Geraint Thomas ontvangt nu al complimenten voor zijn werk als Head of Racing
Er is de afgelopen maanden het nodige veranderd bij INEOS Grenadiers. Dave Brailsford keerde vorig jaar terug bij de ploeg, terwijl INEOS-boegbeeld Geraint Thomas na zijn wielerpensioen Head of Racing bij het Britse WorldTeam is geworden. Zowel Brailsford als Thomas ontvangen nu al complimenten over hun werk bij de ploeg van ploegleider Imanol Erviti.
“Ik ben erg tevreden met het werk dat hij doet”, aldus de Spanjaard bij MARCA. “Hij was een geweldige renner, maar toch is hij in zijn manier van werken heel erg down-to-earth. Dat maakt hem erg makkelijk om mee te werken. Hij brengt de ploeg veel bij over de teamcultuur en koerstactieken. Langzaam maar zeker plukken we daar nu al de vruchten van.”
Ook ziet Erviti meteen de belangrijke rol van Brailsford bij de ploeg. Eerder noemde CEO John Allert Brailsford al het ‘niet zo geheime geheime wapen’, nu zegt de Spanjaar daar over: “Hij drukt gigantisch zijn stempel op deze ploeg. Het is duidelijk dat hij de leider van dit project is.”
“Hij is de persoon die ons het beste uit onszelf laat halen en de drijvende kracht achter INEOS Grenadiers. Zijn terugkeer bij de ploeg is ongelooflijk positief tot nu toe.”
In hoeverre INEOS Grenadiers dit jaar een stap omhoog heeft gedaan, moet nog blijken. De eerste voortekenen van het Britse team voor dit seizoen lijken al positief. De ploeg won al vijf keer, waarvan twee keer op WorldTour-niveau.
Belangrijkste overwinningen Ineos Grenadiers 2026
| # | Datum | Wedstrijd | Renner |
| 1 | 01-05-2026 | ||
| 2 | 28-04-2026 | ||
| 3 | 11-04-2026 | ||
| 4 | 08-04-2026 | ||
| 5 | 25-03-2026 | ||
| 6 | 23-03-2026 | ||
| 7 | 14-03-2026 | ||
| 8 | 10-03-2026 | - | |
| 9 | 09-03-2026 | ||
| 10 | 23-01-2026 |