Arvid de Kleijn heeft het zwaar gehad: “Maar we zijn in de Tour en dus wil ik me laten zien”
Video Arvid de Kleijn heeft zijn vuurdoop in de Tour de France inmiddels achter de rug. De voorbije dagen stonden vooral in het teken van afzien, maar vandaag volgt wellicht een eerste sprintkans in Pau. “Ik zal de benen weer gaan voelen”, maar we gaan er gewoon voor”, zei hij voor de start aan onder meer Wielerflits.
De Kleijn heeft zeker geen makkelijke dagen achter de rug in de Ronde van Frankrijk, maar klinkt nog altijd opgewekt. “Ja, ik heb behoorlijk afgezien. Maar het is de Tour en ik ben er nu, dus ik wil natuurlijk ook wat laten zien. Ik kan allerlei excuses verzinnen, maar ik zit in de Tour en daar ben ik heel blij mee. Het is nu gewoon vechten tot de finish.”
Wellicht kan de 32-jarige Tourdebutant zich vandaag voor het eerst onderscheiden, al is de finale richting Pau zeker niet rechttoe rechtaan. “Het is even de vraag hoe ik over de klimmetjes kom, want ik zal mijn benen best gaan voelen. Maar we gaan er gewoon voor. Lukt het vandaag niet om mee te sprinten, dan hoop ik later deze week wel een kans te krijgen.”

De Kleijn houdt in de heuvelzone wel rekening met een versnelling van Lidl-Trek, de ploeg van groenetruidrager Mads Pedersen. “Ik verwacht dat ze waarschijnlijk wel even zullen doortrekken om het de sprinters lastiger te maken. Of ze ons eraf krijgen, is altijd maar de vraag, maar ik denk dat het nog best lastig is.”
Profiteren van andere sprinttreinen
Mocht De Kleijn de heuvelzone overleven, wat is voor hem dan het winnende recept? “Dan moet ik in het juiste wiel gebracht worden door Rick Pluimers en het liefst in een lead-out zien te komen. Er zal dan nog echt gevochten moeten worden om daar te blijven, maar dat is de kans voor mij om hier iets te doen. Als ik bij mannen als Philipsen, Merlier, Girmay of Kooij in het wiel kan komen, heb ik een kans.”

Advertentievrij lezen op Wielerflits? Dat kan!
Om te reageren moet je ingelogd zijn.