Jasper Stuyven: “Zijn entourage moet Evenepoel eens afremmen”
“Of er een debriefing geweest is na het WK? Ja. Met iedereen, behalve Remco. Hij vond het niet nodig”, zegt Jasper Stuyven in een interview met Het Nieuwsblad. “Jammer, omdat hij het op tv wel nodig vond dingen te zeggen.”
Morgen wordt in het Antwerpse Puurs de Flandrien 2021 uitgereikt, een organisatie van Het Nieuwsblad. In de aanloop ervan interviewt de krant een aantal genomineerden. Daar is Jasper Stuyven één van, naast – topfavoriet – Wout van Aert, Tim Merlier, Jasper Philipsen en Remco Evenepoel. Voor die laatste was Stuyven in het interview niet mals.
Stuyven heeft het niet alleen over zijn knappe zege in Milaan-San Remo, maar ook over de gemiste kans van de Belgen op WK in Leuven, waar hij net naast een medaille greep. En hoe hij na afloop op de kamer samen met roomie Wout van Aert de eerste ontgoocheling verwerkte.
Debriefing
“Er is vijf dagen na het WK nog een debriefing geweest”, vertelt Stuyven. “Online, via Teams. Het duurde een half uur. Een meerwaarde. Met alle WK-Belgen? Iedereen, behalve Remco. Hij was op de hoogte, maar vond het niet nodig. Jammer, omdat hij het wel nodig had om op tv (in Extra Time Koers, red.) dingen te zeggen. Dingen die bij sommigen van ons zijn blijven hangen.”

Jasper Stuyven op het WK in Leuven – foto: Cor Vos
Eerder gaf ook Wout van Aert al zijn mening over Evenepoels uitlatingen. Zo vertelde het Belgische toptalent dat hij zelf wereldkampioen had kunnen worden. “Zijn entourage zou Remco soms eens moeten afremmen”, zegt Stuyven daarover. “Hij moet nog leren wanneer hij dingen wel en niet mag zeggen. Ook een supersterke renner – wat hij zeker is – moet beseffen dat sommige zaken best intern blijven.”
Sterke Alaphilippe
Stuyven gelooft overigens niet dat Evenepoel wereldkampioen had kunnen worden. “In de eerste plaats had hij dan een andere koers moeten rijden. Wat hij nu deed – vol meerijden in de vroege vlucht, druk gesticuleren en omnipresent zijn tot de finale begon -, dat kan elke subtopper. Maar zelfs had hij zich gespaard, was hij nooit weggereden van Alaphilippe.”
De Leuvenaar zegt voor de volledigheid dat ook hij zelf geen wereldkampioen had kunnen worden, zelfs al had hij onderweg minder energie moeten verspelen in functie van Wout van Aert. “Ik had een superdag, trapte mijn beste waardes ooit en misschien had ik dan Alaphilippe kunnen volgen. Maar dan nog had hij mij geklopt in de sprint. Maar dan had ik wel op het podium gestaan.”
Als hij bij te sturen was, zou hij afgelopen winter wel minder stom hebben gedaan ipv zijn hele seizoen te verpesten met een mislukte revalidatie.
Ik wens hem vooral toe dat ie óf nog harder gaat fietsen (zoals Merckx), want dan maakt t niet uit. Of wijzer wordt over zichzelf.
Evenepoel lijkt een beetje aan grootheidswaanzin te lijden.
Als hij zich zo blijft opstellen gaan de andere Belgen echt niet voor hem knechten tijdens een WK. Er is ook nog iets zoals de gunfactor.
Het talent van Remco zit duidelijk niet in zijn hoofd....
Het mag wel steeds duidelijker zijn dat ik al heel vaak de spijker op zijn kop heb geslagen vwb die knul. Benieuwd of nu ook Stuyven de volle laag gaat krijgen van de Evenepoel politie. Ik ga dit draadje maar weer eens met belangstelling volgen....
Zie onderaan deze pagina.
zie onderaan deze pagina.
Flipje ie zo ook geholpen.
Ook niet vergeten dat stuyven een goede vriend is van wout, dus hij zal er ook nooit een neutrale kijk op nahouden.
Dat gezegd zijnde zijn er toch weer dingen aan het licht gekomen waar remco weer niet goed overkomt. Een debriefing over het wk waar remco niet zn zeg wil doen, maar wel op nationale televisie. Helemaal niet slim remco, zeker niet als je een topper wilt worden. Dan kun je best ook wat vrienden hebben buiten je ploeg.
Het feit dat renners als Van Aert of Stuyven op deze manier de vuile was buiten hangen is eigenlijk ongezien in een omerta-gedreven sport als wielrennen. Als er al zoiets naar buiten komt, dan is dat een teken dat het echt heel diep zit bij sommigen. En dan heb je het dus als Evenepoel zijnde behoorlijk verkloot bij je collega's.
