Critérium du Dauphiné is dit jaar nog meer een generale voor de Tour de France
foto: Cor Vos (archief)
dinsdag 14 januari 2025 om 16:26

Critérium du Dauphiné is dit jaar nog meer een generale voor de Tour de France

Het Critérium du Dauphiné is traditiegetrouw een zeer belangrijke voorbereidingskoers op de Tour de France, maar dit jaar is de wedstrijd misschien nog wel belangrijker in aanloop naar La Grande Boucle. In de achtdaagse rittenkoers nemen de twee grootste favorieten voor de Tourzege – Tadej Pogacar en Jonas Vingegaard – het namelijk tegen elkaar op.

Pogacar en Vingegaard die de degens kruisen in de Tour de France, het is de laatste jaren steevast iets om naar uit te kijken. Maar buiten de Ronde van Frankrijk komen de twee kleppers op rondegebied elkaar niet zo vaak tegen. Sterker, voor de laatste niet-Tourconfrontatie tussen de twee moeten we twee jaar terug in de tijd.

Terug naar Parijs-Nice 2023. In de 81ste editie van de ‘Koers naar de Zon’ deden Pogacar en Vingegaard allebei een gooi naar de eindzege. Van een echt spannende strijd was alleen geen sprake. Pogacar blaakte van het zelfvertrouwen en bleek veruit de sterkste in het eindklassement, terwijl Vingegaard niet over zijn beste benen beschikte en ‘slechts’ derde werd in de eindstand. De Deen moest David Gaudu ook nog laten voorgaan.

Nog eens een tweestrijd buiten de Tour
Pogacar en Vingegaard kwamen elkaar na deze editie van Parijs-Nice ook nog tegen in de Tour de France van 2023 (gewonnen door Vingegaard) en 2024 (winst voor Pogacar), maar dus niet meer in een andere wedstrijd.

Daar komt dit jaar dus verandering in, want in het Critérium du Dauphiné (8-15 juni) zullen ze elkaar weer tot het uiterste drijven, in de hoop de ander een gevoelige tik uit te delen richting de wedstrijd waar het allemaal om draait: de Tour de France.

Aankomende wedstrijden voor Tadej Pogačar

Aankomende wedstrijden voor Jonas Vingegaard

DatumWedstrijd
4 jul - 26 julFR flagTour de France(2.UWT)


De Zomergids 2026 van Wielerflits Magazine is maar liefst 220 pagina's dik en staat barstensvol mooie wielerverhalen. Een van de verhalen is met Visma | Lease a Bike-kopman Jonas Vingegaard, die de Giro d'Italia en Tour de France gaat combineren deze zomer. Hoe kijkt hij daarnaar uit? En welke hobby's houden hem bezig buiten de koers? In de Zomergids lees je verder alles over de Tour de France en de Tour Femmes, over de knechten van Tadej Pogačar, Lucien Van Impe, Nienke Vinke en nog veel meer!

Bestel de Zomergids
Tour de France Poster
1 Reacties
14-01-2025 23:55
Remco doet ook mee hoor!

Daarnaast zal elke wielerfan wel begrijpen dat, omwille van de "timing", de vergelijking met Parijs-Nice niet helemaal opgaat.

Reacties zijn gesloten.