“Ik heb zóveel respect voor jou”: Mads Pedersen troost balende Wout van Aert
screenshot: X Visma | Lease a Bike
woensdag 1 april 2026 om 18:36

“Ik heb zóveel respect voor jou”: Mads Pedersen troost balende Wout van Aert

Video Een mooi moment net na de finish van Dwars door Vlaanderen. Mads Pedersen reed direct na de aankomst naar een balende Wout van Aert, die lange tijd voorop reed, maar in laatste meters werd gepasseerd door de uiteindelijke winnaar Filippo Ganna. “Ik heb zóveel respect voor jou”, troostte de Deen de Belg.

“Je bent fucking ongelofelijk. Goed gedaan”, vervolgde Pedersen. Van Aert kon het gebaar duidelijk appreciëren. “Bedankt, ik waardeer het”, reageerde hij. Nadat hij op adem was gekomen, voegde hij eraan toe dat de finish in Dwars door Vlaanderen ‘vervloekt’ is. Vorig jaar werd Van Aert ook tweede in Waregem, toen Neilson Powless drie man van Visma | Lease a Bike aftroefde.


Wielerflits Magazine is jouw Tourgids!


De Zomergids 2026 van Wielerflits Magazine is maar liefst 220 pagina's dik en staat barstensvol mooie wielerverhalen. En het is niet voor niets De Meest Complete Tour de France Gids. In onze Zomergids lees je alles over de Tour de France en de Tour Femmes, van etappes tot favorieten en indrukwekkende achtergronden over de teams en de bergen. Je leest over Jonas Vingegaard, de knechten van Tadej Pogačar, Lucien Van Impe, Mathieu van der Poel, Raymond Poulidor, Rick Pluimers en nog veel meer!

Bestel de Zomergids
Tour de France Poster
9 Reacties
01-04-2026 18:59
Twee heren onder elkaar. Respect.
01-04-2026 19:46
Lief
01-04-2026 20:27
Zo veel leuker dan voetbal dit.
01-04-2026 21:26
Enige juiste reactie.

Ook ik heb veel respect voor hoe van Aert vandaag gepoogd heeft zijn demoon te kielhalen, dit jaar een ferme stap dichterbij.

Ook context: Mads lag er daar zelf bij in DDV 2024, dat was één van de smerigste crashes die ik ooit gezien heb.
01-04-2026 22:32
Ik heb zo ongelooflijk en ontzettend veel respect voor beide nog 1000 keer meer dan voor Pogi en Mvdp omdat ze alle 2 zulke gladiatoren zijn, zulke beren en zulke doorzetters en altijd willen koersen ze hebben beide zo onverdiend veel pech en altijd als het weer misgaat als ze weer geklopt worden als ze weer geblesseerd zijn altijd sterker terugkomen! Dit is wielrennen op zn mooist dit is de reden waarom ik wielrennen kijk en geen voetbal omdat ze bij wielrennen respect voor elkaar hebben en ze zich niet aanstellen maar gewoon door de pijn heen vechten en dan als concurrenten elkaar troosten! Prachtig! Ze zijn alle 2 zo ontzettend sympathiek bijna altijd vrolijk altijd respect voor concurrenten! Je zou ze zo allebei Roubaix of de Ronde gunnen! Ze hebben ook zo veel pech dat ze nu wielrenner zijn in bijna elk ander tijdperk zouden ze al meerdere de Ronde en Roubaix gewonnen hebben! Duizendmaal respect
    02-04-2026 11:19
    Pedersen heeft 60 overwinningen, Van Aert 51. En voor allebei geldt: grootse overwinningen.
    Als het over gunnen gaat dan kom ik zelf eerder uit bij een type Kung, Abrahamsen, Oliver Naesen die zelden een rit in lijn winnen.
01-04-2026 22:34
Real recognizes real.

Geen fake high five buddies, maar oprecht en diep respect. Kippenvel.
01-04-2026 20:59
Mads zal in mijn ogen nog niet voldoende power hebben voor een topklassering in de RVV.
In PR doet hij hopelijk weer mee voor de knikkers!
01-04-2026 21:53
Mads <3

Reacties zijn gesloten.