewoon bij voorbaat kansloos. Dus Armstrong was gewoon de beste in de situatie die er toen was.

Waar het voor mij fout gaat is dat Armstrong zo ver ging dat hij bereid was over lijken te gaan om zijn doelen te bereiken. Het maakte hem niet uit of hij het leven van andere mensen kapot moest maken zo lang hij maar kon blijven winnen.

Ik vond Armstrong al een arrogante klootzak voordat hij überhaupt 5x de Tour had gewonnen. Daardoor heeft hij voor mij jaren lang de Tour verpest. Persoonlijk tel ik daarom zijn 7 zeges eerst en vooral niet om dat ik het hem als persoon niet gun.
    13-07-2026 12:39
    Doping is net zoals medicijnen, bij de een werkt het beter dan de ander. Dus stellen dat alle renners met doping gelijkwaardig zijn geprepareerd is te simplistisch. De doping sloeg wellicht het beste aan bij Armstrong.
    13-07-2026 13:54
    Dat zou best kunnen, maar dat geld toch niet alleen voor doping? Voor de één werkt een hoogtestage beter dan bij de ander. Bij de één levert een voedingsplan meer resultaat op dan bij de ander. Bij de één levert het optimaliseren van de aero-houding meer resultaat op dan bij de ander. Enz.

    En ik beweer ook nergens dat alle renners met doping gelijkwaardig waren. Of dat alle renners beschikking hadden over dezelfde doping. Ik zeg alleen dat Armstrong een topatleet was en uitermate goed was in alles tot in de puntjes voor te bereiden en te optimaliseren. En dan heb ik het niet eens alleen over doping, maar ook over training, parcoursverkenning, tactiek, materiaal, enz. Uiteindelijk bleek hij niet voor niets jaar op jaar de beste coureur te zijn in die gegeven omstandigheden.

    Dat die omstandigheden verneukt waren is in eerste instantie niet de schuld van Armstrong. Maar ik denk dat je wel kan zeggen dat hij hele situatie eerder erger dan beter heeft gemaakt. En daarbij vind ik hem als persoon dus een arrogante klootzak.
13-07-2026 13:34
Ongelofelijk hoeveel (wereldvreemde) Armstrong-fans er nog aanwezig zijn op een wielerforum. Dat is een beetje zoals Harvey Weinstein uitnodigen voor de Oscars ..
    13-07-2026 15:12
    Nee. Festina en co waren ook bezig met georganiseerd dopinggebruik. Virenque loopt nog steeds als held rond in de Tour EN z'n bolletjes truien worden nog steeds gehonoreerd. Franse hypocrisie. Daarbij komt dat zo ongeveer het hele peloton toen pakte.

    Eens z'n gedrag eromheen was walgelijk. Maar sportief gezien nog steeds zevenvoudig winnaar.
    13-07-2026 15:29
    Aha, het langverwachte 'Virenque-argument', dat is als zeggen .. Harvey Weinstein is onschuldig, want Mel Gibson mag wel nog steeds naar de Oscars ..
13-07-2026 11:18
Je vindt verwarde mannen op de meest uiteenlopende plaatsen, sommigen hebben zelfs een podcast..
    13-07-2026 11:59
    Dan moet je naar geen enkele ex-wielrenner luisteren, want het merendeel koerste niet schoon tot ca. 15 jaar geleden. Merckx: gepakt, Zoetemelk: gepakt, Coppi: toegegeven, Kelly: gepakt, Indurain: dopingarts gepakt, Anquetil: toegegeven, Zabel: toegegeven, Ullrich: toegegeven, Pantani; achteraf bewezen, Virenque: toegegeven.
    13-07-2026 12:21
    @ Mazzel nee. Verdiep je even wat meer in de hele zaak Armstrong en je ziet dat het over veel meer gaat dan alleen het gebruik van doping. Het gaat om het onder druk zetten van ploeggenoten om ook te gebruiken, het laten verdoezelen van positieve tests, omkoping van de UCI, en mogelijk zelf het laten vervuilen van bloedzakken van tegenstanders. Deze man ging over lijken en niet alleen het gebruik van doping om zelf beter te presteren.
    13-07-2026 20:47
    Maar hebben die andere ook ploegmaaten onder druk gezet om ook te doperen? Hebben ze de carrieres verwoest van wielrenners die dat niet wilden? Hebben ze de carrieres verwoest van werkenemers van zijn ploeg die de waarheid vertelden? Hebben ze het bedrijf verwoest van een voormalig Tour-winnaar die de waarheid vertelde? Want dat heeft Amrstrong wel allemaal gedaan. Heel anders dan alleen zelf doping gebruiken.
13-07-2026 11:36
Waarom geeft Wielerfliets een platform aan deze gast? Wéér de discussie oprakelen? Opnieuw de insinuaties aanwakkeren? Misselijk naar de huidige generatie en het publiek dat wel geniet en gelooft in deze sporters.
13-07-2026 15:11
"How can I make it about me?"
Het is ook het enige wat hij nog kan want de koers volgen doet hij eigenlijk totaal niet.
Is en blijft een volkomen flapdrol.
13-07-2026 11:31
Er zijn enorm veel mensen die de sport dankzij deze gruwel de sport niet (meer) serieus nemen. Kijk naar Pogi waar bij elke overwinning wordt geopperd dat hij doping gebruikt, zonder dat daar bewijs voor is. Allemaal het gevolg van zijn Lance zijn daden (en anderen natuurlijk).

