Jolanda Neff heeft in Baal de Grote Prijs Sven Nys op haar naam geschreven. De Zwitserse besliste op een lastig parcours rond de Balenberg in de slotronde een duel met Sanne Cant in haar voordeel.
Snelle start Neff
Jolanda Neff veroverde in een modderig Baal kort na de start de leiding en trok het peloton op een lint. Ze pakte een kleine voorsprong op Ellen Van Loy, die de achtervolging leidde. Topfavoriete Cant liet Neff echter niet te ver wegrijden. Ze haalde de Zwitserse bij en nam later in de openingsronde afstand van haar concurrenten.
Cant versus Neff
Zes dames gingen in de achtervolging, maar Cant wist in de tweede ronde verder weg te rijden. Neff kwam echter sterk terug en slaagde erin het gat van negentien seconden met Cant te dichten en nam in de derde ronde brutaal de kop over.
Cant herpakte zich en zette zich in het wiel van Neff. De Zwitserse zette de wereldkampioene onder druk, maar Cant kraakte niet. De twee gingen samen de slotronde in.
Pech voor Cant
Neff realiseerde opnieuw een klein gaatje en toen na een afdaling Cant haar voorwiel bleef steken, pakte Neff een voorsprong van ongeveer tien seconden. Cant hield Neff in het zicht, maar slaagde er niet in de Zwitserse bij te halen. Neff bouwde haar voorsprong verder uit en wist haar eerste veldritzege van het seizoen te boeken.
Cant doet goede zaken
Cant kwam binnen op 27 seconden van Neff, maar deed goede zaken voor de strijd om de DVV Trofee. Ze liep uit op nummer twee Loes Sels, die 47 seconden later als vierde eindigde.
DVV Trofee Baal – GP Sven Nys 2019
Uitslag vrouwen
1. Jolanda Neff in 46m45s
2. Sanne Cant op 27s
3. Nikki Brammeier op 1m06s
4. Loes Sels op 1m14s
5. Eva Lechner op 1m24s
6. Katie Compton op 1m25s
7. Kaitlin Keough z.t.
8. Laura Verdonschot op 2m02s
9. Sophie de Boer op 2m39s
10. Jenn Jackson op 2m40s
Volledige uitslag
19 Reacties
Mooi tenue van Trek.
Weer een nieuwe ster aan het al drukbezette firmament. Verrassend sterk zeg
Geweldige race van Neff. De eerste keer dat ze weg was wist Cant het toch makkelijk overnemen. En leek Neff gedaan te zijn maar ze hervond zich sterk…
Knappe overwinning van Neff. Goed ook dat de wieltjeszuiger Cant (duidelijk niet willen overnemen in de finishstraat) met haar neus op de feiten wordt gedrukt.
Cant deed wel kopwerk op de finishstraat in de voorlaatste rondes. Echter stond er geen maat op Neff die over het wisselend parcours dartelde. Alhoewel zelf vond dat ze beter was dan Neff….huhh ?
Vreemd dat Cant denkt dat er nog van weg had kunnen rijden de laatste ronde. Neff duidelijk de sterkste.
Typisch weer zo een uitspraak van Cant, hing al aan de rekker en was al meters aan het verliezen, dan zegt ze ng doodleuk ik zou er in de laatste ronde wel van wegrijden. Mag van geluk spreken dat de Hollandse invasie niet daar was anders was ze helemaal naar huis gereden.
Ons Vlaamse zuurpruimpje is een hele slechte verliezer. Zij ziet tot haar verdriet iedereen om haar heen sterker worden en grossiert nu in troostprijzen. Daarom moet ze wel in slechte excuses vluchten om overeind te blijven. Zelfs minachting naar de sterkere concurrentie is haar niet vreemd. Wat een treurig gezicht met haar afhangende schouders en haar strakke gezicht op het podium. Ze wordt langzaam een karikatuur van zichzelf !
Neff technisch duidelijk beter dan Cant. Beetje zelfreflectie zou niet verkeerd zijn bij Cant.
Had Neff eigenlijk een beetje redelijke startpositie?
Neff stond op de 2de rij. Was ze zelf wel blij mee gaf ze aan.
Volgens mij dook Neff als vierde het veld in.
7 nationaliteiten in de top 10. Waarom kan dat bij de mannen niet en waar ligt dat aan? Coaching?
Er deden 5 dames die regelmatig in de top 5 eindigen niet mee…..
Ah.. ok.
@ redactie: dank voor de link naar de volledige uitslag!
Eens! Wel zo handig die links. Voorheen moest je zoeken
De Nederlandse toppers deden inderdaad niet mee. Neff technisch beter in de afdalingen, maar zou toch een tand of twee groter mogen rijden op de lopende stukken bergop. Op de langere en steilere hellingen is dat klein verst wel ideaal natuurlijk. Ik verwacht haar niet in de top 5 op wk. Te weinig hoogteverschil.
Waarom lezen we niets over Maud Kapteijns die als enige niet heeft uitgereden ?