En dan kun je het hebben over zijn leeftijd of zijn karakter, en dat hij nog veel moet leren. Nou, als ik bondscoach was zou ik hem nu een hele goede les geven. Namelijk Evenepoel nu al laten weten dat zijn gedrag onacceptabel is, en dat hij het komende jaar niet op een selectie hoeft te rekenen. Blijkbaar heeft deze jonge knul dit soort lessen nodig, want gewone debriefings zijn niet aan hem besteed.
Al snap ik het wel: hij had natuurlijk weinig zin om van iedereen een bak shit over zich heen te krijgen, dus hij heeft dat leermoment maar aan zich voorbij laten gaan....
Voor de rest vind ik idd dat Stuyven zn mening over de zaak niet echt objectief is. Het is hetzelfde als de mening vragen aan Iljo Keisse of Lefevre over de hele zaak.
Want als Remco iets zegt mag je dat niet in een tv studio doen.
Maar in een podcast ‘de tribune’ mag dat wel.
Blijkbaar zag de sjotter de bui al hangen, en had hij geen zin om de volle laag te krijgen van zijn collega's op de debrief. En hij ging dus liever zelf de media in met zíjn versie van de 'feiten'.
Hij laat een feedback en leermoment aan zich voorbij gaan. En wat mij betreft dus gewoon tijd voor een hardere les: komend jaar geen nationale selectie voor Evenepoel. Of eventueel enkel voor de individuele tijdrit. Maar eigenlijk is die jongen vergif voor ieder team, en laat je hem dus liever thuis totdat hij snapt hoe het werkt in het leven.
Dat Stuyven deze uitspraken doet is natuurlijk niet omdat hij het wel mag en Remco niet, maar als reactie op diens woorden. Je zou het zo kunnen zien, Remco heeft het medium gekozen en de rest blijft dan niet rustig zitten terwijl en shit wordt gedeeld over een team waar zij onderdeel van waren.
Ik zou als ik Sven Vanthourenhout was deze beslissing ook nu al kenbaar maken, dan krijg je een stuk minder gedoe mocht Evenepoel volgend jaar top presteren en daarmee selectie-waardig zijn op basis van zijn prestaties. Meteen duidelijkheid, en ik denk dat hij een heel duidelijk punt heeft. Als zelfs renners de omerta doorbreken om hun collega af te vallen, dan ben je toch echt wel je boekje te buiten te gaan.
En Evenepoel moet zelf ook eens in de spiegel kijken. En niet om zijn juichgebaartjes te oefenen, maar met name om een goed stuk zelfreflectie te doen. En om eens te kijken of hij wel omringd is met de juiste mensen.
Misschien toch maar eens een sollicitiatiebrief schrijven naar ome pat...
Gniffel, weer een klassieker. Ik probeer mij het beeld te visualiseren. Op de achtergrond ‘Simply the best’ op de voorgrond een ventilator.
Maar die zal wel niet op zijn playlist staan.
Is wel een beetje een gat in je culturele ontwikkeling. Misschien heeft dat alles met je leeftijd te maken ;-))
Er is natuurlijk ook "Bad", waarin de jonge Jackson zich voordoet als stoere gang member. Het nummer eindigt met de vraag wie er slecht is.... antwoord lijkt me duidelijk in deze casus!
Hij heeft amper moeten werken (1 gat toegereden daar na de Smeysberg waar Wout niet kon volgen), kon geen sprint winnen van Van Baarle en Valgren maar hij ging wel Alaphilippe volgen?
Verder vind ik het een flauw rondje moddergooien. Een gast van 21 verwijten (volledig terecht trouwens, daar niet van) dat hij zich laat vangen aan de vragen in een tv-studio over de briefing voor het WK en z'n eigen gemiste kans maar dan zelf exact hetzelfde doen in de pers over z'n eigen gemiste podiumkans en de debriefing.
Groot gelijk over Remco's entourage, gaf ik zelf ook al meermaals aan, maar dit siert de renner Jasper Stuyven ook niet meteen.
Nee, volgens mij zegt hij dat hij zijn beste benen, zijn beste waarden, nodig zou hebben om met Alaphilippe mee te kunnen en dat hij vervolgens toch geklopt zou worden in de sprint. Het is Stuyven daarom een groot raadsel hoe Evenepoel kampioen had kunnen worden (zacht uitgedrukt).
