Jhonatan Narváez trekt topvorm door en is voor derde keer kampioen van Ecuador
foto: Cor Vos
maandag 3 februari 2025 om 08:54

Jhonatan Narváez trekt topvorm door en is voor derde keer kampioen van Ecuador

Jhonatan Narváez heeft voor de derde keer in zijn carrière het nationale wegkampioenschap van Ecuador gewonnen. De 27-jarige klassiekerspecialist van UAE Emirates XRG, die onlangs de Tour Down Under won, was zondag tijdens de titelstrijd te snel voor WorldTour-rivaal Jefferson Cepeda van EF Education-EasyPost.

Na een wedstrijd van bijna 170 kilometer rondom Cotacachi gingen drie renners strijden om de Ecuadoriaanse titel. In de sprint was het Narváez die zijn favorietenrol waarmaakte, voor rasklimmer Cepeda en de nog maar 18-jarige Mateo Pablo Ramírez, die uitkomt voor een Spaans clubteam.

Narváez is nu voor de derde keer in zijn loopbaan nationaal kampioen geworden op de weg. Eerder won hij ook al in 2017 en 2024. Met zijn overwinning bezorgt hij zijn ploeg UAE Emirates XRG ook alweer de vijfde zege van dit seizoen; in januari won Narváez ook al de koninginnenrit en het eindklassement van de Tour Down Under.

Bij de vrouwen ging de titel naar de 20-jarige Natalia Vasquez, die op die manier goud won bij de elite vrouwen én bij de beloften vrouwen. Eerder deze week gingen de tijdrittitels naar Jefferson Alveiro Cepeda (Movistar, bij de mannen) en Miryam Nuñez (bij de vrouwen).

Shirt for ODRC EENDAG
RIDE Magazine
3 Reacties
03-02-2025 09:12
Hupsaa 3e overwinning van Narvaez al en de 5e voor Uae. Vorig jaar was hun 5e overwinning 11/02. Ze zitten dus goed op schema. Hopelijk kan Narvaez ook nog een stap zetten in de klassiekers.
    03-02-2025 10:53
    Jammer dat Narvaez inmiddels bij UAE zit.
03-02-2025 11:36
Intussen is equal pay day (de dag tot wanneer een gemiddeld WT-team moet betalen om de budgettaire achterstand tov UAE het jaar ervoor in te halen) alweer met enkele weken achteruit geschoven.

Reacties zijn gesloten.

RIDE Magazine