Eerste etappe UAE Tour 2026 ingekort wegens hevige wind
maandag 16 februari 2026 om 11:47

Eerste etappe UAE Tour 2026 ingekort wegens hevige wind

De eerste etappe van de UAE Tour 2026 is met 26 kilometer ingekort. Hevige wind heeft de wedstrijdorganisatie daartoe genoodzaakt. Daardoor is de rit niet langer 144 kilometer lang, maar blijven er 118 kilometer over. Momenteel is er met Silvan Dillier (Alpecin-Premier Tech) een eenzame vluchter op pad.

In het meest zuidelijke puntje van de route maandag stonden er twee passages over de Moreeb June Cyclingtrack op het programma. Die omloop is ruim achttien kilometer lang. In plaats van twee rondes over die omloop, doet het peloton er nu nog maar eentje. Bovendien ligt de verwachte finishtijd daardoor nu eerder. Verwacht de aankomst rond 12.50 uur Belgische en Nederlandse tijd.

Etappe 1
Etappe 1
Start: 10:10 (AE flag Madinat Zayed Majlis)
Finish: AE flag Liwa Palace
Bestel de Zomergids
Tour de France Poster
2 Reacties
16-02-2026 11:49
De hevige wind is enkel gevaarlijk bij een tweede passage?
16-02-2026 12:53
Jaja, dus vanwege de hevige wind rijden ze maar 1 i.p.v. 2 rondjes op het 18 km lange circuit. En daardoor wordt de etappe met 26 km ingekort. Ik verzin het niet: zo staat het er echt!

Dan vraag ik mij 2 dingen af: waar zijn die resterende 8 km dan geschrapt en waarom kun je wel 1 maar geen 2 rondjes rijden als het zogenaamd zo hard waait?

Reacties zijn gesloten.