Dit klinkt eigenlijk helemaal niet als 'de Jappe' zoals we hem kennen. De reactie van Wout op de nu beruchte Extra Time Koers vond ik verrassend (omdat Evenepoel niet zo héél veel fout zei als je het hele programma beschouwde en niet enkel de quotes), dit interview is nog opvallender. Het Nieuwsblad vertrouw ik slechts met mate (sensatieblad geworden), maar ervan uitgaande dat Stuyven dit werkelijk zo scherp gesteld heeft zit er toch een flinke haar in de boter. Dat Evenepoel gepast heeft voor de debriefing op het moment dat de storm over ETK volop woedde is ergens begrijpbaar, maar toch vooral ook een gemiste kans. Deze uitspraken van Stuyven gooien enkel onnodig olie op het vuur. Als Belg en koersliefhebber hoop ik dat dit binnenkort toch nog wordt uitgepraat. Als volwassen mensen, achter gesloten deuren, liefst zonder dat het in de media verschijnt.
Ik blijf er wel bij dat hij daarmee doet alsof hij diegene is die al z'n kansen heeft opgeofferd, terwijl hij in mijn ogen amper werk heeft moeten verrichten voor Wout.
En dan die snotneus helemaal de grond in boren in de vaderlandse pers - terwijl die wél gewoon z'n tank leeg heeft gereden voor de kopman, of het slim was laat ik in het midden. Dat allemaal om wat ongelukkige uitspraken op tv over de tactische keuzes die vooraf werden gemaakt?
Ik vind het classic pot verwijt de ketel...
Wat er dus aan de hand is:
- Vooraf wordt er een plan gemaakt, waarmee Evenepoel akkoord gaat.
- Na een nacht slapen is het Evenepoel niet duidelijk, het gaat via de achterdeur toestemming vragen om voor eigen kans te gaan (krijgt hij niet).
- In de koers trekt hij toch ten aanval, negeert bordjes om niet te rijden.
- Gaat vervolgens hard op kop beuken voor, ja voor wie eigenlijk, voor Julian?
- Gaat vervolgens in de pers verkondigen dat iedereen heeft kunnen zien hoe sterk hij was, dat Wout de benen niet had en dat hij zelfs wereldkampioen had kunnen worden.
- Bij de debriefing is hij weer nergens te bekennen.
- Bij de enige grote koers van het jaar Lombardije is hij ook nergens te bekennen.
Van Aert en Stuyven, die monumenten gewonnen hebben, zijn het gewoon zat. Communiceren via de pers is niet hun stijl maar nood breekt wet. Deze twee Belgen vinden het belangrijk dat het grote publiek hoort en leest hoe de vork in de steel zit, omdat deze kleine wolf eerder een luis in de pels is. De luis van Schepdaal. En dan helaas niet in de positieve/kritische betekenis.
Gisteren het hoogstandje van Wildebert, maar deze komt toch echt in de buurt.
En met je analyse sla je denk ik de nagel op zijn kop. Waarbij je nog even vergeet te vermelden dat er al een bepaald wantrouwen was n.a.v. de Olympische spelen (Evenepoel is niet te vertrouwen als ploeggenoot en gaat enkel voor eigen kans), en dat Van Aert en ook Stuyven dit beeld bevestigd hebben zien worden.
Echter, ik vond hem zelf ook niet bepaald een teamplayer op het WK (en ook bij Trek kan ik me niet herinneren dat ik hem vaak voor ploeggenoten heb zien rijden).
Dus als ik je goed begrijp wil jij je hele team bouwen om iemand die:
- zichzelf nog nooit heeft bewezen als winnaar van grote eendagswedstrijden (en kom nu niet aanzetten met San Sebastian of de Druivenkoers)
- geen wapens heeft om het af te maken tegen een willekeurige (sub)toprenner uit het peloton.
- het verkloot heeft bij heel veel van zijn teamgenoten.
- naderhand de bondscoach een natrap geeft.
laat ik het zo zeggen: als jij bondscoach was, dan had je van mij nu al een brevet van onvermogen gekregen. Gelukkig doe je het beter als fanboy (en dat mag...)
Kort samengevat: als Evenepoel in de selectie zit dan rijdt hij voor niemand behalve blijkbaar zichzelf. Dus moet je hem kopman maken of thuislaten.
+ oneindig !!
Wel mooi om te lezen hoe Stuyven en van Aert het als volwassenen kerels en als vrienden uitpraten en oplossen. Lijkt er toch op dat er met onder meer van Aert-Stuyven-Benoot-Campenaerts een stevige kern staat die goed aan elkaar hangt, over de ploeggrenzen heen.
Zou jij als jij bondscoach was de volgende keer zo iemand selecteren? Wat zou je tegenhouden om het te doen? En wat zou je overtuigen om het wel te doen? En zou je voor die tijd nog iets van Evenepoel verwachten anders dan hard fietsen en grote wedstrijden winnen?
Want hoe denk je dat Evenepoel met dit gedrag uiteindeijk de steun van de selectie gaat krijgen? Uiteindelijk is er namelijk geen "I" in "TEAM"....
