Damiano Caruso plakt er toch nog een jaar aan vast: “Was een zeer eenvoudige beslissing”
foto: Cor Vos (archief)
maandag 26 mei 2025 om 14:37

Damiano Caruso plakt er toch nog een jaar aan vast: “Was een zeer eenvoudige beslissing”

Italiaanse media kwamen er al eerder mee naar buiten, maar nu is het ook bevestigd: Damiano Caruso stelt zijn wielerpensioen nog even uit en heeft zijn contract bij Bahrain Victorious met één jaar verlengd. De 37-jarige klimmer is in zijn nopjes nu de handtekeningen zijn gezet onder een nieuw verbintenis.

“Voor mij was dit een zeer eenvoudige beslissing om te nemen”, geeft de ervaren coureur aan in een persbericht. “Om door te gaan bij deze ploeg, waar ik de mooiste jaren van mijn carrière heb beleefd… Ik zou nergens anders willen rijden. Het management, de stafleden en mijn teamgenoten waren allemaal zo blij voor mij toen ze dit nieuws hoorden. Ik ben dan ook ontzettend gemotiveerd om het vertrouwen terug te  betalen.”

Technisch directeur Vladimir Miholjevič is ook zeer blij dat Caruso langer aan boord blijft. “Damiano heeft zijn kwaliteiten keer op keer laten zien, ook nu op de Italiaanse wegen”, doelt hij op de zesde plaats van Caruso in het voorlopige klassement van de Giro d’Italia. “Hij heeft nog steeds het karakter en enthousiasme van een jonge renner, maar kan met zijn kennis zoveel overbrengen op de jonge renners binnen de ploeg en ze inspireren.”

foto: Cor Vos

Caruso maakt sinds 2009 deel uit van het peloton. Zestien jaar geleden maakte hij zijn profdebuut in het tenue van de inmiddels verdwenen formatie LPR Brakes-Farnese Vini. De klimmer maakte na twee seizoenen op Procontinentaal-niveau de stap naar de WorldTour.

Hij reed eerst enkele jaren voor Liquigas en opvolger Cannondale (2011-2024) en was daarna actief voor BMC Racing Team (2015-2018). Voor het seizoen 2019 tekende hij een contract bij zijn huidige werkgever, Bahrain Victorious.

Van luxehelper naar runner-up in de Giro
De Italiaan groeide tijdens zijn carrière uit tot een luxehelper van onder meer Ivan Basso, Vincenzo Nibali, Richie Porte en Mikel Landa, maar reed als (schaduw)kopman ook naar de nodige ereplaatsen en overwinningen. Zo won hij ritten in de Giro d’Italia en Vuelta a España.

Zijn belangrijke sportieve wapenfeit is een tweede plaats in het eindklassement van de Giro d’Italia 2021, op anderhalve minuut van eindwinnaar Egan Bernal. Dat was niet zijn enige goede eindklassering in een drieweekse ronde, want Caruso werd ook nog eens vierde en achtste in de Giro, negende in de Vuelta en tiende in de Tour. Ook was hij tweede in Tirreno-Adriatico en de Ronde van Zwitserland.

RIDE Magazine
1 Reacties
26-05-2025 16:30
Leuk voor hem ben benieuwd waar die eindigt deze Giro.
Hij heeft trouwens een rit in de Giro en de Vuelta gewonnen en nog niet in de Tour.
Die van de Giro was wel mooi toen samen met Bilbao en 3 Dsm oversteken naar de kopgroep en het dan ook afmaken.

Reacties zijn gesloten.