Echt bijzonder pijnlijk deze opmerkingen. Het is al lang tijd dat hij zichzelf niet meer zo serieus neemt, en vooral dat anderen dat niet meer doen.
    13-07-2026 11:41
    Door Lance zijn daden?
    Riis,
    Ullrich,
    Pantani,
    Merckx,
    Virenque,
    Valverde,
    PDM,
    Enzovoort, enzovoort.

    Lance heeft 7x de tour gewonnen door te doen wat daar destijds voor nodig was.
    13-07-2026 12:13
    De grote 'negatieve' invloed van Armstrong was vooral omdat hij het wielrennen enorm oversteeg. Miljoenen mensen die nog nooit koers gezien of gehoord hebben, maar wel Lance (en Livestrong) kenden. Hij heeft de interesse ( en commercie via sponsors) in de koers enorm verhoogd, veel meer dan enige andere atleet ooit zou gelukt zijn.
    Dan komt de val natuurlijk des te harder wanneer de dopingperikelen uitkwamen.
    Voor de 'trouwere' fans weten we denk ik allemaal dat hij niets meer deed dan al de rest in die tijd.

    De arrogantie was natuurlijk nog iets anders, en ook 1 vd redenen dat hij nergens meer binnen mag, terwijl al die andere wel hun titels behielden en nog welkom zijn in de koers.

    Toch denk ik wel dat de koers gegroeid is (sportief en financieel) vanwege deze man, zelfs met de negatieve impact achteraf
    13-07-2026 12:26
    @ElHarro, het gaat dus veel verder bij Lance dan alleen eigen gebruik. Deze man deed alles om maar te winnen ook al was dat niet sportief. Het gaat om het kapot maken van tegenstanders, het onder druk zetten van ploeggenoten et cetera. Deze man was een vergof voor de sport. Dat er vals gespeeld wordt door doping of in het verre verleden het gebruiken van de trein voor sommige stukken, is van alle tijden maar bij Lance ging het veel en veel verder. Hij was een soort capo en iedereen moest naar 'm luisteren.
    13-07-2026 12:52
    @ElHarro, er is natuurlijk doping en er is doping. Wat ze in de jaren 60 en 70 deden qua doping was eigenlijk maar wat prutswerk. Sport zat toen ook nog ergens tussen professionalisme en amateurisme in. Het zwaardere, meer gestructureerde dopinggebruik uit het epo-tijdperk is echt een ander verhaal naar mijn gevoel, met enorme verschillen. Denk maar aan Van den Hooydonck, die ineens werd weggereden en uit pure frustratie stopte omdat het zonder doping niet meer eens lukte om mindere renners bij te houden.

    Een Merckx of Van der Poel kun je nog ergens met de mantel der liefde bedekken als het over hun dopinggebruik ging maar vanaf de eeuwwisseling kreeg het dopingverhaal toch een heel ander niveau.
    13-07-2026 15:20
    @castroviejo: Ophouden nu. Zoals mensen nog steeds Lance "fan" zijn ben jij lid van de Lance "haters".

    Koppel z'n sportieve prestaties los van z'n gedrag. Dat doet men in Italie ook bij Pantani, die man wordt nog steeds vereerd, ondanks z'n cokeverslaving en wat ie allemaal aan doping gedaan heeft.

    Lance de wielrenner = 7x winnaar van de Tour, Lance als mens tijdens z'n carriere was de grootste klootzak ooit in de wielersport.

