“Er wordt niet eens over geld gesproken”: Crosskalenders Van Aert en Van der Poel waren snel rond
Tot opluchting van de veldritliefhebber gaan Mathieu van der Poel en Wout van Aert de komende weken allebei terug crossen. De zevenvoudige wereldkampioen is elf tot dertien keer in het veld te zien, zijn Belgische concurrent acht keer. Maar hoe zijn die kalenders tot stand gekomen?
Van Aerts trainer Mathieu Heijboer vertelde ons dat hij zijn poulain zelf een voorstel had laten maken. Daarmee zijn ze vervolgens naar de organisatoren gestapt, die bekijken of ze daar een correcte vergoeding kunnen tegenover zetten. Die vergoedingen worden, overigens niet alleen voor Van Aert en Van der Poel, al jaar en dag bepaald door Erwin Vervecken, de ex-wereldkampioen die nu bij organisatiebureau Golazo werkt.
“Eigenlijk liggen die startgelden voor Van Aert en Van der Poel nu al een aantal jaar vast”, aldus Vervecken. “Er wordt zelfs niet meer over die prijzen gesproken. Wij krijgen te horen welke crossen ze willen rijden. En wij nemen notie. Veel meer komt daar eigenlijk niet bij kijken. Het zijn gemakkelijke onderhandelingen, en geld maakt daarbij geen verschil. We moeten hen natuurlijk wel betalen, maar er wordt niet te hard geschoven of met ‘package deals’ gegooid. Je moet je daar niet te veel bij voorstellen.”
Waarom Van Aert en Van der Poel dan elk hun specifieke crossen kiezen? “Bepaalde crossen laten ze links liggen en anderen kiezen ze er graag uit. Dat heeft te maken met voorkeuren. Ik weet dat Wout bijvoorbeeld met Nieuwjaar graag thuis is, en daarom geen Baal doet. Paul Herygers zei dat het hem opviel dat Wout er vooral enkele zandcrossen heeft uitgekozen, maar ik zie vooral een mix met ook enkele ploetercrossen.”
“Anderzijds rijden ze nu wel allebei in Hofstade, wat een nieuwe cross in het circuit is. Ik kan me voorstellen dat als je al enkele jaren in het circuit zit, het fijn is om een nieuwe cross te beleven, op een parcours waar je nog nooit geweest bent. Zo heeft elke cross zijn eigen troeven en eventuele nadelen. Ze kunnen ook niet overal rijden”, besluit Vervecken.
Ook de verdeling tussen crossen van Flanders Classics (Wereldbeker en Superprestige) en Golazo (X2O Trofee, Exact Cross en BK) zit redelijk gelijk bij de twee. “Dat willen we zo niet tegenover elkaar zetten, maar het is een feit dat wij blij zijn dat ze voor een deel bij ons rijden. Als je in die periode als organisator moet toekijken van aan de zijlijn en geen enkele van de twee aan de start krijgt, is dat toch een grote aderlating.”
Mathieu van der Poel vs Wout van Aert
De Zomergids 2026 van Wielerflits Magazine is maar liefst 220 pagina's dik en staat barstensvol mooie wielerverhalen. Een van de verhalen gaat over de band tussen Mathieu van der Poel en zijn opa Raymond Poulidor. Wat zijn hun gelijkenissen? Welke invloed heeft Poulidor gehad op de wielrenner en de mens Mathieu? En hoe wordt in Frankrijk aangekeken tegen MVDP? In de Zomergids lees je verder alles over de Tour de France en de Tour Femmes, Jonas Vingegaard over de knechten van Tadej Pogačar, Lucien Van Impe, Nienke Vinke en nog veel meer!
Reacties zijn gesloten.