De olympische opties van Koos Moerenhout rondom Mathieu van der Poel
foto: Cor Vos, visual: Mats Admiraal/WielerFlits
Youri IJnsen
woensdag 29 mei 2024 om 12:00

De olympische opties van Koos Moerenhout rondom Mathieu van der Poel

Special Bondscoach Koos Moerenhout krijgt voor de Olympische Spelen 2024 zijn kopman Mathieu van der Poel via zijn gewenste voorbereiding aan het vertrek. De 29-jarige renner van Alpecin-Deceuninck besloot eerder deze maand om het mountainbiken te laten voor wat het is en zich in Parijs volledig op de wegwedstrijd te concentreren. Welk team bouwt Moerenhout rondom hem? WielerFlits zet de opties op een rij.

Vorig jaar veroverde MVDP in Glasgow de wereldtitel op de weg. Hij bereidde zich voor via de Tour de France en volgt nu dezelfde route. Vorig jaar zaten er twee weken tussen de slotrit in Parijs en het WK in Glasgow, dit jaar zitten er dertien dagen tussen de slotrit van de Tour in Nice en de olympische wegwedstrijd in Parijs.

De wereldkampioen had toen zijn beste vorm ooit te pakken en hoopt dat deze zomer opnieuw te bewerkstelligen. Met een olympische titel zou zijn wegcarrière nog verder volmaakt zijn. De gouden medaille is deze zomer zijn grote hoofddoel.

In Parijs krijgt Van der Poel een parcours dat op zijn lijf geschreven is. Toch is de olympische wegwedstrijd een rare koers. Er mogen maar negentig renners aan het vertrek staan, waarbij slechts vijf landen het maximale aantal van vier renners mogen afvaardigen. Nederland hoort daar niet bij.

De oranjehemden zijn met slechts drie renners in koers. Vanwege de kleine landenteams belooft het een onvoorspelbare koers (275 kilometer) te worden. Het zou niet voor het eerst zijn als een relatief onverwachte naam met goud pronkt. Welke scenario’s liggen bij Moerenhout op tafel?

Optie 1

Optie 2

Optie 3


Welk scenario kan Koos Moerenhout het beste kiezen voor Mathieu van der Poel?


RIDE Magazine
23 Reacties
29-05-2024 12:08
Het is zo jammer dat de Olympische wegrit eigenlijk een prof onwaardige koers is met zo weinig deelnemers. Dat veranderd de hele dynamiek van zo'n koers, en het zou kunnen dat je helemaal niks aan een standaard knecht hebt.

De race is 275km, dus wat je ook doet, met 2 knechten ga je dat nooit redden. Dan kun je denk ik beter gokken op een Van Baarle of Kooij meesturen, zodat je eventueel vooraan en achteraan niks hoeft te doen.
29-05-2024 12:05
Zonder twijfel moet je Kooij, van Baarle en MvdP meenemen. Als er grote groepen wegrijden ver voor de finish moet je naast MvdP ook andere toppers kunnen meesturen. Je hebt dan weinig aan een type Hoole naar mijn mening
    29-05-2024 14:04
    Heb je net de Giro niet gevolgd? Volgens mij was Hoole een uitstekende pion voor Milan. Hoole kan samen met bv een Belg de eerste 150km controleren. Mathieu, WvA en Pogi kennende vallen ze toch wel aan 100-80 van het einde.
29-05-2024 12:31
Zo moeilijk is het toch niet. Je belt van Baarle en vraagt of hij zich wil schikken in een ondersteunende rol. Indien nee, dan bel je een andere renner. Voor Kooij geldt hetzelfde.
    29-05-2024 14:03
    Heeft van Baarle al zo veel laten zien dan dit jaar? Heeft tot op heden alleen maar meegedaan in de malaise bij TVLAB
29-05-2024 13:00
VDP is de enige buitencategorie renner die we hebben. Als hij zijn zinnen zet op iets moet de rest in dienst gaan rijden
29-05-2024 13:17
Hoole, en Mollema. Die kunnen ook een houyje tijdrijden. Aan emend dat vd Poel gren tijdtit rijdt.
    29-05-2024 13:42
    Als Thieu dat ook ziet zitten, ben ik voor. Hoole of Mollema kunnen mee in de vlucht en ook gaten dichten. Mollema heeft daarnaast een pak ervaring in dit soort koersen. Voor Kooij lijkt me mede vw 275 km koers te zwaar. Van Baarle of Riesebeek ook een optie mits in vorm, mocht Hoole afhaken.
29-05-2024 13:19
Van Baarle is een sterke hardrijder, die heel goed kan pieken naar eendagskoersen, mits fit. Kooij is een sterke sprinter, die ook heuveltjes en kasseien aardig kan verteren. De rest komt daar gewoon niet bij in de buurt, dus dit lijkt me echt een no-brainer. In de tijdrit is Nederland sowieso kansloos, dus daar hoeven we ook geen rekening mee te houden.
29-05-2024 13:59
Renners meesturen en aanvallend koersen klinkt leuk, maar wil MvdP dat wel? Lijkt me dat hij onderhand genoeg status heeft dat hij in overleg met Koos mag bepalen wie er hem gaan vergezellen. En dan kan het best zo zijn dat de kans op succes voor NL ondergeschikt wordt aan de kans op winst voor MvdP. Allemaal leuk en aardig dat Kooij een goede sprint heeft, maar een scenario waarbij Kooij gaat sprinten voor winst is in het hoofd van MvdP geen optie.
29-05-2024 12:44
Sowieso geen knechten mee. Aanvallend koersen en zorgen dat je in elke serieuze ontsnapping iemand meestuurt die een kans heeft om het af te maken. Laat anderen het gewicht van de koers maar dragen.

