Anna van der Breggen verovert bergtrui in Giro: “Maar dat is een klein ongelukje”
foto: Fotopersburo Cor Vos
maandag 1 juni 2026 om 18:26

Anna van der Breggen verovert bergtrui in Giro: “Maar dat is een klein ongelukje”

Anna van der Breggen werd na afloop van de derde etappe van de Giro d’Italia Women het podium opgeroepen. Niet als ritwinnaar, maar wel als de nieuwe drager van de blauwe bergtrui. Al was ze daar zeker niet mee bezig tijdens de etappe.

Van der Breggen kwam als eerste boven op de Montenars-klim (1,9 km à 9,1%) en dit bleek genoeg om de leiding in het bergklassement over te nemen. “Ik wist de bergtrui te veroveren, maar dat was niet het plan. Dat was een klein ongelukje”, kan ze er om lachen in het flashinterview na afloop. “Ik had er totaal geen rekening mee gehouden. Ik ben ook niet van plan om ervoor te vechten.”

Wat Van der Breggen vooral zal onthouden, is haar gevoel op de fiets. “Ik voel me goed. De rit verliep wel een beetje zoals verwacht. Het was een pittige klim. De voorbije sprintritten waren behoorlijk lang en dit was de eerste echte test in deze Giro. Ik voelde me goed op de beklimming. De ploeg bracht me goed in positie voor de klim. Het was een korte inspanning, maar wel een goede test voor morgen.”

De kopvrouw van SD Worx-Protime doelt met ‘morgen’ op de klimtijdrit naar Nevegal. “Deze rit is natuurlijk nog belangrijker. Het is wel een lastige klimtijdrit. Ik heb het nog niet verkend, maar de beklimming is wel steil. Elena (ploeggenote Elena Cecchini, red.) komt uit de omgeving en ze heeft me al verteld dat het een lastige klim is.”

“In een klimtijdrit is het altijd lastig om jezelf goed te pacen. Het is vooral belangrijk om jezelf niet op te blazen. Het is echt een speciale discipline, maar de benen voelen goed en ik kijk ernaar uit. Na de tijdrit weten we ook beter wat de onderlinge verhoudingen zijn.”

Bestel de Zomergids
Tour de France Poster
1 Reacties
19:24
Oeps. Hoeveel tijd scheelt dat morgen in de klimtijdrit?

Om te reageren moet je ingelogd zijn.