Giro 2026: Lennert Van Eetvelt gooit het vandaag over andere boeg
foto: Fotopersburo Cor Vos
zondag 17 mei 2026 om 12:27 Volg in Google

Giro 2026: Lennert Van Eetvelt gooit het vandaag over andere boeg

Lennert Van Eetvelt maakte de voorbije week al een goede indruk, maar staat voorlopig nog met lege handen in de Giro d’Italia. De Belg hoopt een etappe te winnen in de Italiaanse ronde en wellicht is de rit van vandaag wel een uitgelezen mogelijkheid.

Met de rit naar Corno alle Scale staat de tweede serieuze beproeving voor de klassementsrenners op het programma met opnieuw een aankomst bergop, maar de rit nodigt ook uit tot aanvallen.

“Het is moeilijk te zeggen hoe deze rit zal eindigen”, blikt Van Eetvelt met Het Nieuwsblad vooruit. “De vlucht zal veel tijd moeten krijgen om tot het einde te geraken. Ik ga zelf wel proberen om in de vlucht te komen, maar veel energie wil ik er niet aan verspillen.”

“Vanuit de vlucht maak ik de meeste kans”
De renner van Lotto-Intermarché ziet wel degelijk kansen in de lastige finale, maar dan zal hij het wellicht wel over een andere, meer aanvallende boeg moeten gooien. “Dat laatste steile stuk duurt zo’n kwartier en ziet er ideaal uit voor mij. Natuurlijk maak ik weinig kans tegen renners zoals Jonas Vingegaard, dus vanuit de vlucht maak ik de meeste kans”, klinkt het.

Etappe 9
Start: 12:35 (IT flag Cervia)
Finish: 17:00 - 17:27 (IT flag Corno alle Scale)

Hoewel de stijgingspercentages van de Corno alle Scale meevallen, kunnen we met zekerheid zeggen dat er verschillen zullen ontstaan. De laatste drie kilometers kennen namelijk een gemiddeld stijgingspercentage van 9,9%, met een uitschieter tot 15%. De renners moeten in de finale bijna 700 hoogtemeters bedwingen.

Voor de zomervakantie