Anna Henderson triomfeert in Tour of Guangxi, ereplaats voor ploeggenote Riejanne Markus
foto: Fotopersburo Cor Vos
zondag 19 oktober 2025 om 08:34

Anna Henderson triomfeert in Tour of Guangxi, ereplaats voor ploeggenote Riejanne Markus

De Gree-Tour of Guangxi voor vrouwen – de laatste Women’s WorldTour-wedstrijd van het seizoen – is gewonnen door Anna Henderson. De Britse was in de finale op pad met Caroline Andersson, maar de renster van Lidl-Trek bleek op het einde in een sprint-à-deux duidelijk sneller dan de Zweedse.

Waar de mannen een meerdaagse Gree-Tour of Guangxi krijgen voorgeschoteld, moeten de vrouwen het (voorlopig) doen met een eendaagse wedstrijd, die wel deel uitmaakt van de Women’s WorldTour. Heel wat rensters die vorige week nog te zien waren in de Tour of Chongming Island, stonden ook zondag aan het vertrek in Guangxi.

De deelneemsters konden zich opmaken voor een overwegend vlakke, maar toch veeleisende wedstrijd. Dit had alles te maken met de korte maar wel zeer steile beklimming van Qingxiushan (1,3 km à 11,5%). Deze ‘muur’ stond liefst vier keer op het menu en zorgde telkens voor een serieuze schifting in het peloton.

Na drie passages was het peloton al uitgedund tot een favorietengroep van slechts twaalf rensters, maar de laatste beklimming van Qingxiushan bleek beslissend. Caroline Andersson en Anna Henderson wisten zich er namelijk af te scheiden, sloegen de handen ineen en liepen in de laatste twintig vlakke kilometers alsmaar verder uit.

Bekijk hier de eindsprint via BikeBlz:

De twee koploopsters bleken aan elkaar gewaagd en dus moest een sprint-à-deux beslissen tussen winst en verlies. De wat meer ervaren Henderson bleek in deze spurt veel te snel voor haar Zweedse opponente en won zo afgetekend haar tweede wedstrijd (na een eerdere ritzege in de Giro d’Italia Women) voor Lidl-Trek.

Andersson moest genoegen nemen met de meest ondankbare ereplaats, terwijl de sprint van de achtervolgsters en laatste podiumplek werd gewonnen door voormalig Spaanse kampioene Usoa Ostolaza. Riejanne Markus maakte ook deel uit van deze achtervolgende groep: de hardrijders zag niet alleen haar ploeggenote Henderson zegevieren, maar reed zelf ook nog naar een noemenswaardige (6e) ereplaats.

Shirt for ODRC EENDAG
RIDE Magazine

Om te reageren moet je ingelogd zijn.