Johan Dorussen snelt na spannende finale in Ronde van de Achterhoek naar de zege
foto: Cor Vos (archief)
zondag 31 augustus 2025 om 16:25

Johan Dorussen snelt na spannende finale in Ronde van de Achterhoek naar de zege

Johan Dorussen heeft de Ronde van de Achterhoek op zijn naam geschreven. De snelle man van Picnic-PostNL was verreweg de sterkste in de sprint, nadat vluchter en titelverdediger Stian Rosenlund in de slotkilometer gegrepen werd.

Het was dit weekend gravelen geblazen in Nederland. Zaterdag stond de Slag om Norg op het programma, zondag volgde de Ronde van de Achterhoek. In die laatste wedstrijd verdedigde Stian Rosenlund zijn titel. De Deense krachtpatser nam een heel contingent aan al even sterke landgenoten mee. Wat konden de Nederlandse coureurs hier tegenin brengen?

Ronde van de Achterhoek

Datum
zondag 31 augustus 2025
Categorie
1.2 | Men Elite
Afstand
192 KM
Tijden
12:00 - 16:30
Startplaats
Vorden
Finishplaats
Vorden

In de laatste ronde reed de titelverdediger na een eerdere aanvalspoging eenzaam voor een aanstormend peloton uit. Hoewel VolkerWessels in dat peloton nog goed vertegenwoordigd was, leken ze het niet voor elkaar te krijgen om dichterbij Rosenlund te komen. De Deen maakte zich zo aerodynamisch mogelijk en leek zijn voorsprong van tien seconden met succes te kunnen verdedigen.

Maar in de slotkilometer wist het peloton het laatste gaatje toch nog te dichten. Rosenlund werd voorbijgestreefd door het nodige sprintgeweld. Wie zou de Deen gaan opvolgen? Uit het kamp van Picnic-PostNL was het Johan Dorussen die met een verschroeiende versnelling direct een straatlengte voorsprong pakte. Hij werd, ondanks een poging van Youri Havik (3e), niet meer bijgehaald. De Duitser Joshua Huppertz werd tweede.

Bekijk hier de laatste kilometer van de Ronde van de Achterhoek:

Shirt for ODRC EENDAG
RIDE Magazine
2 Reacties
31-08-2025 17:39
Dat zijn wel de finishfotos om in te lijsten
31-08-2025 19:03
Heel erg jamer voor de dappere Rosenlund, maar de sprint van Dorussen was indrukwekkend!!

Reacties zijn gesloten.