INEOS-target Oscar Onley wil in 2026 weer naar de Tour de France: “En vaker de handen in de lucht”
Nog vijftien dagen en dan begint het nieuwe jaar. Toch is het nog altijd maar de vraag van welke ploeg Oscar Onley dit jaar een kerstpakket krijgt: blijft hij tóch bij Picnic PostNL, of komt zijn huidige werkgever er financieel uit met het zeer geïnteresseerde INEOS Grenadiers? Desalniettemin is het plan dat hij zelf heeft helder, want de 23-jarige Schot wil terugkeren in de Tour de France.
De Britse topploeg hengelt al zo’n anderhalve maand naar de diensten van de Picnic PostNL-kopman. In de WielerFlits Podcast-aflevering van 7 november werd al duidelijk dat INEOS Grenadiers bezig was met een overgang van de Schotse klimmer. In die episode behandelden we de vijf grootste transfers van deze window, waarbij de vijfde plek open was gelaten. De naam van Onley werd toen voor het eerst in verband gebracht met INEOS Grenadiers.
Afgelopen week begon in Calpe het eerste trainingskamp van het Nederlandse WorldTeam. Schitterde door afwezigheid: Onley. De jonge Brit kreeg van de ploeg twee dagen respijt. Achter de schermen zouden die 48 uur duidelijkheid moeten scheppen over het al dan niet doorgaan van de overgang naar INEOS Grenadiers. Bronnen lieten aan WielerFlits weten dat er een transfersom van zeven miljoen euro verlangd werd door de Nederlandse ploeg. Onley staat er nog tot eind 2027 onder contract.
In de nieuwe WielerFlits Podcast hoor je het afkoopbedrag dat rondzingt vanaf minuut 16.38
Begin december nam de Schot deel aan de Tour of Bright, een nationale wedstrijd in Australië. Dat was dus net voordat naar buiten kwam dat de transfer van Onley naar INEOS Grenadiers in een vergevorderd stadium was. Cyclingnews sprak hem daar over zijn ambities voor 2026, waar zijn toekomst dan ook mag liggen. Onley liet weten dat de Waalse Pijl en Luik-Bastenaken-Luik hem op papier zouden moeten liggen en dat hij voor het podium wil gaan in een grote ronde.
“Als je het zo goed hebt gedaan in de Tour, is het heel moeilijk om een jaar erna meteen voor een andere grote ronde te gaan”, zegt de Brit. “In de toekomst zal het zeker valider zijn om een eerste podiumplek in een grote ronde te bemachtigen in de Giro d’Italia of de Vuelta a España, voordat je dat in de Tour kunt ambiëren. Maar je moet ook naar het parcours kijken. Op papier denk ik dat de Tour van 2026 me best goed ligt, met niet zo veel tijdritkilometers en beklimmingen die ik al ken.”


Onley won in 2024 een rit in de Tour Down Under, dit jaar een in de Ronde van Zwitserland – foto: fotopersburo Cor Vos
Ineos is wanhopig, met komst Total weer het een-nahoogste budget vd WT en nog steeds niemand in de selectie die ook maar in de buurt komt van een Tourpodium rijden.
Ineos zou na de budgetverhoging 50 miljoen hebben, waarmee ze waarschijnlijk 5e zijn.
Ik veronderstel dat ze 7miljoen vroegen. Maar de uiteindelijke deal wel wat lager zal zijn. Picnic heeft uiteindelijk ook het geld en dus een deal nodig. Ze kunnen niet het risico nemen om hem niet te verkopen en hem volgend jaar gratis kwijt te zijn omdat ze geen sponsor meer hebben.