Join-S|De Rijke slaat in 2017 een nieuwe weg in als opleidingsploeg. In het team dat volgend jaar verder gaat onder naam Delta Cycling Rotterdam is er daardoor geen plek meer vrij voor oudgedienden Jetse Bol, Wouter Mol en Coen Vermeltfoort, weet WielerFlits.
De 23-jarige Eversdijk stapte vorig jaar mei tussentijds over naar Join-S|De Rijke, nadat hij als clubrenner verrassend de Drielandenomloop had gewonnen. Vanwege onder meer luchtwegproblemen kan hij niet meer op niveau presteren.
Vermeltfoort heeft het grootste uitzicht op een ‘redding’. De Brabander staat met nog één wedstrijd te gaan aan de leiding in de Topcompetitie. De winnaar van het eindklassement verdient een contract bij het ProContinentale Roompot-Oranje Peloton. Bol staat voorlopig tweede in het klassement met een achterstand van 35 punten. Op 11 september staat met de Eurode Omloop de laatste wedstrijd op het programma. De winnaar kan daar honderd Topcompetitiepunten verdienen, de nummer twee tachtig, de nummer drie zeventig enz. Ook Bol is dus nog kansrijk op de eindoverwinning wanneer Vermeltfoort verzuimt genoeg punten te pakken.
Vorige week werd bekend dat Jim van den Berg vanaf oktober de sportieve leiding overneemt van Kwanten. Laatstgenoemde gaat zich meer richten op de bedrijfsvoering van het nieuwe concept, waar onder andere een toerclub en wielercafé onderdeel van gaan uitmaken.
15 Reacties
Kunnen wellicht allemaal terecht bij Roompot.
Dat gaat dan in ieder geval een mooie strijd worden.
Zijn ook allemaal te oud denk ik voor roompot. Maar hoop voor bol, mol en vermeltvoort dat ze een leuke ploeg vinden. Vooral Bol verdiend dat wel.
Vermeltfoort & Bol inderdaad naar Roompot, en Mol kan belangrijk zijn in iedere continentale ploeg!
Wat ik links en rechts hoor is dat een overstap naar Roompot niet zo vanzelfsprekend is.
Als je met bijna 27 en 28 jaar al te oud bent…
De redactie zou sowieso weleens een artikel kunnen wijden aan roompot want volgens mij zijn er daar een hoop einde contract.
Roompot wou toch ook jonge talentvolle renners opleiden? Er zitten een hoop ‘oude’ renners in die ploeg. Soms lijkt het meer een soort vangnet voor mislukte renners op leeftijd. Doe mij maar wat meer jonge talenten die aanvallen en zich door ontwikkelen.
Vermeltfoort zou niet eens zo een slechte zijn voor TLJ in een sprinttrein
Is te hopen voor Roompot dat ze Vermeltfoort niet hoieven te contracteren. Leuke renner voor kermiskoersen, maar in het profcircuit heeft hij niks meer te zoeken. Is al lang gewogen en te licht bevonden. Bol en Mol zij prima knechten in elke (pro) continentale ploeg.
Wouter Mol verdient wel ergens anders een plekje hoop ik.
En anders kunnen ze nog bij een champignonkwekerij aan de slag als ik die foto zo zie.
@Maxim H. De winnaar van de topcompetitie gaat naar Roompot, dus voor 1 van de 2 is de overgang vrij vanzelfsprekend.
@FdJeux Tenzij Hartthijs de Vries er nog een stokje voor steekt. Die kan toch ook nog de Topcompetitie winnen in principe als ik me niet vergis?
@Marszz zou kunnen ja, maar Bol is bijvoorbeeld al oud winnaar van de Eurode omloop, dus die zie ik al niet helemaal inzakken en Vermeltfoort is ook niet de eerste de beste. In principe kan de Rijke het als team uitspelen.
@JanJanssen
De gehele Roompot ploeg is einde contract dit jaar. Een mooi moment om te stoppen met Hoogerland en de Kredertjes zodat er nieuw talent in kan stromen.