Fee Knaven tekent tweejarig contract bij Human Powered Health
Fee Knaven - foto: Fotopersburo Cor Vos
maandag 24 augustus 2026 om 20:32 Volg in Google

Fee Knaven tekent tweejarig contract bij Human Powered Health

Na Yara Kastelijn heeft Human Powered Health nog een nieuwe Nederlandse renster aan weten te trekken. De jonge Fee Knaven heeft er namelijk voor twee seizoenen een contract getekend, zo laat de Amerikaanse formatie weten.

De ambitieuze wielerploeg is de laatste weken flink aan het huishouden op de transfermarkt. De voorbije weken werd de komst van Yara Kastelijn, Marta Lach, Amalie Dideriksen en Letizia Paternoster wereldkundig gemaakt, met de 19-jarige Knaven is er nog een naam aan toegevoegd. Zij maakte in 2025 haar opwachting in het elitepeloton namens de opleidingsploeg van UAE Team L’IMAD.

Volgend jaar rijdt Knaven dus voor het ambitieuze Amerikaanse WorldTeam. “Ik ben nog steeds mijn weg aan het vinden, maar de wedstrijden die ik nu het leukst vind, zijn etappekoersen. En dan bij voorkeur de rittenkoersen met een tijdrit. Ook koersen met een paar kleine klimmetje vind ik leuk. Ik kijk ernaar uit om mijn tijdritvaardigheden verder te ontwikkelen, en om daarnaast als team te rijden en mijn ploeggenoten te helpen.”

“Fee is een jonge renster met veel potentieel, en we zijn blij haar te mogen verwelkomen”, zegt ploegmanager Ro De Jonckere. “Niet alleen haar talent viel op, ook haar ambitie en bereidheid om te blijven leren. Naast het aantrekken van ervaren rensters die ons direct aan resultaten op het hoogste niveau kunnen helpen, is het net zo belangrijk om talenten te identificeren en de volgende generatie talenten te helpen ontwikkelen. We geloven dat Fee perfect in dat verhaal past.”

Na Mirre (EF Education-Oatly) wordt Fee de tweede Knaven met een contract bij een Women’s WorldTeam op zak. Zussen Senne en Britt — beiden overigens actief op een Belgische licentie — koersen op continentaal niveau.

Pre-order onze nieuwe Najaarsgids
3 Reacties
24-08-2026 21:11
Ingewikkeld. Dus:
Britt Knaven, 26, Belgisch
Senne Knaven, 23, Belgisch
Mirre Knaven, 22, Nederlands
Fee Knaven, 19, Nederlands

Ze kunnen straks dus tegen elkaar rijden op een EK of WK. Dan krijg je naast land-, en ploegbelangen ook nog familiebelangen.
    27-08-2026 09:44
    Drie zussen op het WK-podium, dat zou waarachtig een unicum zijn.

    Bij de mannen is er, bij mijn weten, nooit een WK-podium met drie broers geweest.
24-08-2026 21:13
What's in a name, maar ja, misschien eerst het meisje eens in een peloton leren rijden na 13 jaar..

Om te reageren moet je ingelogd zijn.