Tenzij Van Baarle in de Tour echt de pannen van het dak gaat rijden, zou ik die thuislaten en gaan voor Van der Poel, Kooij en dan één van de gebroeders Van Dijke of eventueel Marijn van den Berg (mocht die in de Tour opvallend sterk voor de dag komen).
    29-05-2024 14:09
    Juist. Maar zie mijn eerdere reactie mbt Mollema
29-05-2024 12:58
Altijd Kooij meenemen. Enorm handige kaart om te spelen met z'n sprint. Voor de rest kan je ook een pure knecht meenemen met power zoals een TvDijke. Die kan zich heel goed wegcijferen. DvB op papier een hele goede optie maar ik vind hem eigenlijk sinds Visma niet zo heel overtuigend.
29-05-2024 13:12
Ik snap de vraag om Kooij niet helemaal. Dit parcours is echt wel een tikkeltje pittiger dan hij heeft getoond aan te kunnen. Het lijkt veel meer op het WK in Glasgow dan op pakweg een Gent Wevelgem.
MVDP en Van Baarle lijken mij hier zekerheidjes als kopman 1a en 1b. Daarachter heb je een hele groep renners die de koers of groep open kunnen gooien of waterdragers kunnen zijn: Hoole, Teunissen, de Van Dijke broertjes, Eenkhoorn. Misschien zelfs Marijn van de Berg, die in de Amstel en de Panne zich ook goed op dit soort herhaaldelijke korte klimmetjes liet zien.
    29-05-2024 14:07
    Maar van Baarle heeft echt nog totaal geen vorm laten zien, dus wat heb je daaraan in een koers van 275km??
    Mollema bv was keurig 13e in LBL in dezelfde groep als Thieu. En was ook mee met Pidcock's groepje in de Amstel.... Mollema kan ook prima Mollemalen in de tijdrit.
    29-05-2024 14:39
    @Tim,
    Weet je welke 3 Nederlandse in Glasgow de finish hebben gehaald?
    van der Poel (1st), van Baarle (12de) en Kooij (45ste).

    Alle namen die jij noemt zijn nu niet perse renners die zich meerdere malen hebben bewezen tijdens lange eendaagse wedstrijden.

    Met Kooij heb je een uitstekende stoorzender. Kooij kan dezelfde rol spelen als hij deed tijdens afgelopen NK. Zo vaak mogelijk meeschuiven maar niet meedraaien, zodat zijn ploeggenoten uiteindelijk kunnen profiteren.
29-05-2024 13:32
Laat Thieu als één van de topfavorieten en kopman in samenspraak met Koos de andere 2 'kiezen'. Thieu weet wrs het beste welke renners hem het beste kunnen ondersteunen. Dan wel, als hij niet op de afspraak is in koers, welke andere renner kans maakt op podium. Anders wordt het een onoplosbare puzzel voor Koos, ook ivm tijdrit.
29-05-2024 15:20
Mvp, Riesenbeek en Kooij. Tijdrit toch geen kans!
Vos, Wiebes, Markus en Ellen van Dijk bij de dames.
29-05-2024 15:21
Heb je niet iets aan Arensman? Maakt toch ook meer kans in de tijdrit dan Hoole.
29-05-2024 13:53
MvdP en 3 die tegelijk willen en in vorm zijn. Maakt niet echt uit wie. Mogen ook meerijden in de achtervolging.
29-05-2024 14:49
Ik durf wel wat geld in te zetten op Riesebeek.
29-05-2024 15:02
Voorlopig heeft van Baarle dit seizoen nog niks (kunnen) laten zien wat een selectie rechtvaardigt. Zou op dit moment eerder kiezen voor Tim van Dijke.
29-05-2024 15:33
Lijkt me toch geen slecht idee om een 2e soort wildcard zoals Kooij mee te nemen mocht Matje weer in de gevangenis belanden.. Je weet maar nooit wat er gebeurd ;)

Reacties zijn gesloten.

RIDE Magazine