Geen vroege aanval op Cipressa? Peloton krijgt wind tegen op voorlaatste klim Milaan-San Remo
foto: Fotopersburo Cor Vos
zaterdag 21 maart 2026 om 11:10

Geen vroege aanval op Cipressa? Peloton krijgt wind tegen op voorlaatste klim Milaan-San Remo

Het weer zou vandaag wel eens een belangrijke invloed kunnen gaan hebben op het koersverloop van Milaan-San Remo. Naar verwachting zal Tadej Pogačar weer op de Cipressa proberen aan te vallen om Mathieu van der Poel van zich af te schudden. De wind zou echter wel eens roet in het eten van de Sloveen kunnen gaan gooien.

De wind komt aan de Ligurische kust namelijk uit het zuidzuidwesten met een kracht van 3 Beaufort, waardoor de renners de wind schuin op kop hebben op de beklimming van de Cipressa. Voor renners die hun zinnen hebben gezet op de aanval zijn de kansen om een gat te slaan daardoor een stuk kleiner.

Van der Poel lijkt daardoor licht in het voordeel: hij hoeft in principe Pogačar enkel te volgen omdat hij aan de streep, in ieder geval op papier, sneller is dan de viervoudig Tourwinnaar. Ook snelle mannen als Jasper Philipsen en Christophe Laporte zullen blij zijn met deze weersomstandigheden, hoewel hun kansen nog altijd klein zijn.

Bestel de Zomergids
Tour de France Poster
1 Reacties
21-03-2026 11:21
Natuurlijk valt Pogacar wel aan.
Hij moet sowieso het veld uitdunnen om überhaupt een kans te maken.

Reacties zijn gesloten.