Eindelijk raak in grote ronde voor 34-jarige Bryan Coquard: “Lang op gewacht”
foto: Fotopersburo Cor Vos
zaterdag 29 augustus 2026 om 19:25 Volg in Google

Eindelijk raak in grote ronde voor 34-jarige Bryan Coquard: “Lang op gewacht”

39 stuks. Zoveel top-10 klasseringen in etappes in grote rondes verzamelde Bryan Coquard zonder ooit een rit te winnen. In de achtste etappe van de Vuelta a España kon de ervaren sprinter van Cofidis daar eindelijk verandering in brengen, al werd zijn overwinning wat ondergesneeuwd door het uitvallen van rodetruidrager Tadej Pogacar.

De 34-jarige renner was na afloop in zijn nopjes. “Ik heb er denk ik dertien jaar op gewacht. Het heeft me veel werk gekost. Ik ben vaak tweede geworden in grote rondes. Om het nu op mijn 34e te bereiken, daar ben ik heel trots op en blij mee”, zei Coquard in het flashinterview.

De overwinning van Coquard is nog indrukwekkender in de wetenschap dat hij eigenlijk nauwelijks een sprinttrein tot zijn beschikking heeft. “De ploeg heeft het perfect gedaan. We hebben niet veel goede lead-out renners, met uitzondering van Alexis (Renard, red.). De klimmers probeerden me op vijf kilometer van de streep in goede positie af te zetten samen met Alexis, daarna heb ik hem alleen maar gevolgd.”

Wiel van Meeus
In de sprint koos hij vervolgens het wiel van Jordi Meeus, die derde werd. “Op 500 meter keek ik naar Meeus, ik weet dat hij heel snel is op dit soort aankomsten. Ik wachtte en wachtte, want ik wist dat we wat wind tegen hadden. Ik deed mijn inspanning op het goede moment. Ik heb heel lang op deze overwinning gewacht, het is een geweldige dag”, aldus de Fransman.

Coquard kende overigens een moeizame start van de Vuelta, mede door een val. “Ik had weinig vertrouwen. Er kwam wel wat druk op, want als je het in een sprint niet goed doet, heb je weer een kans minder. Er zijn hier niet veel kansen voor sprinter. In de eerste twee sprints zat ik niet in goede positie, maar ik wist dat ik goede benen had. Ik heb mijn snelheid weer terug”, besloot hij.

Pre-order onze nieuwe Najaarsgids

Om te reageren moet je ingelogd zijn.