Jasper Stuyven praat Mads Pedersen moed in: “Schrijf hem niet nu al af”
Pedersen en Stuyven (rechts) waren jarenlang ploeggenoten bij Lidl-Trek - foto: fotopersburo Cor Vos
woensdag 11 februari 2026 om 12:41

Jasper Stuyven praat Mads Pedersen moed in: “Schrijf hem niet nu al af”

Mads Pedersen brak zijn pols en sleutelbeen bij een valpartij in de openingsrit van de Ronde van Valencia 2026. Met name de gebroken pols lijkt een straffe klassiekercampagne dit voorjaar in de weg te staan, waarin de 30-jarige Deen van Lidl-Trek eindelijk een monument hoopte te winnen. Die zorgen deelt oud-ploeggenoot en vriend Jasper Stuyven, maar hij houdt wel hoop bij Sporza.

Amper vijf dagen na zijn valpartij zat Pedersen op zijn balkon alweer op de rollers. Zijn onderarm dik ingepakt in een spalk, liet hij de benen al een eerste keer weer draaien. “Dat is eigen aan wielrenners”, stelt Stuyven, die deze winter van Lidl-Trek naar Soudal-Quick-Step verhuisde. “Na een val willen de meeste renners weer zo snel mogelijk fietsen. Je probeert dan misschien tegen wil en dank wat te bewegen op de rollen. En dan is het hopen dat dat meevalt.”

Trainen op de rollers hoeft namelijk geen nadeel te zijn. Mathew Hayman brak in 2016 zijn elleboog in Omloop Het Nieuwsblad, maar kon wel thuis op de rollers trainen. Een dikke anderhalve maand later won hij Parijs-Roubaix. “Op de rollen trainen is heel efficiënt op vlak van workload. Je kan je intervallen heel gericht afwerken. Als je daar de mentale kracht voor hebt, kan op de rollen trainen zeker een goeie overbruggingsperiode zijn na een blessure”, zegt Stuyven.

Hij denkt dan ook dat Pedersen er ‘gewoon’ zal staan tijdens de belangrijkste afspraken begin april. “Normaal ging Mads op hoogtestage gaan tot Parijs-Nice, nu valt dat weg. Maar als zijn herstel vlot verloopt… Belangrijk bij hem zal zijn wanneer hij zijn pols weer echt kan belasten op trainingen. Dat zal veel bepalen hoe fit hij aan zijn voorjaar begint. Maar Mads is zeker niet iemand die je nu al moet afschrijven.”

Bekijk hier onze nieuwe Fantasy Games Dashboard om je te helpen dit voorjaar!

Bestel de Zomergids
Tour de France Poster
1 Reacties
11-02-2026 14:33
2016 vergelijken met 2026 is niet reëel. Er zijn de Pogi's en MvdP's van deze wereld.... De koers gaat sneller opengebroken worden door de favorieten, hoog tempo van UAE in de aanloop om te controleren en anderen de adem af te knijpen i.c.m. met hogere snelheden over de kasseien, ik snap dat hoop doet leven.

Reacties zijn gesloten.