Demi Vollering siert indrukwekkend topaffiche van Profwielerronde Etten-Leur
Tour de France Femmes-winnares Demi Vollering komt haar eindzege in de grootste vrouwenkoers op de kalender vieren met de fans in Nederland. De 29-jarige Zuid-Hollandse woont al enige tijd in Zwitserland, maar komt haar gele trui zondag 16 augustus tonen in de Profwielerronde van Etten-Leur. Ze is niet de enige grote naam die aan de start verschijnt: quasi heel de vrouwentop is aanwezig.
Het Noord-Brabantse bedrijf Cyclingservice contracteert namens de organisatie in Etten-Leur de wielrensters en bevestigt dat Vollering (FDJ United-SUEZ) haar ja-woord heeft gegeven. Ze komt niet alleen. Ook groenetruiwinnares Lorena Wiebes (SD Worx-ProTime) is van de partij, net als levende legende Marianne Vos (Visma | Lease a Bike). Zij krijgen onder meer gezelschap van Vos’ ploeggenote Nederlands kampioene Lieke Nooijen en de Canadese wereldkampioene Magdeleine Vallieres (EF Education-Oatly).

Zien we alle vier de truien uit de Tour de France Femmes zondag in Etten-Leur? – foto: fotopersburo Cor Vos
Daar blijft het mogelijk niet bij. In ieder geval bolletjestruiwinnares Puck Pieterse (Fenix-Premier Tech) en waarschijnlijk ook jongerenklassementwinnares Antonia Niedermaier (Canyon//SRAM) komen vanuit Frankrijk hun gewonnen trui tonen aan het Nederlandse publiek. De Profwielerronde kan zich zo manifesteren als hét Na-Tourcriterium voor de beste vrouwen ter wereld. Mocht het Cyclingservice lukken om Niedermaier vast te leggen, dan staan alle TDFF-truien en de wereldkampioene aan de start.
Vrouwen het nieuwe hoofdnummer?
“Dat zou heel bijzonder zijn”, zegt organisator Ronnie Buiks tegen Wielerflits. “De wereldkampioen met Vallières, de Europees kampioene en Tour- én Giro d’Italia-winnares met Vollering en Nooijen als Nederlands kampioene. En dan in principe alle andere truien uit de Tour. Het is een pallet aan mooie namen! Of ik nog vlaggetjes in al die kleuren moet bestellen? Haha, nee. Maar er komt wel wat bij kijken. NOS Studio Sport, Hart van Nederland, Omroep Brabant, noem het maar op. Er is heel veel publiciteit omheen.”

Ook in 2023 stonden verschillende topvrouwen aan het vertrek in Etten-Leur – foto: Cor Vos
Buiks ziet dat het vrouwenwielrennen enorm leeft en veel belangstelling geniet. “We gaan zondag ook meer tijd vrijmaken voor de vrouwen. Naar de toekomst toe is het zeker een overweging waard om het criterium voor de vrouwen het hoofdonderdeel te maken. Dankzij onze datum kunnen we al deze toppers naar Etten-Leur halen. Als dit zo blijft de komende jaren, zitten wij ieder jaar een week na de Tour voor vrouwen. En we zijn een van de laatste criteriums in Nederland. Dan kun je ook de enige zijn met deze namen.”
Jasper Philipsen bij de mannen
Bij de mannen liggen in ieder geval Nederlands kampioen Wilco Kelderman (Visma | Lease a Bike), Belgisch kampioen Rune Herregodts (UAE Emirates XRG) en de afscheidnemende Bauke Mollema (Lidl-Trek) vast. Tadej Pogacar, Mads Pedersen en Wout van Aert zijn er niet bij vanwege hun voorbereiding op de Vuelta a España, terwijl Mathieu van der Poel zich klaarstoomt voor het WK mountainbiken. Wél van de partij: Jasper Philipsen. De sprinter van Alpecin-Premier Tech rijdt drie dagen later de Renewi Tour.
Om te reageren moet je ingelogd zijn.