Hirschi hoopte op Belgen in jacht op Pogacar: “Misschien had Remco Evenepoel langer moeten wachten”
foto: Cor Vos
zondag 29 september 2024 om 19:34

Hirschi hoopte op Belgen in jacht op Pogacar: “Misschien had Remco Evenepoel langer moeten wachten”

Marc Hirschi bereidde zich ‘lang, heel lang’ voor op het WK in Zürich. Het resulteerde uiteindelijk in een zesde plaats, op een minuut van winnaar Tadej Pogacar. Daar kon de Zwitserse thuisrijder wel mee leven, liet hij na afloop weten in gesprek met Cycling Pro Net. Toms Skujiņš (vierde), Ben Healy (zevende) en Enric Mas (achtste) deden hun verhaal daar ook.

“Tadej was veruit de sterkste”, zei Hirschi. “Het was een superzware wedstrijd. De finale begon eigenlijk al vanaf de start, want het ging meteen heel hard. Superveel jongens probeerden aan te vallen. Eenmaal op het rondje, ging het ook meteen hard.”

De Belgen en Mathieu van der Poel
En toen moest de aanval van Tadej Pogacar nog komen. Op honderd kilometer van de streep trok de Sloveen al ten strijde. “Hij ging op een grote weg, iedereen zag hem gaan. Maar iedereen weet ook: als je volgt, zal je waarschijnlijk exploderen. Toen hoopte ik een beetje dat de Belgen het gat dicht zouden rijden. Ik denk dat Remco (Evenepoel, red.) misschien een ronde langer had moeten wachten, zodat hij zijn ploeggenoten wat meer had kunnen gebruiken.”

Uiteindelijk zou het een strijd worden om het zilver. “Ik wist dat het moeilijk om Mathieu van der Poel te kloppen in de sprint, dus ik probeerde hem aan te vallen. Maar iedereen was in onze groep op hetzelfde niveau. Ben O’Connor deed daarna een heel goede move. In de sprint voor plek drie probeerde ik het wiel van Mathieu te houden, maar al die kilometers kon ik het gewoon niet houden. Maar ik heb alles gedaan wat ik kon. Ik ben blij met mijn prestatie en het was supermooi om op eigen grond te koersen. Zesde is een goed resultaat.”

Healy: “Skujiņš was extreem sterk vandaag”
Een van de renners die Hirschi klopte in de sprint, was Toms Skujiņš. De Let werd vierde. “Ik probeerde het voorafgaande aan de sprint een paar keer,  maar ik denk dat iedereen het wel een paar keer heeft geprobeerd. Iedereen was echter kapot. O’Connor deed een geweldige move, waarna wij sprintten voor plek drie. Met Mathieu erbij, weet je dat het lastig wordt. Hij is moeilijk te kloppen. Het was een lastige opdracht, dus vierde is wat het is…”, aldus Skujiņš, die nergens spijt van heeft. “Ik heb gedaan wat ik kon.”

Skujiņš was lange tijd op pad met Ben Healy. Samen achtervolgden ze Tadej Pogacar. “Goddank was ik bij Toms Skujiņš, want hij was extreem sterk vandaag”, stak Healy na afloop de loftrompet over zijn metgezel. “Ik heb gedaan wat ik moest doen, maar ik had gewoon de benen niet. Ik had graag wat meer bij willen dragen, misschien waren we dan weggebleven, maar ik heb gedaan wat ik kon. In de finale probeerde ik mijn kaarten nog te spelen, maar het zat er helaas niet in.”

“Ik ben heel blij”, zei Healy nog. “Ik heb alles gegeven en het betaalde zich bijna uit. Wat ik vind van de prestatie van Tadej Pogacar? Wat kan ik zeggen? Het is krankzinnig. Ik denk dat niemand verwacht had dat hij op honderd kilometer van de streep zou gaan.”

Enric Mas: “Voelde me vreselijk de eerste vijf uur”
Healy eindigde als voorlaatste in de sprint van het tweede groepje. Enkel Enric Mas zat nog achter hem. De Spanjaard werd zo achtste, een uitslag waar hij in het eerste deel van de wedstrijd geen rekening mee had gehouden. “Eerlijk gezegd voelde ik me vreselijk de eerste vijf uur”, aldus Mas. “Toen begon ik me beter en beter te voelen. In de sprint werd ik laatste van de groep, zoals gewoonlijk. Maar het goede is dat de benen goed zijn. Ik heb meegedaan voor de medailles. Ik wil Tadej en de andere podiumklanten feliciteren.”

Mas stelt dat Pogacar het ‘perfect’ heeft gedaan. “Op één moment dachten we dat hij aan het sterven was, want we kwamen tot op 35 seconden. Maar in twee kilometer liep hij weer vijftien seconden uit. Toen wisten we: we strijden om plek twee. Ben was supergoed. Hij viel op het juist moment aan”, sloot de renner van Movistar af met een compliment voor Ben O’Connor.


