Interne concurrentie? Juan Ayuso ziet koersen met Tadej Pogacar juist als een voordeel
foto: Cor Vos
maandag 17 maart 2025 om 14:50 Volg in Google

Interne concurrentie? Juan Ayuso ziet koersen met Tadej Pogacar juist als een voordeel

Juan Ayuso staat al enkele jaren te boek als een van de grootste talenten op rondegebied, maar de 22-jarige Spanjaard lijkt dit jaar weer een extra stap te hebben gezet in zijn ontwikkeling. Ayuso is inmiddels uitgegroeid tot een volwaardige kopman, maar ziet hij in de toekomst ook genoeg kansen voor zichzelf, in een ploeg een zekere Tadej Pogacar?

In Radio Peloton gaan er al langere tijd verhalen rond over de (vermeende) gespannen relatie tussen Tadej Pogacar en Juan Ayuso, maar Joxean ‘Matxin’ Fernández – de sportief manager van UAE Emirates – verwees deze geruchten in gesprek met sportkrant AS al naar het rijk der fabelen.

Ayuso ziet ook geen problemen, ook niet op de langere termijn. De Spanjaard is naar eigen zeggen gelukkig bij zijn huidige ploeg. Maar krijgt hij binnen UAE Emirates XRG wel alle ruimte om zich verder te ontplooien? Met wereldkampioen Tadej Pogacar heeft de formatie namelijk een uitgesproken kopman in de gelederen.

Kopiëren 
“Ik begrijp jullie vraag. Het is gemakkelijk om met de beste klassementsrenner ter wereld in de ploeg te zitten, want dan kan ik met mijn eigen ogen zien wat hij doet en dat proberen te kopiëren. Alleen is dat in het geval van Tadej niet zo eenvoudig, want hij laat alles zo naturel en simpel lijken”, vertelde Ayuso – na het veiligstellen van zijn eindzege in Tirreno-Adriatico – aan Het Laatste Nieuws.

Ayuso greep in de koninginnenrit van Tirreno-Adriatico de macht – foto: Cor Vos

“Jullie willen met deze vraag ook polsen of ik vind dat ik voldoende kansen krijg. De ploeg geeft mij kansen en dan is het aan mij om die kansen te nemen. Ik besef dat ik moet leveren als ik ook kopman wil zijn of worden. Ik heb de afgelopen winter een stap voorwaarts gezet in mijn ontwikkeling. Deze Tirreno-Adriatico was een eerste checkpoint en ik wil er dit seizoen nog een paar neerzetten.”

Ayuso hoopt de winnende lijn door te trekken in de Ronde van Catalonië (24-30 maart) – zijn volgende belangrijke wielerafspraak – waarna hij zijn vizier zal richten op de Giro d’Italia. “Een volle kalender, want in februari trok ik ook al op hoogtestage, gevolgd door drie eendagskoersen plus enkele verkenningen van Giro-ritten en nu Tirreno-Adriatico”, geeft de ronderenner aan.

Aankomende wedstrijden voor Juan Ayuso Pesquera

DatumWedstrijd
4 jul - 26 julFR flagTour de France(2.UWT)

Schrijf je in voor onze dagelijkse Tour-nieuwsbrief

Met deze dagelijkse Tour-nieuwsbrief van Wielerflits ben je helemaal op de hoogte voor jouw koersdag. Het is een korte preview, met een vooruitblik op het parcours, de favorieten voor die dag en we delen het belangrijkste nieuws. Op die manier ben je tussen 6 en 7 uur 's ochtends (op de camping, op het strand of thuis op de zetel) helemaal klaar voor jouw Tour-dag!

Voor de zomervakantie
6 Reacties
17-03-2025 20:51
Ach, of je de tour nou verliest als knecht van Pogi of als kopman. Als knecht 'win' je 'm in elk geval nog een beetje. Deze generatie zal geduldig moeten wachten tot Pogi een keer van z'n fiets dondert of zo, en het liefst dan Vingegaard er bij. Alleen dan maken ze kans. In dat geval moet je wel zorgen dat je de nr. 2 bent van UAE. Dat is Auyuso's grootste zorg op het moment lijkt me.
17-03-2025 15:44
Ik vraag me steeds af wat zijn hond hier van vind ..
    18-03-2025 09:09
    Kwispelend gesignaleerd, dus je kan er vanuit gaan dat het goed zit.
17-03-2025 15:52
UAE verzekert de opvolging: na Pogacar is het de beurt aan Auyso en na Ausyo is het de beurt aan Christen.
    17-03-2025 16:46
    Of….eh….( we kunnen er zo nog 3 opnoemen..) Pablo Torres ?
17-03-2025 16:56
Ronderenner? Hij heeft dit jaar al Drôme Classic en Laigueglia gewonnen.

Reacties zijn gesloten.