De Tour in 15 minuten: “Rit naar Alpe d’Huez uitnodiging om Tadej Pogacar ziek hard aan te vallen”
foto: fotopersburo Cor Vos
vrijdag 24 juli 2026 om 09:00 Volg in Google

De Tour in 15 minuten: “Rit naar Alpe d’Huez uitnodiging om Tadej Pogacar ziek hard aan te vallen”

Podcast Tijdens de Tour de France 2026 maken wij iedere dag een podcast. In vijftien minuten praten we je bij over wat je echt moet weten voor de volgende etappe. Vandaag staan we stil bij de straffe zege van Richard Carapaz, de ontbrande strijd in het bergklassement en de klasse waarmee Mads Pedersen het puntenklassement naar zich toe probeert te trekken. Én uiteraard blikken we vooruit naar Alpe d’Huez.

Eindelijk kregen de aanvallers een keertje de ruimte van het peloton. Betekende dit dat de gemiddelde snelheid lager lag? Allerminst. Het meest straffe van de dag was misschien nog wel dat ‘zwaargewicht’ Mads Pedersen zichzelf helemaal uit elkaar trok op de eerste bergen van de dag om bij de tussensprint de volle mep te pakken. Daardoor heeft hij een grote stap gezet naar de eindzege in het puntenklassement. De strijd om de bolletjestrui barstte dan weer helemaal open, maar ritwinnaar Carapaz en de Fransman Valentin Paret-Peintre als aspirant-winnaars.

Uiteraard kijken onze verslaggevers Maxim Horssels en Youri IJnsen ook vooruit naar de bergrit van vrijdag, die eindigt op Alpe d’Huez. Ze beklimmen ‘De Nederlandse Berg’ vanaf de klassieke zijde, wat betekent dat ze de klim starten vanaf de voet in Bourg-d’Oisans. De rit is nog geen 130 kilometer lang en er heerst ziekte in de ploeg van geletruidrager Tadej Pogacar. Nu heeft de Sloveen een geruststellende voorsprong, maar in zo’n korte rit kunnen de concurrenten er oorlog van maken. Decathlon CMA CGM en Lidl-Trek zijn aan zet. Waarom? Luister snel onze podcast!


Luister hierboven naar de podcast en abonneer je via je favoriete podcast-app.
iTunes
Spotify
RSS-feed

Pre-order onze nieuwe Najaarsgids
13 Reacties
24-07-2026 00:34
"Ziek hard" En daar zouden we voor moeten betalen?
24-07-2026 10:04
Velen hopen dat het beest gewond is, kwetsbaar en te verslaan.....
maar het beest zou wel eens ferm kunnen terug bijten indien
hij gewoon gezond is.
24-07-2026 00:27
Wat een slechte kop.
24-07-2026 09:53
Zie eerder Evenepoel erdoorheen zakken dan Pogacar, dus hem “ziek hard” aanvallen zal tot een fiasco leiden.
24-07-2026 11:31
Ai, wat een titel weer. @WF, ik zou denken dat jullie dit niet 'nodig' hebben en vooral niet moeten willen. Zonde. Misschien heb ik te weinig verstand van hoe het vandaag de dag online werkt, maar het verbaast mij niet als dit soort titels en stukken (op den duur) lezers gaan kosten.
24-07-2026 00:05
Ligt er natuurlijk maar net aan wie er ontsnapt. De aanvallers achter Evenepoel en Seixas zullen het eerst te maken krijgen met hun ploegen.
Elke ploeg is nu al hun eigen posities aan het verdedigen.
24-07-2026 10:30
Tadej zal aanvallen en Torrino zal vandaag veel tijd winnen op de renner op de tweede plaats, aangezien het ploegenklassement geen prioriteit meer is voor UAE.
24-07-2026 10:57
Voor UAE wordt het gewoon in het wiel zitten van Evenepoel. Ze hoeven vandaag geen meter op kop te rijden. Zo simpel is het wielrennen.
    24-07-2026 11:37
    In het wiel van Evenepoel de Alpe d’Huez oprijden????? Aan dat tempo zouden ze net zo goed samen een stokbrood kunnen eten en over een film kletsen – en dat is geenszins oneerbiedig bedoeld tegenover Remco, maar ze zouden tijdens die klim zeker niet in zijn wiel rijden; ze zouden simpelweg omvallen.
    24-07-2026 11:46
    je hebt gelijk als Remco de gelegenheid krijgt zijn gelijkmatig hoog tempo te rijdende dan kan dat idd gebeuren .... wegens niet meer kunnen .... maar denk eerder dat er versnellingen gaan komen vor Pogi en dat Remco wijselijk besluit zijn eigen tempo te rijden en iedereen terug oprolt .... behalve Pogi
24-07-2026 11:48
Toro was enkele dagen wat minder, misschien was die ook ziek en is nu hersteld en rijden ze als vanouds met zijn twee de tegenstand op een hooptje.
24-07-2026 12:10
Ze doen alsof de concurrentie van Pogacar op een minuut staat. Seixas heeft al 7 minuten achterstand. Zelfs als je al weet weg te komen met teamgenoten voorop dan is 7 minuten nog immens veel want je gaat zelf ook kapot. Dus Pogacar moet alleen op Evenepoel letten. De rest kan hij wel laten rijden.

Reacties zijn gesloten.