zondag 5 april 2026 om 18:14

Demi Vollering slaat toe op Oude Kwaremont in de Ronde van Vlaanderen: “Was echt aan het afzien”

Video Demi Vollering heeft haar favorietenrol in de Ronde van Vlaanderen waargemaakt, maar makkelijk ging dat niet voor de kopvrouw van FDJ United-SUEZ. “Het verliep anders dan we gedacht hadden”, zei Vollering, die uiteindelijk op de Oude Kwaremont de beslissende aanval plaatste en daarna solo naar de streep reed.

“Het verliep anders dan we gedacht hadden”, begon Vollering haar verhaal in het flashinterview, zonder dieper in te gaan op wat er niet volgens plan was. “Maar uiteindelijk stapte iedereen weer in zijn rol. Ik ben zo trots op iedereen van de hele ploeg. Iedereen doet zó goed zijn best en ik ben heel dankbaar voor iedereen.”

De Ronde voor vrouwen was een incidentrijke koers, waarbij onder meer Marlen Reusser, Kim Le Court en Lorena Wiebes ten val kwamen vroeg in de finale. Vollering bleef overeind en sloeg haar slag op de Oude Kwaremont in volle finale. “Ik wist dat de Kwaremont mij het beste lag, want dat was de langste inspanning. Ik ging het eerste stuk vol op, ik dacht: Nu zo hard mogelijk tot aan het einde en dan zien we wel. Dan dacht ik: oké, ik ben alleen…”

De eerste achtervolgers waren Puck Pieterse en Pauline Ferrand-Prévot, maar die konden na de Kwaremont geen vuist meer maken. Toch voelde Vollering zich pas laat zegezeker. “Pas in de laatste twee kilometer, toen de auto erachter zat en ik Lars Boom zag, want dat is het verschil rond de minuut en moet het wel gaan lukken. Ik was echt aan het afzien en ben echt heel blij”, aldus Vollering.

“Het gebeurt allemaal in je hoofd, daar moet je de kracht vinden”, vertelt de Europese kampioene over haar juichgebaar, waarbij ze naar het hoofd wees. “Het begint met een droom en dan moet je de juiste mensen en partners om je heen verzamelen. Uiteindelijk moet je dromen najagen en alles geven. Het is hard werken, maar het is het zo waard.”

Bestel de Zomergids
Tour de France Poster