Jonas Vingegaard voert ijzersterke Deense EK-selectie aan: “We hebben een duidelijke ambitie”
Jonas Vingegaard gaat zijn debuut maken op het Europees kampioenschap in Frankrijk. Dat was al een tijdje bekend, maar is nu ook officieel gemaakt door het bekendmaken van de EK-selectie van Denemarken. Naast Vingegaard zullen ook onder meer Mads Pedersen en Mattias Skjelmose een gooi doen naar het goud.
De selectie werd met de buitenwereld gedeeld op een persconferentie in Denemarken, nadat Vingegaard nog eens gehuldigd werd voor zijn Vuelta-zege. De Deense bondscoach, Michael Mørkøv, nam daarna het woord: “We rijden het EK op een parcours met twee pittige beklimmingen, drie keer 6,5 km met een gemiddelde stijging van 7,5% en vijf keer 1,5 km met een gemiddelde stijging van 10%”, vertelde hij onder andere aan het Deense TV2.
“Dit zijn uitdagingen die geschikt zijn voor de lichte en explosieve renners. We zijn bevoorrecht om zulke renners te hebben, vooral met Jonas Vingegaard en Mattias Skjelmose. We hebben een sterk team om hen heen en onze duidelijke ambitie is om Europees kampioen te worden.”
Denmark - UEC Road European Championships 2025
De Zomergids 2026 van Wielerflits Magazine is maar liefst 220 pagina's dik en staat barstensvol mooie wielerverhalen. Een van de verhalen is met Visma | Lease a Bike-kopman Jonas Vingegaard, die de Giro d'Italia en Tour de France gaat combineren deze zomer. Hoe kijkt hij daarnaar uit? En welke hobby's houden hem bezig buiten de koers? In de Zomergids lees je verder alles over de Tour de France en de Tour Femmes, over de knechten van Tadej Pogačar, Lucien Van Impe, Nienke Vinke en nog veel meer!
Op dat parcours kon hij eens tonen wat hij waard is