    En zoals meerderen hier al benoemd hebben: We blijven met 2 maten meten. Virenque won 7x de bollen, maar is een held in Frankrijk en staat gewoon in de geschiedenis boeken.
    13-07-2026 16:40
    ElHarro, fout, hij heeft 0x de tour gewonnen.
    13-07-2026 18:13
    @Boomie,
    "zoals mensen nog steeds Lance "fan" zijn ben jij lid van de Lance "haters"."

    even een lijstje:
    - nam doping.
    - organiseerde een heel dopingnetwerk.
    - intimideerde en chanteerde mensen tot ze volledig kapot waren.
    - pleegde overheidsfraude.
    - pleegde meineed.

    Enkel het eerste puntje heeft hij gemeen met andere dopeurs. En het ergste staat eigenlijk nog niet eens in het lijstje. Want wat mij het meest tegen de borst stuit is dat hij jarenlang gelden verkwanselde (tot bijna een half miljard dollar) die bedoeld waren voor kankeronderzoek, en ze in de plaats daarvan misbruikte als een PR-schild tegen dopingsbeschuldigingen.

    Kortom, het staat je vrij om fan te zijn van een psychopaat/narcist met een god-complex (Hitler heeft uiteindelijk ook nog steeds zijn 'fans'), maar schrijf mij toch maar op bij de 'haters'.
    13-07-2026 21:19
    @ ElHarro
    Misschien moet je eerst wat onderzoek doen voordat je in een gesprek mengt. Armstrong stond aan het hoofd van een criminele organisatie die het leven van vele mensen heeft verwoest. Dat is heel wat anders dan alleen zelf doping gebruiken. Doping gebruiken is zo’n beetje het minst erge wat Armstrong heeft gedaan.
    13-07-2026 21:23
    @Boomie1
    Ja want zelf een beetje cocaine gebruiken kan je vergelijken met het verwoesten van de levens van anderen, inclusief oud ploeggenoten, hun partners, oud medewerkers van zijn ploeg, het verwoesten van het bedrijf van Greg LeMond, etc..
13-07-2026 11:34
Hij was de eerste onder de gelijken. Dat het een hufter was, doet niets af van de zeven touroverwinningen.
    13-07-2026 12:28
    Hij was dus niet de eerste onder gelijken. Hij had de hele wielerwereld (inclusief Hein Verbruggen en Pat McQuiad) in zijn zak en kon daardoor veel meer dan alle anderen.
    13-07-2026 13:51
    Hij was erger dan de ergsten. Dat maakt hem buitencategorie.
    13-07-2026 18:17
    Als mijn geheugen goed is, werd Lance al bij zijn eerste Tourwinst positief getest maar kocht hij Verbruggen om voor een ton (dollar neem ik aan). En toen was de doos van Pandora geöpend.
    13-07-2026 21:25
    Niet waar, hij had een enorme voorkeurspositie omdat de UCI mee werkte aan zijn doping. Hij heeft voormalig teamgenoten die onder dwang van hem begonnen met dopen verraden zodat zei werden gepakt terwijl hij zelf kon blijven door doperen. Dus absoluut geen gelijke situaties. Daarbij wanneer iedereen dopeert wint de wielrenner met de beste doctor, niet de beste wielrenner.
13-07-2026 12:45
Dat Armstrong zijn tourzeges kwijt is, is een juridische kwestie. En juridisch klopt het, dus tellen zijn zeges niet.
Of het terecht is in de context van wijdverbreid dopinggebruik in de periode dat hij koerste, is een heel andere vraag. En eentje die bepaald niet eenduidig te beantwoorden is. Iedereen kan daar zijn of haar mening over hebben, maar dat is hooguit leuk en aardig (of inmiddels strontvervelend) op een internetforumpje of aan de kroegtoog.
13-07-2026 16:38
Door Armstrong & co denkt het grote publiek, en veel wielervolgers hier, dat Pogacar en Vingegaard ook dopers zijn, ook al wijst niets concreets daarop. Opperboef Armstrong heeft de sport dus kapot gemaakt, 20 jaar na de feiten is de geloofwaardigheid van de wielersport ongeveer nul. Dat simpele gegeven had bij een gezonde sport allang een reactie moeten oproepen, bijvoorbeeld de hele epo-generatie permanent uit de wielrennerij verbannen, maar te veel van die figuren zitten nog altijd comfortabel op sleutelposities als ploegleider, organisator, of ze krijgen in de media alle ruimte als commentator en columnist.
13-07-2026 11:57
Eigenlijk tellen de overwinningen van Armstrong niet, alleen zolang alleen Armstrong zijn prestaties niet worden erkend en alle andere dopeurs van die tijd worden ontzien blijf ik ze wel tellen.
    13-07-2026 12:33
    Los van de persoonlijke mening van Snoep de Hond over arrogantie ging Armstrong inderdaad over lijken en niet alleen over het gebruik van doping. Hij maakte het leven van zijn tegenstanders tot een hel als dat moest en als ze beter dreigden te worden dan hem dan zorgde hij ervoor dat er net iets misging met de bloedzakken van zijn tegenstanders. Als hij zelf positief werd bevonden schonk hij miljoenen aan de UCI, en Ferreri, Fuentes e.d. kocht hij om zodat zijn tegenstanders niet beter konden worden dan hem.
    13-07-2026 15:44
    OK. Je bent tegen doping, maar je blijft wegens doping afgenomen zeges, tóch erkennen. Heel nobel.
    Overigens won Ben Johnson de 100 meter OS in Seoul (1988)... of niet.
13-07-2026 12:21
Meer dan de helft zit in het “dopingkamp”. Voor mij onbegrijpelijk, maar snap nu wel beter waarom elke scheet die Armstrong laat hier breeduit gemeten wordt.
13-07-2026 13:19
Ik vind zelf de Tour de France echt wel minder als Pogi zoals dit jaar er zover bovenuit steekt en ergens zou ik het niet erg vinden als hij bijvoorbeeld na de Spelen van 2028 mee stopt. Maar een bijkomend voordeel aan Pogacar die langer doorgaat is dan toch echt wel dat hij door 8x de Tour te winnen, de relevantie van deze klootzak verder naar beneden brengt (vooral voor het grotere publiek, want bij de meeste wielervolgers is die relevantie er volgens mij al niet meer).

