Eerste keer controles op Tramadol in Parijs-Nice

maandag 11 maart 2019 om 09:55
Eerste keer controles op Tramadol in Parijs-Nice

foto: Cor Vos

De UCI controleert vandaag in Parijs-Nice renners voor het eerst op het gebruik van Tramadol. Er wordt begonnen met twee renners die worden uitgeloot. Dat schrijft Het Nieuwsblad. Wie betrapt wordt op Tramadol, krijgt een boete van 5000 Zwitserse frank (omgerekend ruim 4400 euro).

Vorig jaar liet de UCI al weten dat Tramadol per 1 maart niet meer is toegestaan in het peloton. De pijnstiller kan voor wielrenners gevaarlijk zijn. Naast dat het ervoor zorgt dat een renner dieper kan gaan, kan het ook misselijkheid en een draaierig gevoel tot gevolg hebben – wat het risico op valpartijen vergroot.

Als een renner wordt gepakt op Tramadol, krijgt hij een boete van 5000 CHF. Bovendien wordt de renner uit de uitslag geschrapt van de wedstrijd waarin hij positief testte. Bij een tweede positieve test volgt al een schorsing van vijf maanden. Ploegen kunnen ook worden geschorst: minimaal één maand tot maximaal één jaar bij twee positieve renners.

Dit artikel delen:

8 Reacties

Secondant 11 maart 2019 om 10:03

OMG! Twee renners ‘willekeurig’ trekken uit 161 gestarte renners. En als je gepakt wordt, mag je omgerekend ruim 4000 euro betalen. Dat zal ze leren, het galgebroed!

achtpuntzes 11 maart 2019 om 10:06

Nice!

Dolledriesoldebroek 11 maart 2019 om 10:06

Zo, daar pakken ze milkakoe eens ff goed bij de hoorns!

ddjong67 11 maart 2019 om 10:35

opvolger tramadol is er (wschijnlijk) al … die gasten zijn ook niet gek!

thorsen 11 maart 2019 om 11:03

Het probleem is juist dat die gasten hartstikke gek zijn, en met drugs de fiets op stappen ;)

evos01 11 maart 2019 om 11:12

HARDLEERS!!!In de wet is het ook verboden!!
GELD speelt een grote rol,zij moeten ook hard aangepakt worden.

dikkechaap 11 maart 2019 om 12:50

Wat zeg je nou eigenlijk?

Polleke 11 maart 2019 om 12:45

Elke coureur die vanaf nu zegt dat hij zijn benen niet voelt in het boekje…

Laatste nieuws

Materiaalzone

Populair