 

RIDE Magazine
16 Reacties
29-09-2024 20:46
Dat kijken naar een ander werkt toch eigenlijk bijna nooit. Geen idee waarom ze dat blijven doen. Iedereen die nog knechten had had moeten samenwerken.
29-09-2024 20:02
Dat is ook een belangrijk aspect geweest vandaag. Allen kijken naar de belgen die zwak voor de dag kwamen. En dan blijkt dat ze het helemaal niet kunnen. Tja daar zit je dan als hirschi of vdp zijnde, met je gepoker
30-09-2024 10:11
Misschien hadden de Zwitsers, Amerikanen en Spanjaarden wat meer zelf verantwoordelijkheid kunnen opnemen… ipv zo negatief te koersen. Trws iemand de Britten gezien?
29-09-2024 21:57
Toch ook een goed punt dat Hirschi aanstipt: als Evenenpoel wat minder hard doortrekt op die klimmetjes dan zitten er nog meer knechten bij het pak en kan je wat langer in het peleton schuilen. Nu was het eigenlijk vrij snel al kopmannen die elkaar onder vuur namen zonder enige samenwerking.
    30-09-2024 08:51
    Ze hadden allemaal kunnen meewerken met de Belgen, die het verschil terugbrachten tot 35". Geen land gezien.
30-09-2024 07:19
Hirschi heeft gelijk, die eerste aanval van Evenepoel kwam te vroeg, daarmee hielp hij de samenwerking en zijn eigen ploeg om zeep, terwijl ze langzaam het gat aan het dichten waren.
    30-09-2024 09:48
    Maar wie ging het gat da
    30-09-2024 09:49
    Dan dichtrijden? Niemand had ook maar enige intentie om kopwerk te doen behalve belgië
    30-09-2024 09:55
    @Meqadon 1 team tegen 1 renn
    30-09-2024 10:09
    'Langzaam het gat aan het dichtrijden'. De Belgen hebben een ziedende achtervolging proberen op te zetten en mannetje na mannetje opgesoupeerd omdat de andere landen niet wilden meewerken. Het was alle hens aan dek om dan te reageren. Op dat moment zat enkel nog Van Gils erbij en die is dan vol naar boven gereden om Evenepoel te lanceren, die toen met een paar andere kopmannen wilde proberen wegrijden om de achtervolging op gang te krijgen.

    Als Evenepoel dit niet doet, pakt Pogacar alleen nog maar meer en meer tijd. Achteraf, daar is het mooi wonen, hebben vooral de andere landen een fout gemaakt om niemand bij te zetten toen de Belgen zich man na man opofferden om dat gat klein te houden. Doen ze dat niet, krijgt Pogacar alleen maar extra gratis tijd en was de vogel helemaal gaan vliegen.

    Maar goed, Evenepoel was ook wat minder sterk dan verwacht en zijn team ook. Wellicht heeft de tegenstand zich daarop miskeken en dachten ze slim te zijn door zelf geen steun te verlenen.

    Als je dan, ook weer achteraf, ziet dat Pogacar het op een gegeven moment toch nog zwaar kreeg en ze bijna tot binnen de halve minuut komen, denk ik dat sommige landen toch moeten inzien dat ze verkeerd gepokerd hebben. Maar dat is natuurlijk allemaal achteraf, en tegen een geweldenaar als Pogacar die eigenlijk nooit is stilgevallen.
    30-09-2024 13:18
    Dat zijn nogal wat denkfouten.

    "De Belgen hebben een ziedende achtervolging proberen op te zetten en mannetje na mannetje opgesoupeerd omdat de andere landen niet wilden meewerken." => Corrigeer: waardoor de andere landen niet hoefden mee te werken.

    "Op dat moment zat enkel nog Van Gils erbij en die is vol naar boven gereden om Evenepoel te lanceren, die toen met een paar andere kopmannen wilde proberen wegrijden om de achtervolging op gang te krijgen." => Corrigeer: er was geen vergadering tussen REV en andere kopmannen. REV was hooguit in de veronderstelling dat hij enkele kopmannen mee zou krijgen in de achtervolging op Pogi.

    "Als Evenepoel dit niet doet, pakt Pogacar alleen nog maar meer en meer tijd. Achteraf, daar is het mooi wonen, hebben vooral de andere landen een fout gemaakt" => Corrigeer: Als REV dit niet doet, zullen andere landen sowieso de achtervolging overnemen van België. Dus België was niet goed genoeg, maar vooral REV heeft een fout gemaakt.
    30-09-2024 13:38
    Inderdaad nogal wat denkfouten die je maakt.
29-09-2024 20:25
Er was vandaag niets aan te doen, dus iedereen is tevreden met zijn plaats. Goed gereden allemaal. Had wel een Jorgenson nog meeverwacht eigenlijk.
    30-09-2024 07:55
    Jorgenson is ontzettend goed, maar boven de 200km heb ik hem nog nooit zien overtuigen.
    30-09-2024 10:20
    @Kartouche, Jorgenson heeft nog nauwelijks wedstrijden van (dik) boven de 200 km gereden. Op de Spelen zat hij er in de finale nog bij na dik 270 km.
30-09-2024 12:59
"In de sprint werd ik laatste van de groep, zoals gewoonlijk," aldus Mas. Geniale reflectie.

Reacties zijn gesloten.

RIDE Magazine