(En het zou nog mooier zijn dat in plaats van Pogacar die stopt, iemand anders als Seixas naar zijn niveau kan groeien en we kunnen kijken naar twee bijzondere sportmannen die elkaar kunnen uitdagen.)
13-07-2026 16:50
Wat een rare poll onderaan dit artikel, bij beide opties wordt van eindzeges gesproken terwijl Armstrong toch echt nooit de tour heeft gewonnen.
    13-07-2026 17:05
    De poll is eigenlijk, verkies je je eigen mening (Armstrong won 7 keer de Tour) boven een feit (Armstrong won nooit de tour)?

    Misschien kunnen we bij een volgende gelegenheid ook vragen of de maanlanding wel echt gebeurd is, en of de aarde wel rond is ..
13-07-2026 12:39
Greg Lemond keek ooit naar de waardes van Armstrong en concludeerde dat het niet klopte: de man had niet de fysieke kwaliteiten om toer winnaar te zijn.

Het blijft een arrogante kwal, maar hij gaf de laatste jaren wel toe dat hij vals speelde en mensen had gebruikt etc. feitelijk zonder Asterix claimen dat zijn record valide is doet geen recht aan hoe maakbaar zijn talent was met de juiste middelen geld, en doctors.

Van Pogacar et all hebben we meer data dan ooit, we kunnen alleen maar meer data en toegang vragen, we moeten het systeem blijven testen en toetsen maar vooralsnog blijft Pogacar buiten schot. Faalt het systeem of is Pogacar zo goed? Kijk eerst naar het systeem van controles en validatie, hoe manipuleerbaar is het? Is het waterdicht? Zijn de uitvoerders corrupt? Als dat is aangetoond kunnen we pas naar Pogacar zelf kijken.
13-07-2026 14:59
Merckx heeft toch ook doping gebruikt, ook maar alles afpakken, wel zo eerlijk
    13-07-2026 15:21
    Adrie VDP ook, alles afpakken dus. Of bij hem niet?
    13-07-2026 23:03
    De VDP-obsessie van Keerborsteltje speelt weer op. Misschien toch eens hulp voor zoeken.
    Wel genoten van de overwinning van MVDP gisteren?
13-07-2026 11:43
Iedereen in én voor het tijdperk Armstrong gebruikte doping. Daarna had je nog Contador die verre van schoon bleek. Dus eigenlijk is de dopingvrije wielersport pas 15 jaar bezig en zijn alle records nog vrij nietszeggend. Tot er weer een grootheid wordt betrapt en dan beginnen we weer opnieuw met tellen.
    13-07-2026 12:30
    En dat is niet waar. Niet iedereen. Onder andere David Moncoutié wordt door zijn oud-ploegenoten aangewezen als een renner die weigerde aan het doping programma van de ploeg mee te doen.
    En zo zijn er meer.
13-07-2026 12:33
Misschien moet men zich eens afvragen hoe het komt dat er voor de jaren 60 geen vijfvoudige Tour winnaars waren.
    13-07-2026 13:35
    - Omdat de eerste 25 jaar het vooral met individuele renners werd gereden en het heel lang amateurs waren
    - Omdat het tot de jaren zestig met landenteams werd gereden in plaats van met sterke merkenteams
    - Omdat er twee wereldoorlogen tussen zitten die wel wat edities hebben laten wegvallen
    - En omdat door die twee wereldoorlogen wel wat toppers pech hadden net toen op hun piek te zitten (of hadden gezeten)
