Joshua Tarling laat wereldkampioen Remco Evenepoel in het zand bijten in Chrono des Nations
Joshua Tarling heeft zijn status van absoluut toptalent nog maar eens kracht bijgezet. De 19-jarige Brit legde Remco Evenepoel erop in de Chrono des Nations, een 1.1-koers in tijdritvorm. In zijn rit tegen de klok was Tarling dertien seconden sneller dan de wereldkampioen.
De Chrono des Nations, een tijdrit over 45,4 kilometer met start en aankomst in Les Herbiers, kon rekenen op een mooi deelnemersveld. Het was uitkijken naar de strijd tussen Europees kampioen Joshua Tarling en wereldkampioen Remco Evenepoel, aangevuld met hardrijders als Stefan Bissegger, Mikkel Bjerg en Remi Cavagna. Onderweg lagen twee tussenpunten te wachten, eentje na 10,5 kilometer in Saint-Paul-en-Pareds en de tweede na 34,5 kilometer in Mouchamps. De tijdrit was grotendeels vlak.
Al na zo’n tien kilometer was het duidelijk hoe de kaarten waren geschud. Tarling nam daar al een serieuze optie op de overwinning, door in de eerste dertien minuten Evenepoel al op negen seconden te zetten. Bissegger en Cavagna keken al tegen een kleine twintig seconden achterstand aan.
De wereldkampioen had, met al zijn ervaring, zijn tijdrit misschien anders ingedeeld, zou je op dat moment nog kunnen denken. Maar toen Tarling bij tussenpunt twee zijn voorsprong uitbreidde tot 17 seconden, kon je gerust stellen dat de boeken mochten worden gesloten. Het jonge toptalent maakte eerder dit seizoen al indruk met winst in de Renewi Tour en op het WK, maar Evenepoel kloppen was toch andere koek.
In het slot deed Evenepoel wel nog vier seconden van zijn achterstand af, maar de vogel was gaan vliegen. INEOS-Grenadiers-renner Tarling, overigens ook de nummer drie van het wereldkampioenschap tegen de klok in Glasgow, is definitief the next big thing in deze discipline.
Wat een fenomeen is dat. Nog maar 19 jaar. Dus er zit nog meer in voor de toekomst lijkt me. Wie gaat dit talent verslaan de komende jaren?
Want ja, hij zal nog groeimarge hebben in alle facetten (dat lijkt me logisch gezien zijn jonge leeftijd en zijn korte tijd als prof)
En ja, als je een completere renner wilt worden, dan gaat dat ten koste van je specialisme.
Ik denk dat we dat de komende 2 jaar gaan ontdekken... waarbij je voor een mooie erelijst beter de beste kunt zijn in een specialisme, dan heel goed in alles maar overal net naast grijpen. Ask Van Aert!
Dat is nu wel het geval met Tarling.
Evenepoel moet zijn lichaam klaar maken voor zoveel tijdritten als klimwerk. Dat zal het in de toekomst moeilijker maken om een talent als Tarling die zich op 1 ding concentreert te kloppen.
Ik ben fan, prima tijd, lekkere snor.
Maar al bij al zegt het niet veel. Tijdritten is gewoon zo snel mogelijk van punt A naar B. Maar dan telkens met een korter of langer parcours, meer of minder hoogtemeters, op het ene of andere moment in het seizoen,...
Dit is een wedstrijd einde seizoen en dan heeft de vorm van het moment zeker een rol. Hier had Rev mogelijk ook nog wat nazindering van zijn val in de RvL. Is het dan niet fysiek, dan wel een klein trainingsmankementje.
Aan de tijdrittop staan sowieso maar een handvol renners. En daar gaat jaarlijks of tweejaarlijks wel nog iemand bijkomen. Zo zal Rev Tarling wel eens kloppen en omgekeerd. Tarling is gewoon 'the new kid' en zal inderdaad nog veel winnen. Of hij dat met zijn body ook kan doen op meer heuvelig terrein valt nog te bezien.
Aan de andere kant: een tijdrit liegt NOOIT. Daar wint enkel de sterkste. Excuses tellen niet.
Tarling is 19 jaar, net prof, en rijdt als new-kid-on-the-block serieus hard. Itt pakweg Ganna en Evenepoel (allebei al meerdere jaren prof) gaat hier nog de nodige rek op zitten lijkt me. En dan lijkt hij me, zeker op de vlakke parcoursen, gewoon niet of nauwelijks meer te kloppen. Totdat er een nieuwe Tarling opstaat, die NOG beter is.
Tarling legt hetzelfde parcours af als Rev destijds op die leeftijd. Dus fantastisch wat Tarling doet, maar dus niet uitzonderlijk. De prestaties van Rev uit zijn 19de levensjaar dus niet plots vergeten aub.
Rev heeft ondertussen wat jaren extra op de teller. Eerst eens zien hoe Tarling het over dat aantal jaren doet.
Ik denk eerlijk gezegd dat het niveau op dit moment behoorlijk hoog ligt. Getuige onder meer de opmerkingen van Dumoulin over het tijdrijden, en hoe hij (als voormalig wereldkampioen) gewoon wist dat hij het niveau niet meer had om met de besten mee te doen. Niet op basis van gevoel, maar op basis van zijn wattagemeter.
Het is met Tarling de vraag hoeveel rek er nog op gaat zitten. Is dit min of meer het plafond? Of kunnen er nog een paar procentjes bij? Als ik kijk naar zijn leeftijd en zijn babyvet op zijn wangen, dan denk ik het laatste. Terwijl Ganna, Evenepoel en de anderen denk ik heel weinig marge naar boven meer hebben; daarvoor zijn ze inmiddels te lang prof, en leven ze al te lang in een optimale wereld.
Waar ik wel benieuwd naar ben is of Tarling een "one trick pony" gaat worden, of dat hij zich net als Ganna en Evenepoel ook weet te bekwamen in andere disciplines op de weg. Want Ganna doet inmiddels behoorlijk mee in de klassiekers (ook als het wat heuvelop gaat), en Evenepoel in zo'n beetje alle disciplines, m.u.v. het kasseidokkeren. En gaat hem dat misschien ook weer in de weg zitten bij het tijdrijden...
Hoe dan ook, interessante gast om te volgen richting komend jaar.