Giro 2026: Hindley stoot Arensman van podium na ’tactisch gekke dag’
foto: Fotopersburo Cor Vos
vrijdag 29 mei 2026 om 19:36 Volg in Google

Giro 2026: Hindley stoot Arensman van podium na ’tactisch gekke dag’

Jai Hindley is de nieuwe nummer drie van de Giro d’Italia. De Australiër van Red Bull-BORA-hansgrohe ging in het algemeen klassement voorbij Thymen Arensman en stevent nu af op een podiumplek in Rome. Na afloop sprak hij vooral vol lof over zijn ploegmaat Giulio Pellizzari.

“Het was een zware dag met epische beklimmingen”, begon Hindley in gesprek met onder meer Eurosport. “Ik ben echt supertrots op hoe de jongens hebben gereden. Tactisch was het een behoorlijk gekke dag, ook omdat er enkele klassementsrenners in de ontsnapping zaten. Ons plan was om Giulio in de kopgroep te hebben om voor de ritzege te gaan, of om mij op een gegeven moment te helpen. Een hele grote chapeau voor hem en hoe we vandaag hebben gereden.”

Op de slotklim naar Pian di Pezzè (4,9 km à 9,7%) kraakte Arensman. Hindley had het ook moeilijk, maar kon met hulp van de uit vlucht teruggevallen Pellizzari weer aansluiten bij Felix Gall en rozetruidrager Jonas Vingegaard. Uiteindelijk zou de Australiër meer dan een minuut pakken op Arensman, zonder de Nederlander écht aan te vallen. “Ik heb gewoon mijn eigen inspanning gedaan. Het was zo’n superzware dag en die laatste klim was echt heel lastig”, pufte hij.

Hindley is Pellizzari ‘super dankbaar’, benadrukte hij nogmaals. “Hij is behoorlijk ziek geweest tijdens deze ronde en verloor daardoor zijn kansen in het algemeen klassement. Wat hij vandaag deed, neem ik absoluut niet voor lief. Ik weet dat het voor hem ook mentaal niet de makkelijkste wedstrijd is geweest. Ik ben hem en de rest van de jongens enorm dankbaar. We hebben niet de meest soepele Giro gehad door ziekte en andere tegenslagen, maar de renners zijn ongelooflijk geweest.”

Voor de zomervakantie