‘Casper van Uden wordt ploeggenoot van Mathieu van der Poel bij Alpecin-Premier Tech’
foto: Fotopersburo Cor Vos
donderdag 9 juli 2026 om 12:50 Volg in Google

‘Casper van Uden wordt ploeggenoot van Mathieu van der Poel bij Alpecin-Premier Tech’

Casper van Uden komt nu nog uit voor Picnic PostNL, maar zou de ploeg aan het einde van dit seizoen verlaten. Het Laatste Nieuws meldt namelijk dat de 24-jarige sprinter de overstap maakt naar Alpecin-Premier Tech. Van Uden moet bij de Belgische ploeg de opvolger worden van Kaden Groves.

Groves is namelijk bezig aan zijn laatste maanden in dienst van Alpecin-Premier Tech. De rappe Australiër kiest voor een nieuw, Zwitsers avontuur bij Tudor Pro Cycling. Dat melden meerdere media en is inmiddels ook bevestigd aan WielerFlits.

De gebroeders Philip en Christoph Roodhooft zijn er naar verluidt al in geslaagd om een vervanger te strikken met Van Uden. Het is de bedoeling dat hij in pikorde bij Alpecin-Premier Tech de tweede sprinter wordt, na Jasper Philipsen.

Van Uden is inmiddels bezig aan zijn vierde volledige seizoen namens Picnic PostNL. In dienst van deze formatie liet hij al geregeld zijn snelle benen spreken. Hij boekte tot op heden zes profoverwinningen.

Casper van Uden won vorig jaar een rit in de Giro – foto: Fotopersburo Cor Vos

De Nederlander greep twee jaar geleden zijn eerste profzege in de AlUla Tour en was daarnaast succesvol in Rund um Köln, de ZLM Tour (2x) en de Ronde van Turkije. Zijn meest in het oog springende resultaat, boekte hij in de Giro d’Italia van 2025. Hij won toen namelijk verrassend de eerste sprintersrit in Lecce, voor onder meer Olav Kooij en Mads Pedersen.


Schrijf je in voor onze dagelijkse Tour-nieuwsbrief

Met deze dagelijkse Tour-nieuwsbrief van Wielerflits ben je helemaal op de hoogte voor jouw koersdag. Het is een korte preview, met een vooruitblik op het parcours, de favorieten voor die dag en we delen het belangrijkste nieuws. Op die manier ben je tussen 6 en 7 uur 's ochtends (op de camping, op het strand of thuis op de zetel) helemaal klaar voor jouw Tour-dag!

Voor de zomervakantie
1 Reacties
13:18
Benieuwd op basis waarvan Alpecin vertrouwen heeft in deze sprinter. Anderszijds is het een redelijk goedkoop probeerseltje natuurlijk.

Om te reageren moet je ingelogd zijn.