Cepeda kroont zich tot eindwinnaar Tour of Qinghai Lake, Fagúndez wint slotrit
Cepeda op archiefbeeld - foto: Cor Vos
zondag 14 juli 2024 om 08:30

Cepeda kroont zich tot eindwinnaar Tour of Qinghai Lake, Fagúndez wint slotrit

Jefferson Alveiro Cepeda mag zich eindwinnaar noemen van de 23ste editie van de Tour of Qinghai Lake. De Ecuadoraan van Caja Rural-Seguros RGA kwam in de slotrit niet meer in de problemen en verzekerde zich zo van de eindzege. De slotetappe bleek een prooi voor Eric Antonio Fagúndez.

In de slotrit van de Tour of Qinghai Lake 2024 reden de renners over een afstand van net iets meer dan 120 kilometer van en naar Menyuan. Onderweg volgden er nog twee beklimmingen van respectievelijk tweede en derde categorie, maar de top van de laatste gecategoriseerde klim van de dag lag wel op zeventig kilometer van de streep. Daarna volgde een op- en afgaande, maar zeker niet al te lastige finale.

Een sprint leek dan ook het meest aannemelijke scenario. Voor klassementsleider Jefferson Alveiro Cepeda was het vooral zaak om geen gekke dingen te doen en de etappe zonder kleerscheuren door te komen, in de wetenschap dat zijn voorsprong op de nummer twee – zijn ploeggenoot Guillermo Thomas Silva – bijna twee minuten bedroeg.

Sprint om de dagzege
De leidende positie van Cepeda kwam op geen enkel moment meer in gevaar, ook al werd er nog flink gekoerst in de omgeving van Menyuan. De rit draaide uiteindelijk uit op een sprint van een eerste groep en daarin bleek Eric Antonio Fagúndez over de snelste benen te beschikken. De 25-jarige Uruguayaan van Burgos-BH versloeg de Pool Marcin Budziński en zijn Spaanse ploeggenoot Rodrigo Álvarez en boekte zo zijn tweede ritzege in deze koers.

Cepeda kwam in de slotfase dus niet meer in de problemen en verzekerde zich zo van de eindoverwinning. Hij werd op het eindpodium geflankeerd door zijn ploegmaat Guillermo Thomas Silva en Manuele Tarozzi.

+ 1:13:48
+ 1:17:03
+ 1:18:08
+ 1:26:25
+ 1:38:22
+ 2:50:54
+ 2:56:04
+ 3:01:37
+ 3:31:50
+ 1:12:17
+ 1:16:37
+ 1:24:54
+ 1:36:51
+ 2:49:23
+ 2:54:33
RIDE Magazine
5 Reacties
14-07-2024 08:53
Deze koers is by far de beste meerdaagse van dit seizoen tot nu toe. Zou een waardevolle toevoeging zijn in de WT-kalender!
    14-07-2024 09:00
    Ja hier zullen al de WT ploegen voor staan te springen om even daar een wedstrijd te gaan rijden...
    14-07-2024 10:11
    Ja, maar dat het zo leuk is komt ook door het chaotische koersen. Als UAE hier met de B- of C-ploeg heen trekt, wordt het al een stuk meer gecontroleerd en minder verrassend. Maar ruilen voor de Guanxi ronde mag van mij hoor.
    14-07-2024 12:27
    Mooiere wedstrijd en interessanter parcours dan Guangxi, ook al heel wat jaren op de kalender.
    Een upgrade naar WorldTour zou mooi zijn, maar de plek op de kalender is een probleem natuurlijk. Wisselen met Guangxi en organiseren in oktober lijkt me klimatologisch onmogelijk op die hoogtes? BSwinkels kan dat misschien bevestigen?
14-07-2024 10:57
Bijna elke etappe wel een col tussen de 3000 en 4000 meter, dat is andere koek dan een Tourmaletje........

Reacties zijn gesloten.

RIDE Magazine