Nick Doup
donderdag 30 april 2026 om 07:08

Dario Igor Belletta vertrok opeens bij Visma | Lease a Bike: “We zaten niet op dezelfde lijn”

Interview Dario Igor Belletta was sinds 2023 een van de Italiaanse talenten van Visma | Lease a Bike, maar al vroeg in het seizoen 2025 was hij opeens vertrokken bij de Nederlandse ploeg. Destijds wilde Visma | Lease a Bike niet dieper ingaan op het vertrek van Belletta, die nu zelf wel uitleg geeft. “Het is geen huwelijk waarbij je altijd bij het team blijft”, vertelt hij in gesprek met Wielerflits.

Na een uitstekende juniorenperiode tekende Belletta op 18-jarige leeftijd bij de opleidingsploeg van het toenmalige Jumbo-Visma. “Het is een erg goed team om je in te ontwikkelen. Het waren twee geweldige jaren en ik ben erg dankbaar dat ik er deel van uitmaakte”, blikt de Italiaan terug. “Het is de beste ‘universiteit’ waar je kunt leren om een wielrenner te worden. Ik was erg blij om daar te kunnen rijden, nu nog steeds, en ik denk dat het de beste plek is om je te ontwikkelen.”

Opvallend was wel het plotselinge vertrek, want in maart van het vorige seizoen werd het contract beëindigd. “We zaten gewoon niet op dezelfde lijn”, legt Belletta uit. “We hadden niet dezelfde visie en dat ging op een natuurlijke manier. Het is geen huwelijk waarbij je altijd bij een team blijft. Terwijl je groeit, wil je ook je eigen doelen hebben, en de ploeg heeft zijn doelen. Ik denk dat het vrij normaal is. Ik heb er geen spijt van, that’s it. Het was een huwelijk en het werkte niet, dat was er aan de hand.”

‘Ik wilde terug naar huis en bij een Italiaans team rijden’
“Ik wilde gewoon mijn eigen ruimte hebben, dat is het. Ik wilde geen extra stress, of wat dan ook”, vertelt hij. “Ik gaf er de voorkeur aan om het wat rustiger aan te doen, terug naar huis te gaan, bij een Italiaans team te rijden, stap voor stap te groeien en mijn eigen kansen te krijgen… We zullen zien wat dat brengt in de toekomst.”

Eind 2025 koerste Belletta nog voor een klein Italiaans team, waarna hij begin dit seizoen toch zijn profdebuut mocht maken bij het ProTeam Polti VisitMalta. Past die ploeg beter bij hem? “We zullen dat gaan zien, maar op dit moment voel ik me erg goed. Ik kan thuis, in Italië blijven, bij Italiaanse mensen. Ik ben nu wat meer ontspannen”, zegt Belletta. “Maar ik ben ook vier jaar ouder geworden, dus ik heb behoorlijk wat extra ervaring opgedaan.”

Teams Dario Igor Belletta

Deze zomer staat weer in het teken van de Tour!

Heb jij de tactische blik om te voorspellen wie er triomfeert op de Alpe d'Huez?

Weet je precies welke renner gaat verrassen? En wie, wanneer op het podium staat?

Daag je vrienden, familie en collega's uit en bewijs dat jij de ultieme wielerkenner bent!

Speel GRATIS mee!

Bestel de Tourgids
Tour de France-poster
5 Reacties
30-04-2026 07:56
Leuk verhaal, maar hij laat voor het gemak wel wat details weg.

De waarheid is dat hij materiaal (koersschoenen en Garmins) heeft gestolen van de ploeg om door te verkopen. Toen de ploeg daar achter kwam hebben ze hem op staande voet ontslagen.
    30-04-2026 09:48
    Heb je daar een bron voor?
    30-04-2026 11:06
    En wat nou als hij zelf als bron kan dienen? Moet je dan een krantenartikel als bewijs? Ik neem aan dat hij dit niet zomaar verzint.
    30-04-2026 11:22
    Dit is nogal een aantijging. Zelfs als het waar is (ik kan hier online niks over vinden), dan lijkt het me niet de bedoeling (ook niet vanuit de ploeg) dat dit naar buiten komt
    30-04-2026 14:18
    @Martieme
    Dat zou ook interessant zijn om te weten, als hij het uit eerste hand weet. Zoals sstijnntje ook zegt: het is een zware aantijging, en hoewel ik ook aanneem dat iemand zoiets niet verzint is het wel goed om te weten waar dit verhaal vandaan komt.

Reacties zijn gesloten.