Tadej Pogacar zal dit jaar toch niet deelnemen aan Strade Bianche. De Sloveen, die vorig jaar nog op indrukwekkende wijze wist te zegevieren in de Toscaanse gravelklassieker, richt zich volledig op Parijs-Nice. Dat heeft de renner van UAE Emirates laten weten aan Sporza.

De wielerliefhebbers keken al een tijdje reikhalzend uit naar een strijd tussen Tadej Pogačar, Mathieu van der Poel, Wout van Aert en Julian Alaphilippe in Strade Bianche. De Sloveen wilde aanvankelijk de Italiaanse koers combineren met Parijs-Nice, maar de tweevoudige Tourwinnaar is nu toch tot de conclusie gekomen dat hij moet snoeien in zijn wedstrijdprogramma.
Strade Bianche wordt op zaterdag 4 maart verreden, Parijs-Nice gaat een dag later van start. “De eerstvolgende wedstrijd op de planning is Parijs-Nice. Als ik daar goed wil zijn, moet ik ook enkele dagen op voorhand oefenen voor de ploegentijdrit”, legt Pogačar uit in gesprek met Sporza-commentator Ine Beyen. “Ik rijd verder enkel zware en belangrijke wedstrijden. In de Ronde van Vlaanderen en Milaan-San Remo wil ik goed zijn. Daarna zijn alle pijlen op de Tour gericht.”
Vorig jaar won de 24-jarige alleskunner nog op grootse wijze Strade Bianche. Pogačar reed toen, met nog goed vijftig kilometer te gaan, weg op de strook van Monte Sante Marie. Het bleek het begin van een lange maar bovenal succesvolle solo naar het Piazza del Campo in Siena.
31 Reacties
In datzelfde gesprek met Sporza, noemt hij ook eerder Milaan-San Remo en Ronde van Vlaanderen als belangrijk dan Luik-Bastenaken-Luik. Het lijkt mij vooral dat hij nieuwe dingen wil winnen.
Gaat vast luik ook niet doen
Waarom is dat ‘vast’? Vorig jaar zat ie met een overleden familielid. Er is voor hem toch geen enkele andere reden om Luik te laten lopen.
Dat ‘vast’ is ‘vast’ om een bepaalde gepatenteerde windrijder te ontlopen aldaar. Of iig niet het risico te lopen deze te ver weg te laten rijden.
Nou.. bedankt Johan Bruyneel..
Zullen aardig wat renners blij mee zijn.
Behalve dan degene die van Parijs Nice een doel hadden gemaakt.
Betekent dit dat Evenepoel meedoet?
Zeer jammer.
Superjammer, zijn voorbereiding leek juist perfect afgestemd op de Strade met de gravel in Jaén Paraiso Interior en de steile klimmetjes in de Ruta de Sol. Had 100% 5 sterren gekregen in de voorbeschouwing, wat nu?!
Nu kun je hem er 5 geven in de voorbeschouwing van Parijs-Nice… en de Ronde van Vlaanderen en elke andere wedstrijd die hij zal rijden.
In de Ronde van Vlaanderen heeft van der Poel áltijd meer sterren dan Pogacar.
Daar gaat de topfavoriet. Wel te begrijpen dat Parijs-Nice voor hem belangrijker is. Strade heeft hij al in de pocket, maar los daarvan zou ik een eindzege in Parijs-Nice toch ook wel boven Strade zetten. Zesde Monument, nah.
Denk wel dat we een wat meer gesloten wedstrijd gaan krijgen zonder Pogi. Misschien ook een spannendere.
Raar wel toch? Eerst Tirreno/strade op je schema zetten en week vooraf dit omgooien naar PN?
Heel jammer.
Ik snap het ook niet. Parijs-Nice heeft een gigantische ploegentijdrit en het heeft sws 0 toegevoegde waarde ten opzichte van Strade Bianche + Tirreno
Vreemd. Heel vreemd. Heb het gevoel dat UAE wil proberen om Jumbo en Vini aan het twijfelen/wankelen te krijgen. Schema helemaal omgooien om nu ze een eerste tik te geven, met het oog op de zomer. Hopelijk blijft Jumbo rustig als Vini straks net als vorig jaar op 5 minuten eindigt.
Zal met beleid van Peiper te maken hebben denk ik
En nog maar een ommezwaai toch gekkig allemaal ..
Julian Alaphillipe kom er maar in!
Conflict met RCS? Evenepoel heeft meer gekregen?
Geen slecht punt, UAE tour is ook van RCS namelijk en het was toch wel ergens vreemd dat ie die oversloeg.
Wat een weggever … Als je die laatste rit in de Ruta del Sol zag, wist je dat hij gegarandeerd (geheid) zou winnen … Nu is het voor the best of the rest?
“Ik rijd voortaan enkel zware en belangrijke wedstrijden.”
Is dat verkeerd vertaald? Ik vind het een rare uitspraak want hij zal toch nog wel vaker in een koers als de Ruta del Sol rijden? Tour of Slovenië staat ook op z’n programma, dat hij zou hij belangrijk kunnen vinden omdat het in eigen land is maar ik blijf het bijzonder vinden.
Ik denk niet dat het programma van Pogacar wijzigt, ik denk dat slechts de communicatie over het programma wijzigt. Waarom ze dat doen daar denk ik nog over na.
Heel jammer.
Ik snap het ook niet. Parijs-Nice heeft een gigantische ploegentijdrit en het heeft sws 0 toegevoegde waarde ten opzichte van Strade Bianche + Tirreno
Die andere twee heeft hij al gewonnen.
@Harry, nou als dat de reden is, dan komt ie vast straks ook nog vertellen dat hij de Tour skipt en de Giro gaat rijden. Of neen wacht, dat durft hij vast niet met al dat werk tegen de klok terwijl Rev er ook is….
UAE, Strade en Tirreno allemaal van RCS zeker?
Bang voor Thieu en Wout? Geluisterd naar Bruyneel? En of toch te veel van het goede, aangezien hij als top, topfavoriet aan de start zou staan? Gok het laatste.
Net zoals UAE skippen tbv Tingelingeling slimme keuze. Minder reizen, iets minder koersdagen, nieuwe uitdagingen. Eerlijk gezegd kijk ik meer uit naar een spannende Strade zonder dan een saaie met Pogi. Komen WvA&MvdP dan niet net hun berg terug afglijden?
En Paris Nice : ik moet het maar zien: lastige koers in vaak nare omstandigheden aan het begin.
Je zal maar de vriendin van Pogiboy zijn: “morgen gaan we op restaurant”
Dag erna: “sorry, gaat niet door, ik ben met de maten weg geweest”
Heel verstandig dat hij zich goed wil voorbereiden op De Ronde, want anders kan hij MvdP niet bijhouden op de Paterberg.