De Nederlandse mannenploeg van de teamsprint hebben goud gepakt in de teamsprint. Nils van ’t Hoenderdaal, Jeffrey Hoogland en Hugo Haak wisten in Grenchen in de finale het Poolse team naar het zilver te verwijzen. Zij brachten voor het eerst dit EK het Wilhelmus ten gehore.
De bronzen medaille was een prooi voor het Duitse drietal, die Frankrijk versloegen in een direct gevecht. Opvallend is dat de tijd van Duitsland goed zou zijn geweest voor goud, maar omdat zij zich niet hadden geplaatst voor de finale, moeten zij genoegen nemen met het brons.
De teamsprint is komend jaar een onderdeel op de Olympische Spelen in Rio de Janeiro, bij de mannen en de vrouwen.
EK Baanwielrennen 2015, Grenchen
Uitslag teamsprint, mannen
Nederland in 43.232
Polen in 43.358
Duitsland in 43.210
4. Frankrijk in 43.794
11 Reacties
Leuk zeg, niet verwacht.
Ok.. leuk nieuws. Maar hoe werkt zoiets.. heeft Duitsland die tijd dus behaald in de strijd om de derde plek met Frankrijk.. mn vraagteken doet het niet. Nederland was dus wel sneller dan in de voorgaande kwalificaties dan onze oosterburen neem ik aan..
@Kelder is de Man
In de kwalificaties zetten Nederland en Polen de snelste twee tijden neer, waardoor zij de finale reden tegen elkaar. Duitsland en Frankrijk reden tijden 3 en 4. Zij streden om brons.
Wat zegt dit in breder perspectief (i.e. op mondiaal niveau)? Is bv Australië hierin significant beter dan andere landen, of betekent deze gouden plak dat nederland hierin ook tot de wereldtop behoort?
En verrassend dat de uk geen top 4 finisht. Niet hun discipline? Of niet de beste selectie?
Ik ben geen kenner maar vind baanwielrennen altijd wel mooi om te zien (maar vooral de individuele niet tijdrit disciplines)
Top!
Dat de Duitsers uiteindelijk de snelste tijd neerzetten zegt net zoveel als de wedstrijd om de derde plek op het WK met 3-0 winnen van Brazilië.
Opvallend is dat de heren, volgens de formulering van W-F, zelf het Wilhelmus zongen.
@thijs, klonk vast beter dan De Toppers.
Tof! Hugo is er dan weer eentje die ik ken, opgegroeid in mijn stadje en op mijn basisschool gezeten. Heb zelfs nog nog een jaar Duits gehad van zijn vader.
@Titaantje,
Ik ben nu ook niet echt een insider, maar mondiaal komen hoogstens Australië en Nieuw-Zeeland erbij. Nieuw-Zeeland werd 2de op het afgelopen WK, Nederland 5de en Australië 6de.
Nu weet ik niet zo goed in hoeverre andere landen hier hun beste renners aan de start hadden staan (zo mis ik bij wereldkampioen Frankrijk i.i.g. Bauge), maar het feit dat Nederland hier wint met 2 gasten van 22 en 1 van 23 en dan ook nog Matthijs Büchli (22) achter de hand heeft, maakt dat het mij niet onrealistisch lijkt dat we op dit onderdeel op de OS mee kunnen doen voor de prijzen.
UK was afgelopen WK al niet veel beter (8ste). Nu Hoy weg is en Kenny de afgelopen jaren vrij weinig heeft gepresteerd, zie ik die niet meteen een spectaculaire sprong maken op de OS. Hoewel de UK er natuurlijk een hoop geld tegenaan kan gooien, maar een wereldtopper tover je nu ook niet zo maar uit de hoge hoed mag ik hopen.
Dank je Nick!
Zo’n unieke prestatie verdient een foutloos artikel, kan dat nog aangepast worden?
Op het moment is de gewone sprint bezig, met vanavond zeker weer kansen voor Hoogland en Ligtlee op medailles.