Johann van Zyl (MTN-Qhubeka) verrast peloton in Ronde van Oostenrijk
Foto: Sirotti
donderdag 9 juli 2015 om 15:02

Johann van Zyl (MTN-Qhubeka) verrast peloton in Ronde van Oostenrijk

Johann van Zyl heeft de vijfde etappe in de Ronde van Oostenrijk op zijn naam geschreven. De 24-jarige Zuid-Afrikaan bleef als enige van drie vluchters over en bleef het jagende peloton enkele seconden voor. David Tanner (IAM Cycling) sprintte naar de tweede plaats.

De etappe werd gekleurd door – net als in de Touretappe van vandaag – drie coureurs: Grischa Janorschke (Team Vorarlberg), Lukas Pöstlberger (Tirol) en Johann Van Zyl (MTN – Qhubeka). Het vluchtersgroepje leek een simpele prooi. Toen op tien kilometer van de streep de kopgroep nog 2 minuten voorsprong had, werd het toch behoorlijk billen knijpen voor het peloton.

In een tunneltje op weg naar de finish liet Van Zyl zijn medevluchters achter zich. Janorschke en Pöstlberger werden opgeslokt door het peloton. Voor het terughalen van de Zuid-Afrikaan kwam de groep te laat, waardoor Van Zyl op de hellende aankomst – voor het eerst in zijn profcarrière – mocht juichen.

flag-at Ronde van Oostenrijk 2015 (2.HC)
Uitslag rit 5: Faaker See/Drobollach – Matrei in Osttirol    (175 km)

1. flag-za Johann van Zyl (MTN-Qhubeka) in 3u42m33s
2. flag-au David Tanner (IAM) op 5s
3. flag-es Angel Vicioso (Katusha) allen z.t.
4. flag-fr Clément Venturini (Cofidis)
5. flag-at Clemens Fankhauser (Hrinkow Advarics Cycleang)
6. flag-pl Maciej Paterski (CCC Sprandi Polkowice)
7. flag-us Brent Bookwalter (BMC)
8. flag-it Andrea Piechele (Bardiani – CSF)
9. flag-it Davide Villella (Cannondale – Garmin)
10. flag-si Jan Tratnik (Amplatz – BMC)

11. flag-nl Sjoerd van Ginneken (Roompot Oranje Peloton) z.t.
16. flag-nl Marco Minnaard (Wanty – Groupe Gobert) z.t.
Volledige uitslag

Algemeen klassement na vijfde etappe:

1. flag-cz Jan Hirt (CCC Sprandi Polkowice) in 23u51m19s
2. flag-be Ben Hermans (BMC) op 2s
3. flag-er Natnael Berhane (MTN-Qhubeka) op 3s

 
10 Reacties
Sorteer op:
9 juli 2015
Leuk!
9 juli 2015
Onderweg nog een massale valpartij waardoor de koers zelfs even geneutraliseerd moest worden. Bruno Pires van Tinkoff heeft zijn sleutelbeen gebroken.
Saudi-arabische vlag?!
9 juli 2015
"Een muis voor de poes"
9 juli 2015
Het waren niet de vroege vluchters trouwens. Rémy Di Gregorio, Yoann Paillot , Adrien Petit, Mirko Selvaggi, Quentin Jauregui en Clement Koretzky reden daarvoor nog op kop. Het trio Janorschke, Pöstlberger en Van Zyl trok pas in de laatste 50km in de aanval.
9 juli 2015
Ohja, Roompot rijdt hier mee!
9 juli 2015
Morgen maar eens even een kijkje nemen op de Horn:-)
9 juli 2015
Opvallend: Stéphane Rossetto, 7e in het klassement, is niet gestart. Bruno Pires (21e) gaf dan weer op na een val.
9 juli 2015
Muis voor de poes... Van mij mag de redacteur van Wielerflits dat soort geintjes achterwege laten!
9 juli 2015
Vogel voor de kat; had ook gekund.

Reacties zijn gesloten.