Davide Rebellin stelt wielerpensioen nog paar dagen uit
foto: Cor Vos
vrijdag 30 september 2022 om 08:36

Davide Rebellin stelt wielerpensioen nog paar dagen uit

Davide Rebellin zal zijn lange wielercarrière nog met enkele dagen rekken. Oorspronkelijk zou de 51-jarige renner afscheid nemen in de Giro del Veneto die 12 oktober gereden wordt, maar onlangs heeft de ervaren renner ook de Veneto Classic aan zijn programma toegevoegd. Dat meldt La Gazzetta Dello Sport.

Rebellin zal zijn laatste wedstrijd daardoor op 16 oktober rijden. Beide wedstrijden zijn voor de in Vicenza geboren renner een thuiswedstrijd. “De Veneto Classic wordt op zondag verreden, dus dan hebben meer mensen de kans om te kijken bij mijn afscheid”, zegt hij.

De Italiaan reed de afgelopen twee jaar voor de Italiaanse continentale formatie Work Service Vitalcare Vega. In 1992 werd hij al prof bij GB-MG Maglificio. In zijn zijn dertigjarige carrière bouwde hij een imposant palmares op door onder meer het Ardense drieluik (Amstel Gold Race, Waalse Pijl en Luik-Bastenaken-Luik) te winnen in 2004. Aan die lange carrière komt op 16 oktober dus een einde.

De klassiekerspecialist was echter niet van onbesproken gedrag. Zo moest hij in 2009 zijn zilveren medaille behaald op de Olympische Spelen van 2008 in Beijing inleveren en werd hij twee jaar geschorst na een positieve dopingtest.

RIDE Magazine
7 Reacties
30-09-2022 08:47
Als we het over oude rotten die met pensioen gaan naast Valverde en Nibali dan is dit helemaal een oude rot. wow 51, los van zijn verleden dan moet je wel passie voor de fiets hebben om dat te kunnen volhouden.
    30-09-2022 14:24
    Ik denk dat het eerder een vreemde vorm van verslaving is.
30-09-2022 10:14
Briljant, in 1992 al 5e in Veneto. Toen moesten de meeste deelnemers van dit jaar nog geboren worden.
    30-09-2022 11:31
    Ene Roman Kreuziger werd toen 63e, wiens zoon vorig jaar met pensioen ging.
30-09-2022 11:00
Einde van een tijdperk. Respect voor zijn doorzettingsvermogen.
30-09-2022 11:49
Blijft het bij een paar dagen?
30-09-2022 15:14
Snik. De laatste prof die (bijna) net zou oud is als ik.

Reacties zijn gesloten.