Ik zou me namelijk als bondscoach dusdanig in mijn kuif gepikt voelen door Evenepoel (op de OS, het EK en nu ook het WK) dat mijn ego me in de weg zou gaan zitten. En dan zou ik:
- kiezen voor renners die wel voor elkaar willen werken
- het gedrag van Evenepoel niet belonen met een complete quickstep ondersteuning op een WK/EK (met als bijkomende risico dat er gekeken wordt naar de fietsen ipv naar de shirtjes tijdens de koers).
Ik zou in ieder geval niet met mijn kloten laten rammelen door een 21 jarige blaag, hoe hard hij ook kan fietsen.
Als hij dan resultaten begint te rijden en er wellicht naar toe aan het werken is, ergens wat later in het jaar aan hem meedelen dat hij niet voor WK tijdrijden wordt opgeroepen. Dan heb je 'm echt een keer op z'n nummer gezet. Dat zou ik namelijk niet nu al verkondigen want dan gaat-ie er wellicht niet voor trainen. Indien hij zelf niet op niveau is volgend jaar, dan hoef je 'm sowieso niet te selecteren en kun je die 'straf' die voor ogen hebt seizoen erop nog eens toepassen. Immers niemand weet dan dat je 'm die nog gaat geven.
Buiten dat heeft hij inderdaad blijkbaar heel wat mensen op de tenen getrapt, beetje jammer voor zichzelf maar op zich hoeft dit ook geen ramp te zijn. Federer was in zijn jongere jaren ook een irritant geval, terwijl hij nu als gentlemen wordt omschreven. Het kan evengoed zijn dat Evenepoel nog irritanter wordt maar meestal groeien mensen toch. Dus er is nog hoop :-) En ik denk ook wel dat journalisten van zijn naïviteit gebruik maken om hem uitspraken te laten doen die hij beter niet doet. Daar zouden ze hem toch beter moeten beschermen imho.
Echter een lul mag ook wel eens een keer goed op z'n flikker krijgen. Als hij volgend jaar gewoon z'n ritjes mag rijden voor het Belgisch team dan voelt dat oneerlijk en tegelijkertijd heeft-ie dan noch iets geleerd dan wel 'straf' gehad.
Maar wat misschien net zo mooi kan zijn is als hij wel wordt opgesteld en dan genaaid wordt door z'n teamgenoten. Zou toch heerlijk zijn als hij dan ergens lek rijdt in een fase van een razend peloton en dat de communicatie net 'niet werkt' en niemand zich laat afzakken.
ik zou het gedrag en de uitspraken van Evenepoel niet willen scharen onder "jong en naief",maar eerder onder n arcistisch.
Evenepoel is geen domme jongen, komt niet uit een ei, en loopt al meerdere jaren mee in de topsport. En heeft begeleiding om zich heen.
Nee, dit gedrag en deze uitspraken zitten diep verankerd in zijn persoonlijkheid. Want anders zou hij al lang geleerd hebben van de OS, en de lessen hebben toegepast in de rest van het seizoen inclusief WK.
Binnenkort lanceren ze ook Remco-bier, Remco-parfum en Remco-eetbare slipjes.
Ik herinner mij dat deze entourage bij zijn wereldtitel bij de junioren zo geprezen werd de voetjes op de grond te houden. En dat Patlev hem zou beschermen als zijn eigen zoon :'D
Diezelfde entourage komt ook steeds aandraven dat hij nog maar 21jaar.
Als je 21jaar bent en er is een evaluatie, dan moet je niet uw kat sturen, maar luisteren en leren.
Niet gelijk de slimste in de media verkondigen dat jij de enige bent voor wie het allemaal niet duidelijk was.
Zou, zonder die "5 minuten slechte benen", de Nieuwe Merckx immers de meer dan 5 uren durende Ronde van Lombardije niet gewonnen hebben met bijna 2 minuten voorsprong op Pogacar? Pure logica. 1+1.
Pure jaloezie daarentegen van Van Aert, Stuyven en co. Halfgenieën die beseffen dat ze aan de vooravond staan van het Evenepoel-tijdperk. Elk Monument grote en kleine ronde zal de Kannibaal van Schepdaal winnen. Ongeacht of hij de wedstrijd ook daadwerkelijk uitrijdt (Ronde van Lombardije 2019) of ook maar aanvangt (Giro 2020), natuurlijk. En dit gedurende de komende 15 jaren (hij is immers nog jong, nietwaar?) Zelfs Alaphilippe beseft dit. Vandaar dat de man nu al zijn mémoires schrijft. De komende Waalse Pijl en Luik-Bastenaken-Luik zit er voor hem niets anders op dan knechten voor Evenepoel.
Ik kan het sarcasme met een hele dikke knipoog wel waarderen!
Thanks.
[i]edit wf: dergelijke opmerkingen mag je achterwege laten[/i]
Eindelijk iemand die het begrijpt