Juan Ayuso hield aanstaand vertrek al twee maanden geheim
UAE Emirates XRG bracht maandagavond een statement naar buiten dat Juan Ayuso de ploeg na dit seizoen gaat verlaten vanwege een ‘verschil in visie’. Voor de Spanjaard zelf kwam dit uiteraard niet als een verrassing. Sterker: Ayuso weet al twee maanden dat hij zal vertrekken aan het einde van dit seizoen.
Dat vertelde de 22-jarige ronderenner na afloop van de tiende etappe van de Vuelta a España in een interview met Eurosport. “Het is niet gemakkelijk”, doelt hij op alle media-aandacht en de ontstane commotie rond zijn aanstaande vertrek. “Daarom speel ik ook niet mee voor het klassement.”
“Het is al twee maanden dat ik het (doelend op zijn afscheid bij de ploeg, red.) weet. Ik ben best gelukkig en ook opgelucht dat het nu naar buiten is gekomen. De rust zal nu wat meer terugkeren. Ik kan nu weer wat meer genieten van de koers zelf.”
Verrast door statement
UAE Emirates XRG kwam maandagavond met een statement dat Ayuso de ploeg na dit seizoen gaat verlaten vanwege een ‘verschil in visie’. Dat bericht kwam wel als een verrassing voor Ayuso zelf. Dat bleek uit zijn woorden voorafgaande aan de tiende rit van de Ronde van Spanje, waarin hij hard uithaalde naar zijn eigen team.
“Ik snap niet waarom UAE dit statement heeft opgesteld zonder me te waarschuwen”, zei de 22-jarige Spanjaard voor de start tegen Quique Iglesias, journalist bij Cadena COPE. “Ze willen mijn imago schaden. Ik ben keer op keer respectloos behandeld door het management. Het was een dictatuur”, maakt hij van zijn hart bepaald geen moordkuil.
Ayuso had verwacht dat de breuk pas na de Vuelta bekendgemaakt zou worden. Hij had de aankondiging van maandag totaal niet aan zien komen. En ook de inhoud van het bericht beviel hem niet, maar daar had de ploeg geen boodschap aan. “Ik begrijp de haast niet. En toen ik zei dat het me niet beviel wat er in het persbericht stond, werd me verteld dat de eerste versie veel erger was en dat ik blij moest zijn…”
Jaar | Team |
---|---|
2025 | UAE Emirates XRG |
2024 | UAE Team Emirates |
2023 | UAE Team Emirates |
2022 | UAE Team Emirates |
2021 | UAE Team Emirates |
2021 | Team Colpack Ballan |
En dan wat, 6 maanden stilliggen?
Haalt als Spanjaard nog even een Vuelta rit binnen tijdens zijn "opzegperiode". Staat geheid in zijn top 3 mooiste overwinningen na Itzulia en Tirreno. En kan er nog wel 1 bijdoen wie weet op Angliru of Bola del Mundo.
Voor Almeida is het niet ideaal, maar laat ons eerlijk zijn. Al heeft hij Pogacar himself als knecht als hij Vingegaard niet kan volgen, kunnen geen 100 knechten dat verhelpen. En ondertussen pakt UAE zonder de beste renner in koers de ééne rit na de andere + bergtrui. 4 op 10 en 3 ritten werden een sprint terwijl ze geen sprinter hebben. Ik zie eerlijk gezegd weinig tot geen nadelen voor UAE en Ayuso en enkel voordelen. Zolang Vingegaard geen moment van zwakte heeft.