Lidl-Trek met Shirin van Anrooij en Lucinda Brand in Giro d’Italia Women
Lucinda Brand kwam na de Amstel Gold Race lang niet in actie en door een parasiet was het onduidelijk wanneer de Nederlandse weer een rugnummer zou opspelden. De 35-jarige renster maakte vorige maand echter alweer haar rentree en zal zondag beginnen aan de Giro d’Italia Women.
Brand maakt namelijk deel uit van de selectie van Lidl-Trek voor de Italiaanse ronde (6-13 juli). “Lucinda keert terug na gezondheidsklachten”, geeft ploegleidster Ina-Yoko Teutenberg aan in een persbericht. “Ze heeft op een goede en regelmatige basis kunnen trainen en begint met een goede conditie aan de Giro.”
Wat mogen we van de wegrenster annex crosser verwachten? “Ze zal een leidende rol op zich nemen. Dat wil zeggen: andere rensters helpen met positioneren, het nemen van tactische beslissingen en de groep samenbrengen en bij elkaar houden. Maar ze is met haar koersinzicht en kwaliteiten ook altijd zeer gevaarlijk in een ontsnapping.”
Brand krijgt vanaf zondag het gezelschap van Isabella Holmgren, Anna Henderson, Lauretta Hanson, Amanda Spratt, Fleur Moors (maakt haar debuut in een grote ronde) en Shirin van Anrooij. Die laatste zal de klassementshonneurs waarnemen.
Shirin van Anrooij gaat voor klassement
“Shirin heeft een sterke comeback achter de rug na haar operatie en blijft zich goed ontwikkelen. We geloven dat ze weer een stap vooruit heeft gezet. De Giro is voor haar een geweldige kans om zich te testen. Ze kan rekenen op steun van Spratt, die met haar ervaring een sleutelrol zal vertolken. Maar alle rensters binnen de ploeg krijgen ook de ruimte om hun kansen te grijpen, als de situatie dit toelaat.”
Pocketklimster Gaia Realini (vorig jaar nog zevende in het eindklassement) en sprintster Elisa Balsamo (richt zich op de Tour de France Femmes) maken geen deel uit van de selectie.
Lidl - Trek Ladies - Giro d'Italia Women 2025
Wielerflits Magazine is jouw Tour Femmes-gids!
De Zomergids 2026 van Wielerflits Magazine is maar liefst 220 pagina's dik en staat barstensvol mooie wielerverhalen. En het is niet voor niets De Meest Complete Tour de France Femmes Gids. In onze Zomergids lees je alles over de Tour de France Femmes en de Tour voor mannen, van etappes tot favorieten en indrukwekkende achtergronden over de teams en de bergen. Je leest over Nienke Vinke, unieke fotografie uit het vrouwenpeloton, Jonas Vingegaard, de knechten van Tadej Pogačar, Mathieu van der Poel, Raymond Poulidor en nog veel meer!