Ecuadoraan Mateo Ramírez wint derde etappe Giro Valle d’Aosta
Ter illustratie - foto: Fotopersburo Cor Vos
zaterdag 18 juli 2026 om 16:06 Volg in Google

Ecuadoraan Mateo Ramírez wint derde etappe Giro Valle d’Aosta

Mateo Ramírez heeft de derde etappe van de Giro Valle d’Aosta gewonnen. De Ecuadoraan was zijn medevluchters Henrique Bravo en Liam O’Brien te snel af. Bravo blijft wel leider.

De derde etappe van de Giro Valle d’Aosta kende weer de nodige hoogtemeters. Scherprechter was de Saint-Barthélemy (17 km à 5,7%). Na de top was het nog 27 kilometer tot de meet. In de laatste tien kilometer lagen nog twee korte, ongecategoriseerde hellingen van een ruime kilometer.

De etappe zou worden beslecht in een sprint tussen drie man: Mateo Ramírez van UAE Emirates Gen Z, klassementsleider Henrique Bravo van Soudal Quick-Step Devo en Liam O’Brien van Lidl-Trek Future Racing. De 20-jarige Ecuadoraan Ramírez trok aan het langste eind en schuift op naar plaats twee in het klassement.

De Braziliaan Bravo werd tweede en blijft leider, terwijl O’Brien naar de derde plaats werd verwezen. De Belg Niels Driesen, winnaar van de tweede rit, werd tiende.

Pre-order onze nieuwe Najaarsgids
3 Reacties
18-07-2026 20:02
Benieuwd wat er met Bravo gaat gebeuren. Zeer sterk seizoen, maar bij de SQS elite is volgend jaar geen plek vrees ik.
    18-07-2026 20:27
    Waarom denk je dat er volgend jaar geen plaatsje vrij kan zijn voor hem bij de hoofdmacht? Ergens vermoed ik dat (obv PCS) de machtige Ceriel Desal niet hun enige inkomende transfer zal zijn ;-) De kans dat hij langs alle kanten aan de mouw getrokken wordt na zijn puike prestaties dit seizoen is natuurlijk groot, maar ik zou versteld staan als ze hem niet willen houden.
18-07-2026 20:54
Eerste landgenoot op meer dan een half uur. Wielerflitsers: "Waarom heeft Jumbo-Visma niet meer Nederlandse renners!"

Reacties zijn gesloten.