    - Er best wel wat tweevoudige winnaars op de lijst staan voor de jaren zestig begonnen
    - En er ook wel drievoudige winnaars waren
    - …
    Maar wat ik me vooral afvraag wat is je domme punt eigenlijk?
    13-07-2026 15:00
    Het is toch opvallend dat het in de jaren 50 niet voor kwam. Verder zijn er vrijwel geen 4 voudige Tour winnaars en weinig 3 voudigen. Dat er zoveel met 5 zijn komt volgens mij door een cumulatie van sterke renner + sterke ploeg + meeste geld die een dominantie in stand houden.
13-07-2026 15:46
Wie bepaalt wat het record aantal zeges in de Tour is, en wat Pogacar de komende jaren heeft te doen? Armstrong toch niet zeker?
13-07-2026 12:30
't Is gebeurd, de controles schoten tekort.
Moeilijker dan dat is het niet.
De limieten worden altijd opgezocht.
13-07-2026 13:03
Het is logisch dat Armstrong zijn zeges zijn afgepakt, maar had dan één lijn getrokken en hetzelfde gedaan bij Anquetil en Merckx. Verjaring kan geen argument zijn, want 2 van de zeges van Armstrong waren in principe ook al verjaard.
13-07-2026 14:03
Ik heb het hele dossier Armstrong altijd zeer hypocriet gevonden, vooral omdat er in de directie rondom de Tour ook mensen zitten die zelf ook gebruikt hebben en juist die maakten er een persoonlijk doel van Armstrong te vernietigen.
Totaal niet serieus te nemen naar mijn idee.
Voor mij geldt Armstrong 7 tour titels zeker nog, net zoals alle andere winnaars in die tijd.
Al ben ik superblij met de huidige generatie renners, waar het naar lijkt dat het zga dopingvrij gebeurt.
Tot de tijd dat er redenen zijn om daar aan te twijfelen, twijfel ik bijna niet.
Ik vind het ook goed om te zien dat bijv Boogert gewoon bij NOS z'n kwaliteiten en pers ervaringen kan delen.
Prachtige sport die ik zelf in mijn jeugd heb mogen beleven.
13-07-2026 14:20
Armstrong was een uitzonderlijk talent en mede daarom sloeg het dopinggebruik bij hem beter aan dan bij bv. Ulrich die niet echt bekend stond om zijn discipline. Kijkend naar de generaties voor en na Armstrong is zijn heerschap ook niet heel vreemd. Enige kwalijke is zijn gedrag betreft omkoping, bedreiging en chantage. Maar gelukkig hoeven we bij beste renner ooit zijn naam niet meer te noemen want dat is Pogacar. Hopelijk wel “ schoon “.
    13-07-2026 15:08
    Armstrong had gewoon een heel laag natuurlijk hematocriet, waardoor EPO bij hem een VEEEEL grotere prestatiewinst opleverde..

    Wat hij wel had was het vermogen om meer bloed rond te pompen dan een gemiddelde profwielrenner (zie het als een soort van compensatie voor zijn minderwaardig bloed). Als je echter door middel van EPO zijn bloed ook top kan maken, zeker in combinatie met een relatief lage melkzuurproductie, krijg je een absolute topper die kan blijven gaan, zowel op training als in wedstrijden.
13-07-2026 18:56
Ik hoop dat Pogacar doorgaat tot 8 eindwinsten. Zelfs al zou uiteindelijk blijken dat hij niet zuiver rondreed, dan nog zou het het waard zijn om Armstrong de mond wat te snoeren.
    13-07-2026 20:07
    Is Pogacar nog maar 30 jaar oud.

Reacties zijn gesloten.